2016 04 14

15-asis teminis „Ji“ žurnalo numeris – norinčioms pavasarį trykšti energija!

Visos šio „Ji“ žurnalo rubrikos susijusios su sveikesne gyvensena. Rasite naudingų patarimų, kaip maitintis ir sportuoti taisyklingai, kaip patobulinti išvaizdą nekenkiant sveikatai. Taip pat interviu herojai, specialistai pasidalys sveikesnio gyvenimo patirtimis, kurios galbūt įkvėps ir jus keisti gyvenimo būdą, atrasti motyvacijos!
Žurnalas „Ji“ (15 nr.)
Žurnalas „Ji“ (15 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.

Jeigu norite gyventi sveikiau, nepraleiskite numerio temos „Valgiaraštis pagal gyvenimo būdą“.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (15 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (15 nr.)

Pirmas žingsnelis to link – planuoti mitybą. Tai darydamos įprasime pasirinkti sveikatai tinkamesnius maisto produktus, neviršysime porcijų normos, sveikiau gaminsime, reguliariau valgysime. Subalansavusios mitybą iš maisto gausime daugiau vertingų medžiagų, taigi geriau jausimės ir rečiau sirgsime.

Vis dėlto labai svarbus ir mūsų požiūris. Jei aklai laikysimės mitybos plano, vargu ar pakeisime valgymo įpročius. Turime domėtis visaverte mityba, skaityti temines knygas, klausytis, ką pataria specialistai. Labai svarbu pažinti ir išgirsti organizmo siunčiamus ženklus (suprasti, kokius produktus valgydami jaučiamės gerai, kokius – blogai. Kiek maisto mums yra per daug ir pan.)...

Na, o atsivertusios rubriką „Spektras“, sužinosite, kur ir kokios patikimos informacijos ieškoti. Net labiausiai įkvepiantis filmas ar knyga ir net tobuliausia mobilioji programėlė neprivers jūsų sportuoti ar atsisakyti blogų mitybos įpročių, jei patys nenorėsite keistis. Tačiau visos šios ir panašios priemonės gali tapti stimulu atrasti motyvacijos ir imtis pokyčių. Plačiau apie tai – straipsnyje „Noriu būti sveika! Kur rasti informacijos?“.

Mūsų pašnekovas Remigijus Kančys – greičiausias ilgų distancijų bėgikas Lietuvoje. Triumfavęs ne viename maratone, sportininkas tikisi sėkmingai atstovauti šaliai Rio de Žaneiro olimpiadoje. O kol kas kaunietis populiarina šią sporto šaką ir kviečia visus drauge dalyvauti Ąžuolyno bėgime. Plačiau apie tai skaitykite straipsnyje „Aš bėgu tikslo link“.

Nėra geresnio laiko pradėti sveikai maitintis ar sportuoti negu DABAR. Tą patvirtina ir trys mūsų herojės, kurios palengva, bet užtikrintai siekia būti sveikos ir laimingos. Jų sėkmingo lieknėjimo istorijas rasite straipsnyje „Tirpdykime kilogramus kartu!“


„Vakarėliai iki paryčių, alkoholis – jau praeitis. Ir visa tai atėjo natūraliai, matyt, su branda, – atvirauja grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. – Vaiko gimimas išties privertė kitaip dėlioti gyvenimą. Anksčiau mėgavausi kiekviena diena, savęs neribojau ir nestabdžiau. Bent jau draugai, artimieji, kurie mane puikiai pažįsta, tvirtina, kad smarkiai pasikeičiau...“ Plačiau apie įvykusius pokyčius atlikėjos gyvenime skaitykite interviu „Nebesu ta maža vėjavaikiška mergaitė“.

Jeigu norite ryžtis permainoms, bet stinga motyvacijos ir valios, nepraleiskite straipsnio „Blogus įpročius keisti gerais“ (rubrika „Psichologija“). Štai atkirtis tiems, kurie vis piktinasi, kad žmonėms rūpi tik pilvą prisikimšti ir daugintis. Pasaulyje milžiniškos sėkmės sulaukė 30-ies dienų iššūkių programos, kurios skatina blogus įpročius keisti gerais. Viskas, ką reikia daryti, – 30 dienų nugyventi kitaip, nei jums įprasta.

Ši idėja kilo amerikiečiui, dokumentinių filmų kūrėjui Morganui Spurlockui. Vyras sugalvojo sukurti TV realybės šou, kurio dalyviai 30 dienų gyventų visiškai kitaip, nei yra pratę. Pavyzdžiui, iki tol gerai uždirbęs žmogus išsiverstų gaudamas minimalų atlyginimą, krikščionis taptų musulmonų šeimos nariu, sveikasis atsidurtų invalido vežimėlyje, laisvas žmogus – kalėjime...

Kad kūnas būtų dailus ir nesuglebęs, norime ar nenorime, būtina mankštintis. Visos tai suprantame, tačiau kai kurios iš tolo aplenkiame sporto klubą, neprisiverčiame daugiau judėti. Kaip pasiryžti sportuoti ir kaip tai daryti taisyklingai, kalbamės su patyrusia instruktore. Plačiau apie tai – straipsnyje „12 klausimų sporto instruktorei“.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (15 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (15 nr.)

Kiekviena esame girdėjusios posakį „grožis reikalauja aukų“. Nors ši frazė dažniausiai sakoma su šypsena, numoti ranka į sveikatą tikrai neturėtume. Domimės, kurie madingi ir gražinantys daiktai mums kenkia ir kaip sumažinti jų daromą žalą. Jei smalsu, įdomu, kokie batai vadinami žudikais, kodėl negalima ištisai segėti liemenėlės, atsiverskite straipsnį „Mada, kuri kenkia“.

Šiais laikais, kai rinką užkariauja greitasis maistas, informacinės technologijos, prikaustančios atžalas prie kompiuterių ekranų, mobiliųjų telefonų, daugeliui misija įskiepyti sveiką gyvenimo būdą savo atžalai – nelengvas iššūkis. Kaip užauginti sveiką vaiką, straipsnyje „Auginame sveiką vaiką“ pataria specialistai.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (15 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (15 nr.)

Kad kaskart norėtųsi grįžti į namus, juose turi vyrauti tvarka, švara ir harmonija. Pasak bioenergetikų, neužtenka vien valyti dulkes, tvarkingai sudėlioti išmėtytus daiktus. Erdvė, kurioje gyvename, užsiteršia ne vien nuo purvo, bet ir nuo blogos energijos. Kas ją skleidžia, kaip pašalinti blogą namų aurą ir ją harmonizuoti, sužinosite perskaičiusios straipsnį „Kaip valyti namų energiją“.

Linkime visoms būti sveikoms, gražioms, energingoms ir laimingoms!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai