„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 12 15

10 interjero dizaino tendencijų 2023 metams

Su kiekvienais metais į mūsų namus atkeliauja tam tikros interjero tendencijos. Vienos iš jų visiškai naujos, o kitos – besikartojančios. Tiesa, netgi ir pastarosios dažniausiai atgimsta kitaip. Esate neabejingi stilingam interjerui, todėl su nekantrumu laukiate, ką atneš 2023-ieji? Tuomet kviečiame susipažinti su pagrindinėmis šių metų interjero dizaino tendencijomis, kurias išsamiai aptaria „Magrės baldų“ rinkodaros vadovė Milda Katkauskaitė Toricinė.
„Magrės baldų“ minkštas kampas „Angel“, kavos staliukas „Calypso“, Interjero autorė Medeina Voverė
„Magrės baldų“ minkštas kampas „Angel“, kavos staliukas „Calypso“, Interjero autorė Medeina Voverė / Dainiaus Voverio nuotr.

1. Natūralios medžiagos

Viena pagrindinių pastarųjų metų interjero tendencijų yra perėjimas prie natūralių medžiagų. Vis populiaresnė tampa medienos apdaila. Taip yra todėl, nes vartotojai ieško produktų, kurie turėtų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Ypač aktualu tampa ir tai, kad baldų gamybos procese nebūtų naudojama sveikatai pavojingų medžiagų, tokių kaip kancerogenai. M. Katkauskaitė Toricinė pabrėžia, kad šiuo požiūriu vadovaujasi ir Magrės baldų komanda, baldų gamyboje naudojanti tik sertifikuotas, aukštos kokybės medžiagas.

Tiesa, tvarumas interjere siejasi ne tik su ekologiškomis medžiagomis, bet ir paprastesniu, rafinuotesniu baldų dizainu. Ieškodami būdų, kaip savo namuose sukurti ramybės pojūtį, žmonės vis labiau linksta prie švarių linijų ir prislopintų spalvų. Taigi, nesvarbu, tai būtų miegamojo lovos ar naktinės spintelės dizainas – tvarumas jame gali atsispindėti įvairiai.

2. Patogumas ir funkcionalumas

Pandemija pakeitė daugelio žmonių įpročius. Kai kuriems namai iki šiol yra ne tik poilsio, bet ir darbo erdvė. Todėl patogumas ir funkcionalumas juose išlieka ypač svarbūs. Šie kriterijai užima pirmą vietą renkantis tobulą sėdėjimo vietą bet kokiam namų kambariui. Nesvarbu, tai būtų sofa svetainėje, valgomojo kėdės virtuvėje ar krėslas darbo kambaryje – pagrindinis dėmesys sutelkiamas į gerą savijautą. Vartotojai toliau ieško stilingų ir funkcionalių baldų, kuriuose galėtų patogiai įsitaisyti tiek dienos, tiek vakaro metu.

„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ fotelis su reglaineriu „King“
„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ fotelis su reglaineriu „King“

3. Suapvalintos formos

Nors suapvalintos formos ir nėra naujiena, ši akį traukianti tendencija toliau dominuos interjere – nuo vadinamųjų „serpantinų“ sofų ir kreivų akcentinių fotelių iki skulptūriškų valgomojo kėdžių, lovų ir veidrodžių. Kreivės unikaliai sušvelnina patalpą, o lenkti baldai leidžia akims pailsėti. Taip pat įrodyta, kad jie suteikia interjerui atsipalaidavimo, nusiraminimo ir jaukumo pojūtį.

4. Tamsios medienos spalvos korpusiniai baldai

„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ kolekcija „Lucca“
„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ kolekcija „Lucca“

2023 metais į interjerą sugrįš tamsios medienos korpusiniai baldai, tokie kaip komodos, TV spintelės, lentynos, vitrinos. M. Katkauskaitė Toricinė pastebi, kad šią tendenciją puikiai atsispindi Magrės baldų kolekcijos Lucca bei California. Jose esantys baldai pasižymi natūralumu ir unikalia medienos tekstūra. O tamsiai ruda jų spalva suteikia užtikrintumo jausmą, yra šilta ir jauki.

5. Modernios 70-ųjų detalės

„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ sofa „Eva“, staliukas „City“, valgomojo kėdės „Baltic“, valgomojo stalas „Baltic“
„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ sofa „Eva“, staliukas „City“, valgomojo kėdės „Baltic“, valgomojo stalas „Baltic“

2023-ieji verčia atsigręžti atgal ir iš naujo pažvelgti į 7-ojo dešimtmečio dizaino estetiką. Žemi moduliniai baldai, žemiškos spalvos (nuo paprikos oranžinės iki medetkų geltonos bei visų rudų atspalvių), blizgus „disko kamuolio“ dekoras, nuostabusis marmuras ir drąsūs raštai – retro stiliaus detalės, kurios šiais metais bus vis dažniau įtraukiamos į namų dizainą.

6. Arkos

Vis didesnį populiarumą šiuo metu įgauna arkos. Prognozuojama, kad 2023-iaisiais šie unikalūs architektūriniai elementai atsispindės visur – nuo durų iki veidrodžių ir sienų. Arkos primena senąją architektūros epochą, taip pat suteikia namų dizainui belaikiškumo ir švelnumo pojūtį. Be to, arkines nišas galima ne tik išnaudoti dekorui, bet ir paversti funkcinėmis kambario vietomis. Jos gali padėti taupyti erdvę, suteikti vizualinio įdomumo arba sukurti savotišką meditacijos kampelį.

7. Sodrios spalvos ir brangakmenių atspalviai

„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ sofa minkštas kampas „Eva Max“, staliukas „City“
„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ sofa minkštas kampas „Eva Max“, staliukas „City“

Esate pasiilgę ryškių spalvų savo namuose? Puiku, nes dabar tiesiog tobulas metas būti drąsiems. Po kurio laiko, kuomet dominavo neutralūs atspalviai, pagaliau sugrįžta sodrios spalvos. 2023-iaisiais interjero dizaine vyraus prabangi sodrių brangakmenių, raminančių žalių, nesenstančių mėlynų ir tamsiai raudonų atspalvių paletė. Taigi, drąsiai eksperimentuokite su šiomis spalvomis. Verta nepabijoti ir skirtingų raštų naudojimo – puikus sprendimas galėtų būti gėlėtų, dryžuotų ir raštuotų dekoratyvinių pagalvėlių derinys ant sofos ar lovos.

8. Įvairūs smėlio atspalviai

Dainiaus Voverio nuotr./„Magrės baldų“ kėdės „Paris“. Interjero autorė Medeina Voverė
Dainiaus Voverio nuotr./„Magrės baldų“ kėdės „Paris“. Interjero autorė Medeina Voverė

Tie, kuriems nepatinka ryškios spalvos, 2023-iaisiais taip pat turės iš ko rinktis. Savo populiarumo ir toliau nepraras įvairūs smėlio atspalviai. Ypač madingas bus pilkos ir smėlio spalvos mišinys. Šis ir kiti smėlio atspalviai suteikia interjerui papildomą pusiausvyros pojūtį, šilumos ir gaivumo. Be to, jie patraukliai dera su madingiausia 2023 metų spalva „Viva Magenta“ – rausvai raudonu atspalviu, simbolizuojančiu stiprybę, drąsą ir optimizmą.

9. Japandi stilius

„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ sofa „Bravo“
„Magrės baldų“ nuotr./„Magrės baldų“ sofa „Bravo“

Japandi interjero dizainas pasižymi unikalumu. Tikėtina, kad 2023-iaisiais tai bus dar viena interjero dizaino tendencija. Japandi stilius yra kilęs iš dviejų skirtingų stilių – japoniško ir skandinaviško. Skandinaviškas dizainas apima jaukų ir patogų dizainą, o japoniškas interjero stilius labiau pabrėžia minimalizmą, funkcionalumą ir eleganciją.

Japandi stilius yra minimalus, svetingas ir jaukus. Jis skatina naudoti daug natūralių elementų ir medžiagų, įsileisti daug natūralios saulės šviesos. Japandi pagrindas yra paprastos ir švarios linijos, kurios kartu su kitais šio stiliaus elementais kuria ypatingą ramybės jausmą.

10. Mišri metalo apdaila

Skirtingų metalų maišymas yra puikus būdas suteikti namams įdomų ir šiuolaikišką įvaizdį. Ši tendencija interjero dizaine bus pastebima ir 2023 metais. Vienas iš paprasčiausių būdų sukurti mišrios metalo apdailos efektą – tai derinti metalinių detalių turinčius baldus ir aksesuarus. Itin patrauklus ir daugelio jau spėtas pamėgti variantas – juodos ir auksinės spalvos metalo derinys.

Sąmoningumas ir rūpinimasis savimi pastaraisiais metais tampa vis svarbesnis daugeliui žmonių. Neatsiejama to dalis yra mus supanti namų aplinka. Tinkamai pasirinkti baldai gali padėti gyventi ne tik patogiau, bet ir sveikiau, ką būtent ir skatina ateinančių metų tendencijos. Milda Katkauskaitė Toricinė atkreipia dėmesį, kad mada ir asmeninis skonis ne visuomet žengia koja kojon. Ir, anot jos, tai tikrai ne problema. Platus Magrės baldų asortimentas leidžia lengvai suderinti naujausias tendencijas ir asmeninį skonį. Taigi belieka nuspręsti, ko šiuo metu jums norisi labiausiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau