2019 03 15

6 patarimai ruošiantis sporto sezonui lauke

Ilgėjančios dienos įkvepia prisiminti prieš Naujuosius sau duotus tikslus – labiau savimi rūpintis, sveikiau maitintis, daugiau judėti, išmokti ko nors naujo. Net jei kai kuriuos pažadus sau primiršote, nevėlu pradėti iš naujo. Jei jūsų nesužavėjo treniruotės sporto salėje, išmėginkite aktyvų judėjimą lauke, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Bėgimas
Bėgimas / ZEN PR nuotr.

Juk lengvas bėgimas parko taku ar pasivažinėjimas dviračiu palei upę gali ne tik padėti sustiprėti ir užsigrūdinti, bet ir suteikti jėgų naujai darbo savaitei arba naujo tikslo siekimui.

Portalo sportsman.lt specialistai žada padėti jums pasiruošti naujam sporto sezonui lauke. Sportas lauke, palyginti su užsiėmimais salėje, šiek tiek skiriasi, tad pateikiame praktiškus patarimus, kaip pasirengti aktyviam judėjimui lauko sąlygomis ir neprarasti motyvacijos.

1. Patogi, visą kūną dengianti apranga. Judesių nevaržanti apranga ne tik jūsų neribos, bet ir leis jaustis lankstesniems, plastiškesniems. Judesio laisvės jums prireiks darant tempimo pratimus, kurie labai reikalingi treniruotės pradžioje ir pabaigoje. Nesvarbu, kokia veikla užsiimsite, nepamirškite lengvai pratempti raumenų ir jų „apšildyti". Staigūs, apkrovą sukeliantys judesiai gali lemti patempimus ar net lengvas traumas.

2. Saugokite šilumą! Net jei esate iš žmonių, kurie vengia mūvėti galvos apdangalus, sporto lauke metu rekomenduojama mūvėti ploną kepurę iš natūralių medžiagų. Tai labai svarbu, nes dalis šilumos prarandama per nepridengtą galvą. Kepurė labai pravers, jei oras dar nebus įšilęs ankstų savaitgalio rytą arba vakare, pradėjus vėsti. Taip pat svarbu nepasiduoti „madai" vaikščioti trumpomis kelnėmis vėsiu oru.

Sporto aprangos gamintojai siūlo įvairiausius sportinius kostiumus, tampres, šortus (kuriuos galima derinti su ilgomis kelnėmis), tad išvengti lengvų kūno nušalimų neturėtų būti sunku. Jei norite pademonstruoti itin madingą, bet ploną sportinį kostiumą, po juo apsivilkite termodrabužius, kurie neleis atvėsti.

3. Lauko sportiniai bateliai. Gali būti, kad bateliai, kuriuos avite sporto salėje, neatitiks visų jūsų pageidavimų užsiimant sportu lauke. Ypač, jei bėgiosite ant nelygios dangos ar miško takeliais. Sportiniai bateliai, skirti lauko sąlygoms, dažniausiai yra platesne priekine dalimi. Taip pat jums gali būti aktualūs bateliai su gilesniais protektoriais. Sportas drėgname ore ant nelygaus paviršiaus gali sugadinti nuotaiką ar net baigtis priverstiniu poilsiu lovoje, jei nepasirūpinsite batais, kurie užtikrins saugumą ir patogumą.

4. Gerkite vandenį. Net jei nemėgstate vandens, po aktyvaus sporto išgerkite bent kelis gurkšnius, nes, tikėtina, kad per treniruotę praradote skysčių. Gertuvė su vandeniu lengvai pritvirtinama prie dviračio arba specialiu diržu prie kūno. Toks priedas prie kostiumo pravers, jei nemėgstate nešiotis kuprinės. Vanduo gerina smegenų veiklą, jame natūraliai yra kalcio, magnio, natrio – mineralų, svarbių sveikam organizmui.

123rf.com nuotr./Vanduo
123rf.com nuotr./Vanduo

5. Stebėkite progresą. Nesvarbu, ar ruošiatės maratonui, varžyboms su draugais, ar tiesiog norite palaikyti gerą savijautą – stebėkite, kaip didėja jūsų ištvermė, ilgėja nubėgti ar nuvažiuoti kilometrai. Varžykitės su savimi ir džiaukitės kiekvienu nauju pasiekimu. Jei diena pasitaikė ne itin gera ir rezultatas buvo prastesnis nei iki tol – leiskite sau atsikvėpti, juk ne kasdien esame tokios pačios formos. Svarbiausia, kaip reaguojate į savo sėkmę ir nesėkmę.

6. Išlaikykite motyvaciją. Psichologai nerekomenduoja lyginti savęs su kitais – tai dažniausiai tik sukelia įtampą ir sporto atveju verčia mesti treniruotes. Kai iškils dvejonė, ar verta toliau aktyviai judėti, prisiminkite, kodėl pradėjote. Jūsų motyvacijos pagrindas gali būti noras būti sveikesniu, nesirgti, ilgiau gyventi. Kitiems sportas tampa laisvalaikio leidimo būdu ir galimybe sumažinti įtampą.

Nekelkite sau nerealių tikslų. Jei tik dabar pradėjote bėgioti, nesitikėkite, kad po mėnesio galėsite visavertiškai dalyvauti maratone. Savo tikslą suskirstykite į etapus – taip žinosite, kurlink judate, ir nekelsite sau įtampos. Įveikę vieną etapą, net jei užtrukote pasiekti geresnę formą ar ilgai mynėte į aukštą kalvą, apdovanokite save nauja sportine apranga, gardžiais pietumis ar užsiregistruokite į seminarą apie sveiką gyvenimo būdą.

Pastarieji trys patarimai puikiai tiks ir tiems, kurie sportuoja namuose ar sporto salėje. Jie universalūs ir aktualūs visiems, kurie siekia tikslų aktyviai judėdami arba nori išsiugdyti aukštesnę savivertę ir išlaikyti motyvaciją. Pavasario saulė pro debesis išlįs vis dažniau, tad suraskite laiko kurti savo gyvenimą judresnį ir sveikesnį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų