1. „Valgyk pusryčius!“. Nespėjote ir akių praplėšti, o mama jau tiesia jums lėkštę ir grasina neišleisianti į mokyklą, jei nepavalgysite pusryčių. Ir ji buvo teisi!
Sveiki pusryčiai – puikus energijos užtaisas visai dienai. Nuo subalansuotų pusryčių priklauso fizinė ir protinė veikla visą dieną. Maža to, jie padeda išlaikyti grakščią figūrą: juk dažniausiai tie, kurie nevalgo pusryčių, „atsigriebia“ persivalgydami vakare.
2. „Renkis šilčiau!“. Ko gero, mama, pamačiusi pliką jūsų bambą, ne kartą ištarė šituos žodžius. O jūs greičiausiai tik vartėte akis: „Man nešalta!“. Vis dėlto ir šįkart ji neklydo. Juk net iki 70 proc. uždegimų sukelia peršalimas. Tarp jų – ir lytinės sistemos ligų.
Taip pat skaitykite: Kas vyksta mūsų organizme, kai miegame
Beje, ar žinojote, kad net ir pati liesiausia mergina turi riebalinį sluoksnį juosmens srityje? Pati gamta taip sutvarkė, kad pats organizmas apsaugotų vidaus organus nuo peršalimo.
3. „Nukelk koją nuo kojos!“. Greičiausiai mama taip rūpinosi ne geru jūsų auklėjimu, bet sveikata. Sėdėjimas užkėlus koją ant kojos skatina venų varikozę. Be to, kaip dėvėti mini sijonėlį, kai kojos išraizgytos mėlynu kraujagyslių voratinkliu?
Jei vis dėlto mėgstate sėdėti sukryžiuotomis kojomis, suraskite patogesnę pozą: ištieskite jas ir užkelkite vieną ant kitos nuo kelių.
4. „Patrumpink kirpčiukus!“. Oi, kaip jums buvo sunku nuolat kovoti dėl savo stiliaus! Mama arba neleisdavo nusikirpti kirpčiukų, arba vis priekaištaudavo dėl jų ilgio. Galbūt nesąmoningai, bet ji ir vėl norėjo, kad jūs būtumėte sveikesnė. Sakysite, kaip čia sveikata susijusi su plaukais? Ogi paprastai.
Jei paauglystėje jūsų veido oda buvo problemiška ir išberta, labai gerai, kad kakta likdavo neuždengta. Uždegimai gali kilti ir dėl plaukų formavimo priemonių, todėl geriau naudoti kosmetiką, kurios sudėtyje nėra aliejų ir silikonų.
5. „Nerūkyk!“. Na, kaip be šio „nepriklausomybės“ simbolio – kai esi jauna, veikli, savarankiška! Turbūt daug esate girdėjusios apie nikotino žalą organizmui, todėl nesikartosime. Vis tik yra dar viena priežastis, kodėl reikėtų mesti šį kvailą įprotį: rūkymas skubina jūsų biologinį laikrodį.
Tai reiškia, kad atrodote 5–10 metų vyresnė nei iš tiesų esate. Atrodo, visas pasaulis, tik ne jūs, bando išsaugoti jaunystę.
6. „Nesiraukyk!“. Žinoma, gili raukšlė kaktoje sveikatos neatims, bet ir grožio nepridės. O ir aplinkiniams smagiau žiūrėti į besišypsantį veidą.
Tiesa ta, kad pasikartojantys judesiai gilina raukšles, pvz., nuolat paremdamos smakrą delnais, giliname paakių raukšles. Jei šviečia saulė, nepamirškite akinių – kokybiški apsaugos akis, be to, neleis raukytis.
7. „Plauk rankas!“. Pamenate, vos tik prisėdi prie stalo, tuoj mama tikrina, ar rankos švarios. Dažniausiai tekdavo pakilti nuo kėdės ir pėdinti į vonią plautis rankų. O jau bambėjimo (bent mintyse) kiek buvo!
Taip pat skaitykite: 5 gyvenimo pamokos, kurias suprantame per vėlai
Jei jums nesusiformavo šis įprotis, vadinasi, per mažai varė į vonią. Parėjus iš lauko, prieš gaminant maistą ar valgant, pasinaudojus tualetu ir pan. – tiesiog būtina tai padaryti. Švarios rankos apsaugos jus nuo infekcinių ligų.
8. „Mažesnė pakulnė!“. Mažai kas paneigs, jog aukštakulniai moteriai suteikia grakštumo ir seksualumo. Tačiau tokia avalynė tinkama tik retkarčiais ir tik tam tikromis progomis.
Kasdien avint aukštakulnius, deformuojasi pėda, išplatėja jos priekinė dalis, atsikiša didieji pirštai, sutrumpėja Achilo sausgyslė, vargina kojų skausmas ir, be abejo, padidėja įvairių traumų tikimybė.
Taip pat skaitykite: Stiliaus gidas: 5 aprangos deriniai moterims, nemėgstančioms aukštakulnių
9. „Jokių soliariumų!“ Prisipažinkite, vis tiek slapta įsmukdavote į soliariumą. Retkarčiais gal akivaizdžios žalos nepridarys, tačiau piktnaudžiauti tuo nereikėtų. Net ir medikai nesutaria šiuo klausimu: vieni gąsdina melanoma, odos ligomis, kraujagyslių pokyčiais, antri – ne tokie griežti, bet vis dėlto perspėja, jog tuo mėgautis reikėtų atsargiai.
Lygiai tas pats ir su saule: vis daugiau gydytojų nerekomenduoja ilgai būti tiesioginėje saulėje, juolab degintis be jokios apsaugos ar galvos apdangalo. Bet kuriuo atveju turėkite saiką.
10. „Laikas liemenėlei!“. Ar pamenate pirmą kartą, kai mama privertė užsisegti liemenėlę? Kaito skruostai, pylė prakaitas ir buvo labai nesmagu. Tačiau ji ir vėl buvo teisi. Tai – ne tik estetikos, mados ar patogumo reikalas.
Kai liemenėlė netinkama ar išvis jos atsisakoma, krūtinė praranda formą ir stangrumą. Per maža liemenėlė trikdo kraujotaką, gali atsirasti kaklo, pečių ar nugaros skausmų.