Virtuvės gidas: 10 klaidų, kurias dažniausiai darome gamindami maistą

Tikimės, šie paprasti, bet naudingi patarimai pravers kiekvienam, mėgstančiam daugiau ar mažiau sukiotis virtuvėje.
Pora valgo pusryčius
Pora valgo pusryčius / „Fotolia“ nuotr.

1. Kodėl neiškyla tešla?

Dvi pagrindinės klaidos, kodėl tešla nekyla, – senos mielės ir paprastas vanduo iš čiaupo. Ką nors gamindami, būkite atidūs ir nenaudokite pasenusių, ilgai užsigulėjusių (net jeigu galiojimo laikas dar geras) mielių. Geriausias sprendimas – visada rinktis tik šviežias, neseniai nupirktas mieles.

Vandenyje iš čiaupo yra priemaišų, kurios trukdo tešlai pakilti. Todėl, pavyzdžiui, kepdami blynus, geriau naudokite liesą kambario temperatūros pieną.

2. Kaip virti bulves?

Dažna šeimininkė, siekdama išvengti vandens išbėgimo, verda bulves neuždengusi puodo ir padaro klaidą. Dalykas tas, jog uždengus puodą, mes ne tik išsaugome produkto naudingąsias savybes, skonį ir aromatą, bet ir paspartiname gaminimo procesą, t. y. išnaudojame mažiau dujų ar elektros.

3. Kada į patiekalą dėti pomidorus?

Pomidorų sudėtyje yra organinių rūgščių, kurios gali paveikti patiekalo skonines savybes ir gaminimo laiką. Pavyzdžiui, per anksti įdėję pomidorus į sriubą, pailginsite kitų daržovių virimo laiką. Todėl ruošdami ką nors su pomidorais, atminkite šią taisyklę: jeigu verdate sriubą, tai pomidorus ar pomidorų padažą dėkite pabaigoje, kai bus išvirusios bulvės, morkos, kopūstai ir kitos daržovės. Jeigu troškinate mėsą, tai pomidorus dėkite iš karto – mėsa bus minkštesnė.

4. Ar kepti alyvuogių aliejuje?

Aukščiausios rūšies alyvuogių aliejų (extra virgin, nerafinuotas) verčiau palikite salotoms ar kitiems šaltiems patiekalams. Dalykas tas, jog šio aliejaus „degimo“ taškas (temperatūra), kurioje jis ima degti, yra žemas. Kaitinamas alyvuogių aliejus ne tik praranda savo naudingąsias savybes, bet ir tampa kancerogeninis. Kepimui geriau rinktis bet kokios rūšies rafinuotą aliejų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Guoda Azguridienė pataria, kaip išsirinkti gerą ir kokybišką aliejų

5. Kodėl kalakutienos filė būna sausa?

Kalakutiena – tai naudinga, neriebi, daug baltymų turinti mėsa. Deja, dažnai pastebime, kad paruošta kalakutienos filė būna itin sausa. Dažniausiai taip nutinka dėl netinkamo jos paruošimo, t. y. per ilgo kepimo. Atminkite, filė yra ruošiama gana greitai: apie 7 min. keptuvėje ir apie 15 min. orkaitėje.

6. Kiek laiko virti brokolinius kopūstus?

Pervirti brokoliniai kopūstai būna ne tik neišvaizdūs, bet ir neskanūs. Žalias daržoves, pavyzdžiui, brokolinius kopūstus, šparagus, žirnelius, reikia virti dideliame kiekyje pasūdyto vandens ir jokiais būdais nepervirti. O kas svarbiausia, virimo pabaigoje daržoves sukrėsti į koštuvą ir trumpam panardinti į šaltą vandenį: daržovės bus skanios, gražios ir maistingos.

TAIP PAT SKAITYKITE: 13 priežasčių valgyti brokolinius kopūstus. Receptai vakarienei

7. Kiek laiko kepti kepenėles?

Dėl skoninių savybių virtuvės meistrai pataria rinktis jautienos, o ne kiaulienos kepenėles. Bet kuriuo atveju, kad ir kokias kepenėles pasirinksite, atminkite, kad jas reikia nuplauti, nupjaustyti plėves, pašalinti visus stambius tulžies latakus (priešingu atveju jos bus karčios). Kepti kepenėles reikia 2 min. iš kiekvienos pusės (jeigu jos supjaustytos 1 cm storio gabaliukais).

Viščiukų kepenėlės su obuoliais
Receptas: Viščiukų kepenėlės su obuoliais
4 asmenims
Pagaminsite per 35 min.
3.5 / 31
Receptas
Ingredientai
Svogūnai: 2.00 vnt.
Obuoliai: 4.00 vnt.
Aliejus: 1.00 valg. š.
Druska: 1.00 arbat. š.
Pipirai: 1.00 žiupsnelis
Kaip gaminti

1. Kepenėles nuplaukite, nuvarvinkite ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.

2. Svogūną nulupkite ir supjaustykite stambiais griežinėliais. Obuolius supjaustykite į aštuonias dalis, išpjaustykite sėklalizdžius.

3. Keptuvėje įkaitinkite šaukštą aliejaus ir trumpai apkepkite kepenėles iš abiejų pusių. Pasūdykite, pagardinkite pipirais.

4. Gilioje keptuvėje storu dugnu trumpai pakepkite svogūnų griežinėlius. Kai svogūnų gabalėliai taps perregimi, ant viršaus išdėliokite obuolius, ant jų – keptas kepenėles.

5. Įpilkite verdančio vandens, kad obuoliai būtų beveik apsemti. Pasūdykite, pagardinkite prieskoniais, uždenkite dangčiu ir troškinkite apie 10 min., kol suminkštės obuoliai. Tik neleiskite jiems sukristi.

6. Tiekite su virtomis bulvėmis ar bulvių koše.

 

Suskleisti

8. Koks turėtų būti picos įdaras?

Picos įdaras gali būti visoks, svarbiausia, kad jo nebūtų per daug. Dažniausia klaida – per daug padažo, dešros, sūrios ir kitų ingredientų, kurie picą paverčia į storą pyragą. Jeigu norite, kad picos padas būtų traškus, kad ją būtų galima patogiai valgyti rankomis – nepersistenkite su įdaru. Šiuo atveju tiks taisyklė „Mažiau yra skaniau“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pica be mėsos: 7 įvairūs pasiūlymai

9. Kodėl žuvis byra ir pridega?

Taip nutinka dėl to, nes pamirštame apie teisingą žuvies sūdymą. Kepimui paruoštus žuvies gabaliukus reikia sūdyti 15 min. iki kepimo. Taip pat nereikia pamiršto pasūdyti aliejaus, kuriame kepsite žuvį.

10. Kaip išvirti kiaušinius, kad šie neįskiltų?

Dažniausiai lukšto grožis nėra svarbus, nes išvirti kiaušiniai keliauja tiesiai į salotas ar yra iš karto suvalgomi. Tačiau vieną kartą per metus, per Velykas, kiaušinių grožis yra itin aktualus. Taigi, kad kiaušinių lukštas liktų nepažeistas, kiaušinius reikia sudėti į pakankamai didelį indą, užpilti juos šaltu vandeniu, įberti daug druskos ir neleisti jiems stipriai užvirti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ruošiame kiaušinius: genialios gudrybės, kurios palengvins jūsų rytą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis