Pasitikrinkite – gal ir jums metas išeiti iš savo komforto zonos?
Jūsų niekas nedžiugina, o kiekviena diena atrodo lygiai tokia pati, kokia buvo. Jeigu tokia savijauta tęsiasi ne kelias dienas, savaites, o mėnesius, laikas susimąstyti.
Jūs nejaučiate jokių emocijų. Jausmai ir emocijos – tai normalus ir būtinas dalykas žmogaus gyvenime. Tačiau kalba eina ne apie tai, kad jūs tiesiog tokio būdo, esmė ta, kad jūs nieko nejaučiate, jums nuobodu ir neįdomu. Kolegė pasakė blogą naujieną, tačiau jūsų reakcija jokia, gerą žinią priimate lygiai taip pat, kaip ir nekokią. Tokiu būdu mūsų smegenys reaguoja į stiprų stresą, nuolatinę įtampą ir depresijos pradžią.
Taip pat skaitykite: 5 faktai apie žmogaus psichologiją, kurie jus nustebins
Gyvenate praeityje arba ateityje. Jūs nuolatos išgyvenate, lyg sugedusią plokštelę sukate blogus momentus iš savo praeities arba prisimenate tuos nuostabius laikus, svajones ir trokštate tai patirti iš naujo. Trumpai tariant, jūs darote viską, kad tik nereikėtų suvokti, jog dabartis – jūsų rankose, o buvę etapai tėra gal ir skaudžios, tačiau naudingos pamokos. Be to, kai didelę dalį jūsų gyvenimo užima prisiminimų narpliojimas ar ateities svajų kūrimas, nebelieka laiko dabarčiai ir prasideda sunkumai.
Jūs nustojote rūpintis savo sveikata ir išvaizda. Suglamžyta suknelė, seniai nedažyti plaukai, nukramtyti nagai, dulkių kamuoliai namuose – visur jus supa netvarka. Natūralu, kad ir jūsų viduje siaučia panaši savijauta. Ir nereikia teisintis, kad savimi nesirūpinate, nes rūpestį atiduodate aplinkiniams ir šeimai.
Išsiblaškymas. Pastebėjote, kad viską pamirštate, paėmę knygą skaitote ne vieną kartą kelis puslapius, tačiau esmės nepagaunate, išsiuntę laišką, nors perskaitėte ne vieną kartą, vėliau randate daugybę klaidų... Jeigu taip nutinka kartais, nieko tokio, tačiau nuolatinė būsena signalizuoja, kad metas kažką keisti.
Taip pat skaitykite: Norite sužavėti ir paveikti bet kokį žmogų? Pasinaudokite FTB agento metodais
Jūs nuolatos nerimaujate. Atrodo, ypatingų priežasčių nėra, anksčiau jautėtės dėl tų pačių aplinkybių ramiai, o dabar net rankos virpa. Dukra neatsiliepia, vyras pavėluoja, ir jūs iškart kuriate pačius baisiausius scenarijus užduodami sau garsiai klausimus „O kas jeigu...“. Dažnai jaučiatės be jėgų, o mintys apie ateitį iš viso paralyžiuoja.
Nustojote augti kaip asmenybė. Vaikystės svajonės užmirštos, noras sužinoti ir patirti ką nors naujo neegzistuoja, tikslų neturite. Jeigu jums pažįstamos tokios jausenos, tuomet metas suvokti, kad papuolėte į tikrus spąstus. Stovėdami vietoje ir nejudėdami į priekį jūs sparčiai žengiate atgal. Todėl susimąstykite, ko iš tikrųjų trokšta jūsų vidus?
Jūs nuolatos pavydite. Pavydas – tai požymis, kad jūs esate nepatenkinti savo šiandieniniu gyvenimu. Kitu atveju, argi švaistytumėte tokį brangų laiką šiam bjauriam ir viską griaunančiam jausmui?
Taip pat skaitykite: Esate pavyduolis? 8 patarimai, kaip atsikratyti šio jausmo
Labai seniai nesitvarkėte namų. Kalnai neplautų indų, krūva drabužių ant kėdės, besimėtančios nešvarios kojinės, begalybė buteliukų vonioje, kurie sau stovi tušti ir laukia kada bus išmesti... Susigriebkite ir viską išmeskite lauk. Tai apkrauna ne tik fizine prasme, bet ir emocine. Gyvenimas tikrai nušvinta kitomis spalvomis, kai gyvenate tvarkinguose namuose. Psichologai netgi tvirtina, kad tai ramina ir padeda išvengti streso.
Vis atidedate darbus vėlesniam laikui. Jūs nenorite nieko spręsti šiandien ir dabar, todėl darbai vis kaupiasi, kol galiausiai užgriūva jus kaip sniego lavina.
Jaučiate susierzinimą bendraudami su artimais žmonėmis. Vyras, vaikai, tėvai, draugai – visi jie staiga pradėjo kelti siaubingą susierzinimą, o pokalbiai su jais atrodo kvailais ir nuobodžiais tauškalais. Gali būti, kad taip jūsų smegenys reaguoja į būtinybę pakeisti gyvenimą, o tam, kad suprastumėte, ko norite, kartais reikia kažkiek atsiskirti nuo pasaulio.