Liz Huber sudarė svarbiausių įpročių sąrašą, kurie padeda jai siekti sėkmės ir išlikti produktyviai, rašoma lifehacker.ru. Tačiau kaip susikurti tuos gerus įpročius ir sugebėti juos išlaikyti?
Susimodeliuokite savo įprotį. Neapsiribokite tik noru bėgioti tris kartus per savaitę. Išsirinkite dieną, kada tai padarysite, ir pažymėkite kalendoriuje. Ir svarbiausia – laikykitės susidaryto grafiko.
Susikurkite „dirgiklį“. Tai gali būti žadintuvas, įrašas kalendoriuje ar konkretus veiksmas. Su laiku smegenys tai įsimins ir tai taps įpročiu.
Nepraleiskite nė vienos dienos per tris savaites. Per 21 dieną susiformuoja įpročio pagrindai ir įprotis tampa automatiškas.
Imkitės įpročių po vieną. Neskubėkite imtis iš karto kelių įpročių, verčiau pradėkite nuo vieno, o kai jis „užsitvirtins“, tada imkitės kito.
Santykiai
- Jeigu jūs su partneriu esate jau ilgą laiką kartu, nepamirškite bent kartą per savaitę nueiti į pasimatymą. Tai jums padės išlaikyti ryšį ir sustiprinti santykius, pabūti vienas su kitu taip, kaip pirmaisiais susitikinėjimų metais.
- Nešokite iškart iš lovos, kai tik suskamba žadintuvas, pabūkite su savo partneriu ir pabendraukite kelias minutes.
- Skambinkite tėvams (artimiesiems) kartą per savaitę. Kad nepamirštumėte, pažymėkite tai kalendoriuje, užsistatykite garsinį signalą.
- Apsispręskite, kiek jums reikia bendravimo. Introverto ir ekstraverto poreikiai gali būti labai skirtingi, todėl atraskite aukso vidurį, kuris padėtų jums išlikti harmoningiems.
- Skirkite vakarą per savaitę (mėnesį) pabuvimui su artimaisiais, pasirinkę mėgstamą veiklą – koncertą, sportinius žaidimus ar išvyką už miesto. Tai padės sustiprinti ryšius.
- Nebijokite susipažinti su naujais žmonėmis. Įvertinę savo poreikį bendrauti nebijokite plėsti savo pažinčių rato.
Vidinė pusiausvyra
- Turėkite rytinį ritualą. Įtraukite į jį meditaciją, kad nusiramintumėte, ir vizualizacijas, kad nuteiktumėte save sėkmei.
- Kiekvieną rytą pasiklokite lovą – tai veikia ir fiziškai, ir psichologiškai.
- Skirkite keletą minučių per dieną, kad paleistumėte savo neigiamas emocijas, mintis, baimes, nerimą. Pripažinkite tai, nuspręskite, ką galite padaryti, ir suplanuokite šituos veiksmus. Dienos metu daugiau neskirkite laiko šioms mintims.
- „Atsijunkite“ pusvalandžiui nuo visų rūpesčių. Užsiimkite joga, išeikite pasivaikščioti į gamtą, pabūkite su artimaisiais.
- Reguliariai skirkite laiko tam, kas jums suteikia energijos. Pavyzdžiui, pokalbis su įdomiu žmogumi, pozityvus filmas, įdomi knyga, koncertas, mėgstamos arbatos puodelis.
- Kasdienius dalykus atlikite kitaip – pagaminkite naują patiekalą, eikite į darbą kitu keliu ar dantis išsivalykite stovėdami ant vienos kojos. Įvairumas naudingas ir jūsų kognityvinėms funkcijoms, smegenims.
- Savaitės pabaigoje atlikite tvarką – namuose, kompiuteryje ir telefone. Atsikratykite tai, ko jums nereikia, kadangi tvarka aplink mus padeda palaikyti tvarką ir galvoje, vidinėje savijautoje.
- Kiekvieną vakarą užsirašykite, už ką esate dėkingi, išliekite susikaupusias mintis ir emocijas, kad pasijaustumėte ramesni.
- Turėkite vakaro ritualą, kuris padės atsipalaiduoti. Tarkime, tai gali būti karšta vonia, mėgstamo serialo serija, knygos skaitymas ir pan. Ilgainiui tai taps signalu smegenims, kad metas ruoštis miegui.
Sėkmė
- Kitą savaitę pradėkite planuoti sekmadienį. Bus kur kas lengviau imtis darbo pirmadienį, nes jūs jau žinosite, ką daryti ir nuo ko pradėti.
- Išeikite iš komforto zonos ribų arba plėskite jos ribas – ten prasideda netikėti dalykai.
- Darykite svarbiausius darbus ryte, tai padės jums įveikti atidėliojimą. Kad ir koks būtų sunkus bei nemalonus darbas, reikia jį padaryti iškart, o ne tempti iki paskutinės minutės.
- Skirkite tam tikrą laiką patikrinti gautus laiškus, kad nereikėtų atitrūkti gavus naują – tai jums padės išlikti susikaupusiems ir nesiblaškyti.
- Nepamirškite ilsėtis. Darykite pertraukėles darbo metu, išeikite pasivaikščioti, nepamirškite išnaudoti susikaupusių atostogų, atitrūkite nuo darbo savaitgaliais. Visa tai padeda į darbą pažiūrėti naujomis akimis.
- Švęskite mažas pergales. Sustokite ir priminkite sau, ko pasiekėte. Kitu atveju įklimpsite rutinoje ir nebesidžiaugsite tuo, ką jau turite.
- Neįstrikite situacijoje, pokalbyje savo mintyse, neleiskite sau gyventi praeityje ir vis mintyse kartoti tai, kas jums nepasisekė. Veikite. Svarbu padaryti darbą iki galo, tegu ir neidealiai, negu ir toliau sėdėti vietoje laukiant išganingos progos.
Asmeninis tobulėjimas
- Klausykitės įkvepiančių žmonių minčių ir patarimų – tai patogu atlikti bet kada, – einant į darbą, tvarkant namus, laukiant autobuso.
- Įprastą sėdėjimą prie televizoriaus keiskite įdomiomis laidomis, dokumentika ir visu tuo, kas priverčia jus tobulėti.
- Skaitykite. Nenutolkite nuo knygų. Turėkite tikslą kasdien perskaityti tam tikrą puslapių skaičių arba išmėginkite audioknygas.
- Įvertinkite prabėgusią savaitę. Skirkite laiko sekmadienį, kad įvertintumėte prabėgusias dienas, įvykius, nutikimus, žmones, bendravimą, darbą. Kaip sprendėte problemas, ką galite padaryti geriau, kitaip? Tai galioja ir tada, jeigu pamiršote savo teigiamus įpročius – pagalvokite, kodėl taip nutiko, ir pradėkite nuo pradžių.
Sveikata
- Miegokite 8 valandas arba tiek, kiek jums reikia, kad išsimiegotumėte.
- Sportuokite kasdien bent po pusvalandį. Širdis jums tikrai padėkos.
- Valgykite sąmoningai ir valgymo metu neužsiimkite kitais reikalais, kurie jus atitrauktų. Nežiūrėkite televizoriaus, o tiesiog mėgaukite maistu ir kiekvienu kąsneliu. Suvalgę pusę porcijos sustokite ir įvertinkite sotumo bei alkio jausmą. Gal nebūtina suvalgyti visko, kad yra lėkštėje?
- Laikykitės sveikos mitybos principų ir pirmenybę teikite šviežiems, sveikiems ir naudingiems jūsų organizmui produktams.