Apie maskarponę garsus šefas Yotamas Ottolenghi yra pasakęs: „Man patinka minkštas baltas sūris, toks kaip rikota ar maskarponė, nes jie atspindi aplinką, kurioje gyvūnai buvo auginami“.
Tiramisu atsiradimo istorijų yra daug – neretai sunku nustatyti, kas ir kada vieną ar kitą patiekalą pagamino pirmą kartą. Galbūt pirmą kartą šis receptas buvo aprašytas 1983 metais italų kulinaro Giovanni Capnist receptų knygoje „Venecijos saldumynai“ („I Dolci Del Veneto“). Anot kitos versijos, pirmą kartą tiramisu buvo paminėtas Sienoje, kai šį miestą 1669 m. lankė didysis Toskanos hercogas Kozimas III iš Medičių giminės.
Nesvarbu, ar tai jaunas, ar senas receptas, bet pagaminti tiramisu yra nesudėtinga, o dolce vita – saldžiu gyvenimu – tikrai pasimėgausite.
Dideliam dubeniui tiramisu reikės:
- 500 g maskarponės sūrio;
- 5 kiaušinių;
- 5 šaukštų cukraus;
- tarkuotos citrinos arba apelsino žievelės;
- stiprios kavos (be tirščių);
- geros kakavos;
- brendžio;
- didelės pakuotės sausainių „Damų piršteliai“.
Gaminimas:
1. Ruošiant tiramisu itin svarbu proporcijos – šimtui gramų maskarponės reikia kiaušinio ir vieno šaukšto cukraus. Atskirkite trynius nuo baltymų. Trynius suplakite su cukrumi, sukrėskite maskarponę ir išplakite į vientisą kremą.
2. Pagal skonį įdėkite citrinos ar apelsino žievelės.
3. Atskirai iki labai standžių putų išplakite baltymus ir juos su šaukštu po truputį įmaišykite į trynių ir maskarponės masę. Jeigu norisi dar riebiau ir didesnio kiekio, atskirai išplakite grietinėlę su keliais lašais citrinos sulčių ir įmaišykite į kremą.
4. Kavą paskaninkite šlakeliu brendžio. Tada „Damų pirštelius“ akimirkai įmerkite į kavą, bet labai svarbu, kad jie nepermirktų, tik „paragautų“ kavos. Vieną sluoksnį mirkytų sausainių dėkite į indo dugną, užliekite kremu, Tuomet dėkite kitą sluoksnį sausainių ir vėl užliekite kremu.
5. Ant viršaus per sietelį gausiai užbarstykite kakavos ir palaikykite tiramisu šaltai apie 6 valandas.