2020 10 23

12-etis žvejys – pavyzdys suaugusiesiems: pagavęs paleidžia

Kėdainiuose daugėja žvejų, kurie pagavę laimikį jį įamžina ir paleidžia. Kartais suaugusiesiems puikus pavyzdys gali būti ir jaunieji žvejai. Štai dvylikametis kėdainietis žvejys Domas Petrauskas miesto parko tvenkinyje sugavęs galingą plėšrūnę – lydeką – ją kaipmat paleido. Jaunasis žvejas sako, kad kitaip elgtis ir negalima, žuvytes reikia paleisti. Tokį Domo poelgį giria ir užkietėję bei žinomi Kėdainių krašto žvejai. Jie sako, kad Kėdainiuose daugėja žvejų, kurie savo laimikį paleidžia.
Dvylikmetis kėdainietis žvejys Domas Petrauskas
Dvylikmetis kėdainietis žvejys Domas Petrauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

Galinga plėšrūnė

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokinys Domas mėgsta žvejoti. Vieną dieną meškeriojant spiningu miesto parke jam užkibo nemenka lydeka. Jaunasis žvejas žuvį ištraukė, su ja nusifotografavo ir paleido. Žvejas nė nemanė žuvies tempti namo, mat „jį mokė“ žuvį paleisti.

Beje, Domas yra užkietėjęs žvejys, jis žvejoja jau ne vienerius metus.

„Žvejoju nuo 7 metų. Pagavau tą lydeką, na, man ji nemaža ir paleidau atgal į miesto parko užtvanką. Tegul gyvena toliau. Kai užaugs didesnė, tuomet aš ją pagausiu. Tiesa, spėjau su ja nusifotografuoti, kad liktų prisiminimas. Mane taip mokė – pagavai, padarai nuotrauką, paleisk“, – pasakojo „Rinkos aikštės“ kalbintas jaunasis žvejys.

Meškerė geriau nei telefonas

Jaunasis žvejys taip pat demonstruoja labai gerą požiūrį į žvejybą, į laisvalaikį gamtoje. Neaišku, ar tėveliai Domą taip išmokė, ar mokytojai, bet jaunuolis turi supratimą apie laisvalaikio leidimą.

„Aš geriau pažvejosiu, nei su telefonu rankose sėdėsiu. Žvejoti yra smagu ir sveika, o telefonas mažai naudos duoda“, – sako jaunasis žvejys.

Giria poelgį

Domo poelgį giria ir užkietėję bei žinomi Kėdainių krašto žvejai. Jie sako, kad Kėdainiuose daugėja žvejų, kurie savo laimikį paleidžia.

„Smagu, jog vis daugiau žvejų pagavę laimikius paleidžia, ypač svarbu paleisti atgal lydekas, nes jos savotiškos vandens telkinių sanitarės – jos „išrenka“ smulkias ir menkavertes žuvis taip sudarydamos palankias sąlygas daugintis ir vystytis vertingesnių rūšių žuvims“, – sako kėdainietis žvejys, flora ir fauna besidomintis Mindaugas Nefas.

Ne valgymas, o žvejyba

Užkietėjęs žvejys sako, kad žvejui malonumą teikia ne žuvis kaip maistas, bet žuvis kaip kovotoja.

„Malonumą teikia ne žuvies valgymas, o jos pagavimas, pats procesas, net ir gaudant smulkią žuvelę galima smagiai praleisti laiką, o pasirinkta lengva meškerė suteiks to malonumo tiek pat, kaip ir sugavus didelę žuvį“, – dėsto žvejys.

Žvejai taisosi

M.Nefas pastebėjo, kad Kėdainių žvejai darosi vis labiau „europietiški“. Po žvejybos susitvarko žvejybos vietas, nepalieka šiukšlyno.

„Taip pat pastebėjau, kad Kėdainių žvejai vis dažniau susitvarko aplinką, nepalieka po savęs šiukšlių ir skatina taip daryti kitus. Mus, meškeriotojus, sieja ne vien aistra žūklei, bet ir noras žvejoti švariuose, žuvinguose Lietuvos vandenyse, todėl rūpinkimės aplinka, paleiskime žuvis atgal, kad ateityje galėtume didžiuotis trofėjinėmis žuvimis ir gerai praleistu laiku prie vandens“, – ragino žvejys M.Nefas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai