Lankykite vietines lankytinas vietas
Gyvenimo pasitenkinimo tyrimai parodė, kad žmonių, einančių į spektaklius, muziejus bei klubus, nerimo ir depresijos lygis yra gerokai žemesnis nei tų, kurie tokiose vietose nesilanko. Taip pat galite išbandyti nemokamas pamokas ar kokius nors užsiėmimus – jie taip pat didina laimės pojūtį.
Leiskite laiką lauke
Jaučiate į tampą? Pabandykite daugiau laiko praleisti lauke – keletas tyrimų įrodė, kad pabuvus lauke mažėja streso hormonų lygis.
Užsirašykite 3 dalykus, už kuriuos esate dėkingi
Naujausi tyrimai parodė, kad kas savaitę užsirašant 3 dalykus, už kuriuos esate dėkingi, pagerinate savo nuotaiką ir pakeliate optimizmą. Pabandykite tai daryti kiekvieną sekmadienio vakarą – taip nuotaiką pagerinsite ateinančiai savaitei.
Medituokite
Jei dažnai jaučiate liūdesį, pasvarstykite apie jogą (pvz., atlikite pratimus, padėsiančius atsipalaiduoti bei pamedituoti arba apsvarstyti gerus dalykus, kuriuos padarėte ar dar tik žadate padaryti). Dauguma tyrimų parodė, kad meditacija sumažina stresą ir depresiją.
Paskaitykite nuotykių romaną
Jei jaučiatės nuliūdę, paskaitykite Harį Poterį. 2012-siais atliktas tyrimas parodė, kad skaitymas apie kažkieno kito nuotykius mažina stresą ir kelią pasitenkinimą.
Gerkite kavą
Gera žinia kavos mėgėjams – kofeinas gerina budrumą bei nuotaiką, tad tai puiki priemonė, kovojant su nuovargiu ir stresu.
Klausykite liūdnos muzikos
Tai gali atrodyti nelogiška, tačiau daugybė tyrimų parodė, kad liūdnos muzikos klausymas siejamas su padidėjusiu laimės pojūčiu.
Vaikščiokite gamtoje
Jei gyvenate netoli miško, padidinkite laimės pojūti vaikščiodami miške. Praėjusiais metais publikuotame tyrime teigiama, kad žmonės, 90 minučių vaikščioję gamtoje, mažiau galvojo apie save negatyviai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Japonų gastroenterologo Hiromi Shinya sveikos mitybos taisyklės
Nusistatykite tikslus
Jei norite tapti laimingesni, tikslų nustatymas jums padės. Šis įprotis pagerins savimonę ir padės tapti iniciatyviam – ir ilgainiui pasiekti tikslai privers pasijusti nuostabiai.
Elkitės, tarsi būtumėte laimingi (net jei taip nesijaučiate)
Apsimetinėkite, kol įgyvendinsite – psichologai išaiškino, kad žmonėms, įkalintiems negatyvių minčių, padėti gali vos viena pozityvi mintis, kadangi būtenti ji skatina juos imtis iniciatyvos ir ieškoti laimės.
Užsirašykite savo jausmus
Tyrimai taip pat parodė, kad jausmų užrašymas (pavyzdžiui, į dienoraštį) padeda patikslinti jūsų jausmus ir greičiau išspręsti problemas. Pabandykite užsirašinėti savo jausmus po sunkios dienos – tai padės jums šiek tiek atsipalaiduoti.
Išsiugdykite kažkokį įgūdį
Naujo įgūdžio įvaldymas teigiamai veikia jūsų laimės pojūtį. Mokymosi procesas užima jūsų mintis bei padaro jus produktyvesniais. Be to – įvaldę naują talentą jausitės nuostabiai.
Pietaukite gamtoje
Jei valgydami darbe jaučiatės nelaimingi, pabandykite pietus valgyti prie jūros/upelio/ežero arba parke. Tyrimai parodė, kad tai priverčia jaustis laimingesniais ir pozityvesniais likusią darbo dieną.
Žiūrėkite į žvaigždes
Jei jaučiatės atskirti ir nelaimingi, giedrą naktį stebėkite žvaigždes. Tyrimai parodė, kad kažko bijantys žmonės yra labiau linkę tyrinėti pasaulį bei dosniai elgtis su kitais žmonėmis.
Leiskite pinigus kitiems žmonėms
Po sunkios dienos dažnai jaučiame didelę pagundą pasilepinti, tačiau tyrimai atskleidė, kad laimingesni jausitės, jei pinigus išleisite kitam žmogui. Kitą kartą, kai jausitės nekaip, pavaišinkite kava ar pietumis kolegą ar nepažįstamąjį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Koks žmogus šalia jūsų? Zodiako ženklų pliusai ir minusai