O iki pat šios akimirkos mane visą laiką kamavo kitas klausimas. Manau, kad ir jums jis bus įdomus. Ypač mėgstantiems meistrauti.
Kodėl kampinis šlifuoklis Lietuvoje vadinamas bulgarke? Visagalis internetas greitai davė atsakymą – į Sovietų Sąjungą kampiniai šlifuokliai pirmiausiai buvo importuojami iš Bulgarijos. Ant tų prietaisų nebuvo jokių užrašų, išskyrus „Made in Bulgaria“. Meistrai greitai įrankį praminė bulgarke ir iki mūsų dienų bet kuris kampinis šlifuoklis vadinamas šiuo bendriniu žodžiu. Tiesą sakant, niekada neteko girdėti, kad kas nors meistraujant būtų pasakęs – paduok, prašau, kampinį šlifuoklį.
Meistraujant virtuvėje, bulgarkės gal ir neprireiks. Gaminant pipirus su brinza galima daug eksperimentuoti ir išgauti savo skonį. Bandžiau šį patiekalą gaminti ir su lietuviška varške, pridėjęs džiovinto mairūno. Irgi buvo skanu.
Beje, bulgarams šį patiekalą pagaminti lengviau. Jie net turi specialų prietaisą čiuškopieką (bulgariškai чушкопек). Mums gi teks pasinaudoti orkaite ir keptuve.
2 valgytojams reikės:
- 4 ankštinių pipirų (geriau rinktis mažesnius, bus lengviau juos paruošti);
- 100 g brinzos;
- 3 kiaušinių;
- 1 stiklinės miltų;
- druskos, pagal skonį;
- aliejaus, kepimui.
Gaminimas:
1. Orkaitę įkaitinkite iki 250C laipsnių temperatūros.
2. Pipirus nuplaukite, nupjaukite viršų ir išimkite sėklas. Sudėkite pipirus į orkaitę (galima patepti aliejumi) ir kepinkite, kol odelė vietomis pradės juoduoti. Išimkite pipirus, sandariai uždenkite folija ir atvėsinkite. O tada nulupkite pipirų odelę – po visų procedūrų tai turėtų būti nesudėtinga.
3. Brinzą sutarkuokite smulkia trintuve. Įmuškite kiaušinį ir sumaišykite įdarą. Kitus du kiaušinius išplakite su druska.
4. Į pipirų vidų įdėkite įdaro, apvoliokite miltuose, panardinkite kiaušinių plakinyje ir kepkite ant keptuvėje įkaitinto aliejaus – kiekvieną pusę maždaug 3-4 minutes, kol gražiai paruduos.
5. Iškeptus pipirus padėkite ant popierinės servetėlės, kad susigertų riebalai.
6. Skaniausia valgyti šiltus.
Laimingų, sėkmingų ir skanių 2019-ųjų!