2017 10 18

4 priežastys, kodėl verta miegoti nuogiems

Norite geriau miegoti, būti sveikesni ir išvengti streso? Atsakymas labai paprastas – tam padės „nuogas“ miegas.
Lovoje
Lovoje / 123RF.com nuotr.

Pasirodo, tik 8 proc. žmonių miega nuogi, rašoma Forbes.com. Kodėl siūloma dažniau nusimesti visus drabužius prieš pasineriant į miegą?

Kiečiau miegosite

Miego kokybė veikia ir smegenų darbą. Ročesterio universiteto tyrimas atskleidžia, kad sveiko miego metu smegenys pašalina toksinius baltymus, kurie kaupiasi tuomet, kai esame kamuojami prasto miego. Pasirodo, kai gerai neišsimiegame, toksiški baltymai lieka smegenų ląstelėse, pažeidžia smegenų darbą, blogėja galimybė mąstyti.

Miegodami nuogi galite ir sulieknėti.

Visa tai sulėtina galimybes apdoroti informaciją ir išspręsti problemas, žudo kūrybiškumą, išryškina emocines reakcijas, jautrumą. Amsterdamo universiteto mokslininkai aptiko, kad žemesnė kūno temperatūra padeda giliau įmigti ir sumažina naktinių atsibudimų skaičių. Štai kodėl patariama miegoti nuogiems.

Sumažės streso lygmuo

Stresas silpnina imunitetą, padidina širdies ligų, depresijos, nutukimo riziką, mažėja ir kognityviniai gebėjimai. Taip pat stresas pakelia ir kortizolio lygį kraujyje. Geriausiai streso sukeltus padarinius sprendžia poilsis ir miegas, o pastarasis kietesnis ir geresnis yra tada, kai nusimetame drabužius.

Geresnė sveikata

Miegodami nuogi galite ir sulieknėti. JAV nacionalinio sveikatos instituto atliktas tyrimas atskleidžia, kad vėsesnė temperatūra miegant greitina medžiagų apykaitą. Taip nutinka dėl to, kad organizmas aktyvuoja daugiau rudųjų riebalų. Rudieji riebalai, arba rudasis riebalinis audinys, mokslininkų tyrinėjami jau ne vienus metus. Pasirodo, atitinkamomis sąlygomis rudieji riebalai degina gautą energiją, o ne ją kaupia, todėl turi teigiamą reikšmę svoriui subalansuoti.

Taigi mūsų kūnas „išskiria“ daugiau rudųjų riebalų, kad palaikytų šilumą, todėl vykstant tokiam procesui greitėja medžiagų apykaita ir deginamos kilokalorijos. Miegas be drabužių dar ir gerina kraujotaką – tai labai naudinga širdžiai ir raumenims, taip pat išskiriama daugiau augimo hormonų ir melatonino, kurie kovoja su senėjimo procesais.

Didėja pasitikėjimas savimi

Pasitikėjimas savimi – tai kelias į sėkmę, ėjimas į priekį, naujų galimybių atradimas ir įgyvendinimas. Melburno universiteto mokslininkų tyrimas atskleidė, kad pasitikintys žmonės dažnai daugiau uždirba ir yra paaukštinami darbe. Miegodami be drabužių jūs jausitės daug komfortiškiau savame kūne, o sutardami su pačiais savimi, džiaugsitės ir didesne saviverte, ir tikru pasitikėjimu savimi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų