Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 04 15

5 būdai apsaugoti augintinį nuo erkių

Vos prasidėjus kalendoriniam pavasariui medikai perspėja mus apie erkių keliamus pavojus ir skatina saugotis bei skiepytis. Šios kraujasiurbės taip pat kelia nemažą pavojų ir šunų bei kačių sveikatai ar net gyvybei, tad nepamirškite pasirūpinti ne tik savimi, bet ir mylimais augintiniais. Kaip jiems padėti išvengti erkių ir ką daryti joms jau įsisiurbus – pataria KIKA gyvūnų priežiūros ekspertai.
5 būdai apsaugoti augintinį nuo erkių
5 būdai apsaugoti augintinį nuo erkių / KIKA nuotr.

Aktyvusis erkių periodas – nuo ankstyvo pavasario iki žiemos pradžios, t. y. 9 mėnesiai. Tačiau specialistai vis dažniau kartoja, jog Lietuvoje, akivaizdžiai keičiantis klimatui, jau nesame saugūs visus metus. Todėl kaskart, vos grįžę iš pasivaikščiojimo su augintiniu, būtinai jį apžiūrėkite. Ypač atidžiai patikrinkite mėgstamiausias kraujasiurbių vietas: ausis, pečius, pilvą ir priekinių kojų viršutinę dalį.

Ką daryti, jei pastebėjote įsisiurbusią erkę? Pirmiausia, pašalinkite ją pincetu ar specialiu erkių traukikliu, o įkandimo vietą, kad nuramintumėte, galite patepti natūraliu levandų, arbatmedžių ar pluoštinių bosvelijų (frankincenso) eteriniu aliejumi, atskiestu su baziniu simondsijų aliejumi. Pastebėjus pakitimų įkandimo vietoje, reikėtų kreiptis pagalbos į veterinarijos gydytoją.

Kad neturėtumėte tokių nemalonių rūpesčių, geriau iš anksto pasirūpinti erkių atbaidymo priemonėmis, kurių yra net 5: ultragarsiniai pakabukai, antiparazitiniai antkakliai, lašai ir purškalai bei eteriniai aliejai. Efektyviausio rezultato pasieksite naudodami šias priemones kartu – tuomet galėsite būti tikri dėl šimtaprocentinės augintinio apsaugos.

Partnerio nuotr./Šuo su ultragarsiniu pakabuku TICKLESS
Partnerio nuotr./Šuo su ultragarsiniu pakabuku TICKLESS

Ultragarsiniai pakabukai – viena moderniausių priemonių, skirta atbaidyti erkes tiek nuo žmonių, tiek nuo jų augintinių. Katėms ir šunims pritaikytas pakabukas TICKLESS – ekologiška priemonė nuo parazitų, saugi naudoti ir jaunikliui, ir suaugusiam ar jau vyresnio amžiaus gyvūnui, taip pat tinka ir besilaukiančioms ar maitinančioms patelėms. Pakabukas turi būti nešiojimas nuolat, net ir namuose – tuomet veiks nuo 9 iki 12 mėnesių. Svarbu atminti, kad nors prietaisas atsparus drėgmei, nuo vandens nėra apsaugotas, tad prieš keturkojui šokant į vandens telkinį, pakabuką būtinai nusekite. Dėl sklindančio ultragarso nereikėtų baimintis – jo neišgirs nei žmogus, nei augintinis, o nemalonus ir atbaidantis jis bus tik įsisiurbti besitaikančiam parazitui. Ultragarsiniai pakabukai tinka ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms – ši ekologiška ir beveik visus metus veikianti priemonė, neturinti jokių cheminių medžiagų, yra saugi ir suaugusiems, ir vaikams.

Partnerio nuotr./Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS
Partnerio nuotr./Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS

Eteriniai aliejai. Aromaterapija (eterinių aliejų garinimas) taikoma žmonių ir gyvūnų fizinei bei emocinei savijautai gerinti, tačiau ar žinojote kad eteriniai aliejai gali būti ne tik garinami, bet, įtrinti į odą, veikia kaip erkių atbaidymo priemonė? Gyvūnų prekių parduotuvėse KIKA rasite augintiniams saugius eterinius aliejus, kurie, įtrinti į augintinio sprandą, padeda atbaidyti kraujasiurbius parazitus. Šunims ir katėms rekomenduojami citrinžolių, kvapiųjų citrinžolių, levandų, eukaliptų, rozmarinų, pelargonijų, o šunims dar ir arbatmedžio bei citrinų eteriniai aliejai.

Antiparazitiniai antkakliai – erkėms ar blusoms šių antkaklių kvapas veikia kaip atbaidomoji priemonė, tad jos nuo gyvūno stengiasi laikytis kuo atokiau. Kaip ir pakabuką, antkaklį augintinis turėtų dėvėti nuolat, tiek pasivaikščiojimo metu, tiek ir grįžęs namo. Tiesa, antkaklio veiksmingumas kiek trumpesnis – veikia apie 4 mėnesius, todėl nepamirškite jo keisti tris kartus per metus. Taip pat galite rinktis ir visiškai atsparius vandeniui antkaklius.

Partnerio nuotr./Augintiniai
Partnerio nuotr./Augintiniai

Antiparazitiniai lašai taip pat veikia kaip parazitus atgrasanti priemonė. Instrukcijoje nustatytą skysčio kiekį reikia užlašinti ant gyvūno sprando odos, praskleidus kailį. Tokių lašų veiksmingumas išlieka 1–2 mėnesius, tačiau paprastai pakuotėje yra kelios lašiukų dozės, kurių gali užtekti maždaug pusei metų.

Purškalai ir aerozoliai. Visiškam erkių nokautui į pagalbą pasitelkite penktojo lygio apsaugą – purškiamąsias priemones, suteikiančias patikimą ir ilgalaikę apsaugą nuo kraujasiurbių. Priemonė yra visiškai bekvapė, sudėtyje neturi alkoholio, praturtinta natūraliais insekticidais. Purškalai tinka ir katėms, ir šunims – priemonę reikėtų purkšti tiesiai ant augintinio kailio, saugant akių zoną. Užpurkštas antiparazitinis purškalas augintinį apsaugo apie 3 dienas.

Turite klausimų, kaip efektyviausiai apsaugoti mylimą augintinį nuo parazitų? Ateikite į artimiausią KIKA veterinarijos vaistinę, kur jus nemokamai konsultuos specialistai. Veterinarijos vaistinės įsikūrusios KIKA parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje ir Kėdainiuose. Tikslūs veterinarijos vaistinių adresai: https://www.kika.lt/veterinarija/

Partnerio nuotr./Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS
Partnerio nuotr./Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS

Ultragarsiniai pakabukai TICKLESS:

  • skirti katėms, šunims ir net jų šeimininkams;
  • nuolat dėvimas nuo parazitų gali apsaugoti 9–12 mėn.;
  • ekologiškas, be cheminių medžiagų;
  • pakabuką paprasta naudoti – jis lengvai pritvirtinamas prie antkaklio ir nevaržo gyvūno judesių;
  • skleidžiamas ultragarsas visiškai negirdimas augintiniui ir žmogui

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais