Žmonės mėgsta vienas kitam patarti, pasidalinti patirtimi, tačiau pamiršta svarbią taisyklę – duoti patarimą verta tada, kai to prašoma, nes kitu atveju kišate nosį ne į savo reikalus.
Be to, ir patys patarimai, kuriuos dažniausiai norime įsiūlyti kitiems, neturi jokios emocinės vertės ir dažniausiai tėra raidžių kratinys, kurį ištariame nesusimąstydami apie esmę, rašoma wmj.ru.
„Priimk jį tokį, koks jis yra“
Tai reiškia, kad jūs nepakeisite žmogaus ir tiesiog privalote su tuo susitaikyti. Taip pat, kad turėtumėte ir toliau gyventi su kito trūkumais ir juos kentėti, kadangi partneris jau suaugęs ir dėl to kažin ar įmanoma iš jo kažko tikėtis.
Kodėl patarimas neveikia?
Nors žmonių iš tikrųjų neįmanoma pakeisti, tačiau jie keičiasi patys per visą savo gyvenimą. Jie remiasi savo patirtimi ir stengiasi iš to gauti naudos sau ir santykiams. Tačiau suaugęs žmogus gali pasikeisti tik tada, jeigu to norės pats. Vadinasi, jį reikėtų priimti tokį, koks yra. Kyla klausimas, jeigu žmogus jaučiasi gerai būdamas tuo, kuo yra, nemato savo trūkumų ir jam nerūpi, kiek jūs komfortiškai šalia jo jaučiatės, ar verta tokį žmogų turėti šalia?
„Tau reikia išeiti iš komforto zonos“
Komforto zona psichologai vadina asmens aplinką, kurioje jis jaučiasi gerai ir saugiai, tarkime, daro tai, kas jam patinka, jaučiasi laimingas ir nesiima ypatingų pokyčių. Tai patogus, jaukus ir stabilus pasaulis be jokių sukrėtimų.
Tačiau tam, kad progresuotumėte ir savo gyvenimą nuspalvintumėte ryškiomis spalvomis, tokiame pasaulyje negalite likti amžinai. Štai ką reiškia išėjimas iš komforto zonos – tai susidūrimas su naujovėmis, įspūdžiais, įvykiais, žmonėmis.
Kodėl patarimas neveikia?
Nes daugelis mūsų apie komforto zonas tik skaito ir girdi, tačiau tokioje patys nebuvo atsidūrę. Šiuo atveju reikia atskirti galimybę tobulėti nuo tiesiog paprasto streso. Jeigu jūsų gyvenime trūksta stabilumo, tuomet visko keitimas gali būti ne išėjimas iš komforto zonos, bet nekokia patirtis. O ar jos visada reikia? Geriau jau pasirinkti laiką ir savijautą, kada verta komforto zoną iš tikrųjų palikti.
„Džiaukis gyvenimu ir būk pozityvus“
Tikrai taip – dažniausiai tokį patarimą išgirdęs žmogus susierzina ir dar tiesiai šviesiai išrėžia, kad neaiškintumėte jam kaip gyventi. Visos banalios pasakos apie tai, kad pozityvus žvilgsnis į pasaulį labai padeda, sukuria stebuklus, gerina nuotaiką dažniausiai ir lieka pasakomis.
Kodėl patarimas neveikia?
Vedybos – tai dviejų žmonių meilės įprasminimas, o ne būdas spręsti problemas, kuriose jūsų gyvenime atsiranda dėl nesusikalbėjimo su savimi ir su aplinkiniais.
Šypsena nieko nekainuoja, todėl dažniau šypsodamiesi tikrai jausimės geriau, kaip, beje ir aplinkiniai. Tačiau pyktis ir agresija bei negatyvi reakcija taip pat gali būti pateisinta, ypač, jeigu nesiseka. Pabandykite pasakyti žmogui, kuris, pavyzdžiui, ką tik pametė piniginę, jį paliko žmona ir išmetė iš darbo, kad šis būtų pozityvesnis... Kartais išties reikia ir neigiamų emocijų, kad galėtume palaikyti harmonijos balansą.
Verta tik prisiminti, kad tik nuo mūsų priklauso požiūris, kurį demonstruojame pakliuvę į kokią nors situaciją. Tačiau tikrai nereikia manyti, kad jeigu nusiteiksite pozityviai, tai gausite viską, ko panorėsite – laimę, meilę ir milijoną loterijoje.
TAIP PAT SKAITYKITE: 15 faktų apie moters kūno ypatumus
„Elkis su žmonėmis taip, kaip kad norėtum, jog elgtųsi su tavimi“
Tai reiškia, jog jeigu su jumis elgiasi grubiai, parodykite žmogui, kaip jis turėtų elgtis – nusišypsokite ir atsukite kitą skruostą. Asmuo tikrai priims jūsų požiūrį ir kitą kartą pasielgs būtent taip, kaip jūs norėtumėte.
Kodėl patarimas neveikia?
Patarimas transliuoja neteisingą mintį, kad neva visi žmonės vienodi ir jiems patinka tie patys dalykai, būdingas tas pats elgesys. Tik ar mes galime tapti kito žmogaus veidrodžiu? Pavyzdžiui, jūs ir jūsų draugė išsiskiriate su antromis pusėmis. Jūs užduodate klausimų, domitės, kaip ji jaučiasi, nes būtent to laukiate iš jos, nes norite išsikalbėti. Tačiau jūsų draugė – tai ne jūs ir jai norisi kitko, kad visi paliktų ramybėje jos asmeninį gyvenimą. Kokia išvada? Abi liekate nepatenkintos ir sudirgusios. Todėl reikėtų su kitais elgtis taip, kaip to nori jie, įsiklausyti į kitų žmonių poreikius.
„Tau laikas ištekėti“
Tik ne tai! Standartinė frazė, varanti iš proto, kurią vyresni giminaičiai pasitelkia bet kokiose gyvenimiškose situacijose. Pavyzdžiui, nesiseka darbe, susipykote su drauge, norite persikraustyti... Visur girdite tik vieną patarimą – „geriau jau ištekėtum“.
Kodėl patarimas neveikia?
Vedybos, kaip ir vaikų gimimas, tai ne panacėja nuo gyvenimo negandų. Nuo to tikrai nepradės geriau sektis darbe, nedings noras keliauti po pasaulį, o ir pakili nuotaika nebus kasdienė palydovė. Vedybos – tai dviejų žmonių meilės įprasminimas, o ne būdas spręsti problemas, kuriose jūsų gyvenime atsiranda dėl nesusikalbėjimo su savimi ir su aplinkiniais. Todėl supraskite, kad būtų paprasta gyventi, jeigu tik nuo santuokos priklausytų mūsų gyvenimo sėkmė. Viskas pasaulyje suręsta kur kas sudėtingiau, ir sėkminga santuoka nėra raktas, atrakinantis visas duris.