Tad kokios klaidos pasitaiko dažniausiai? Į kokius sprendimus patariama atsižvelgti kuriant virtuvės erdves?
Plautuvė, šaldytuvas, viryklė
Tai magiškasis trikampis, kuris turi būti gerai apgalvotas ir išdėstytas patogiai, kadangi tai trys pagrindinės „darbo zonos“. Idealu, jeigu visa tai išsidėstę 1,2–2,5 m atstumu vienas nuo kito.
Tačiau ne visada tai įgyvendinama praktiškai, kadangi virtuvės būna ir labai mažos, ir labai didelės. Tada pamėginkite atkreipti dėmesį į savo įpročius virtuvėje ir juos pritaikyti praktiškai, taip sukurdami zonas daiktams ar įrankiams, kuriuos laikysite vienas šalia kito.
Tarkime, mėgstate kavą ar arbatą? Visus su tuo susijusius dalykus – arbatinuką, arbatą, kavą ir cukrų laikykite šalia – taip sutaupysite vietos bei laiko gamindami.
Erdvė gaminti
Naujai įrengtos virtuvės spinduliuoja jaukumu, tviskančia švara, tačiau atlėgus tam pirmajam įspūdžiui kyla klausimas – kur vieta gaminti? Jums reikia bent jau metro stalviršio, ant kurio galėtumėte ruošti maistą. Idealu, jei ta vieta šalia viryklės ar plautuvės.
Apskritai stenkitės neapkrauti stalviršių, nes tai sukuria netvarkos pojūtį, be to, jums nuolatos teks traukti nuo stalviršio daiktus, kad galėtumėte gaminti. Gal metas įvairiems prietaisams ir mieliems niekučiams surasti kitą vietą?
Lėkštės, stiklinės, puodai ir keptuvės
Virtuvėje patogu tai, kas pasiekiama ranka. Todėl kasdien reikalingi rakandai ar įrankiai neturėtų būti paslėpti. Stenkitės suskirstyti daiktus pagal kategorijas ir dažniausiai naudojamus laikyti vienas šalia. Pamatysite, kaip tvarkytis taps kur kas lengviau.
Apšvietimas
Lubinių šviestuvų bus tikrai nepakankamai, kad jaustumėtės komfortiškai ruošdami maistą. Apšvietimas tikrai labai svarbus, todėl „darbo zonoje“ jis privalomas – virš viryklės, plovyklės, stalviršių. Dabar yra išties daug įvairiausių apšvietimo būdų, kuriuos galite pasitelkti stilingai ir patogiai virtuvei.
Smulkmenų dėžutės
Virtuvėje susikaupia gausybė įvairių daiktų daiktelių, kurie kasdien nenaudojami, tačiau išlieka reikalingi (nuo vienkartinių indų, sušiui skirtų lazdelių iki dangtelių ar puodkėlių ir pan.). Sudėję juos į dailią dėžę, jūs išvengsite netvarkos, be to, visada žinosite, kur yra jūsų daiktai. Tiesa, naudingų smulkmenų dėžę laikykite ne ant pagrindinio stalviršio – atraskite kuklesnę vietą. Siekdami patogumo ir komforto venkite nebūtinais daiktais apkrauti „darbo zonų“.
Šiukšliadėžės vieta
Šiukšliadėžę geriausia laikyti po kriaukle. Jeigu kalbėtume apie patogumą, tuomet verta pagalvoti apie tokią, kurios dangtis atsidaro automatiškai. Na, o jeigu vietos šiukšliadėžei neatrandate, išmėginkite tvirtinamą prie durelių. Tai efektyvus ir patogus sprendimas.
Dar patogiau rinktis ištraukiamą spintelę su joje įtaisytomis šiukšliadėžėmis – taip galėsite rūšiuoti šiukšles.