Jeigu auginate šį nuostabų augalą, greičiausiai kaskart per šventes gėritės nuostabiai ryškiais ir dailiais žiedais. Tiesa, ne visiems iškart pasiseka susidraugauti su šia gėle, tad jei sunkiai sekasi priversti kalėdinį kaktusą pražysti, štai keletas priežasčių, rašoma realsimple.com.
Per daug šviesu ir šilta
Kad paskatintumėte augalą žydėti, turėtumėte imituoti natūralų dienų trumpėjimą žiemą, siūlo Pensilvanijos sodininkystės draugijos bendruomenės švietimo direktoriaus pavaduotoja Sally McCabe. „Suteikite savo kalėdiniam kaktusui bent 12-14 valandų nepertraukiamos tamsos kiekvieną naktį“, – sakė ji. – Tai galima pasiekti pastačius jį tamsiame kambaryje arba nakčiai uždengus dėžute.“ Be to, S.McCabe nuomone, žemesnė temperatūra taip pat skatina žydėjimą. Geriausia kaktusą laikyti kambaryje, kuriame nakties metu temperatūra yra 10-18 laipsniu šilumos sakė ji.
Ją per daug laistote
Pasak S.McCabe, žydėjimo laikotarpiu kaktusus reikia laistyti retai, o tarp laistymų leisti dirvai šiek tiek išdžiūti. „Perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį ir sutrukdyti žydėjimą“, – sako ji.
Kaktusas patiria per didelį stresą
Gary McCoy, parduotuvės vadovas, sakė, kad augalas mėgsta stabilumą ir blogai reaguoja į staigius temperatūros pokyčius, tokius kaip šaltas skersvėjis nuo durų ar langų ir tiesioginiai šilumos šaltiniai, pavyzdžiui, židiniai ir pan. Todėl būtinai laikykite augalą tokioje vietoje, kur jis galėtų mėgautis pastovia temperatūra.
Per mažai šviesos per dieną
Nors jūsų kalėdiniam kaktusui naktį reikia tamsos, dieną jam vis tiek reikia ryškios, netiesioginės šviesos, sakė sėklų ir augalų kompanijos „Burpee“ sodininkystės ekspertė Nancy Awot-Traut. „Nepakankamas šviesos kiekis atima iš augalų energiją, – sakė ji. – Dėl to žiedų gali būti mažai arba jų visai nelikti.“
Augalas buvo netinkamai persodintas
„Jei neseniai buvo persodintas į per didelį vazoną, jis gali nežydėti“, – perspėjo N.Awot-Traut. Taigi, atsispirkite norui persodinti kalėdinį kaktusą, net jei jis pradeda šiek tiek tįsti vazone.
Nesate pakankamai kantrus
Senas posakis – „kantrybė yra dorybė“ galioja ir sodininkystės pasaulyje. „Jei augalai bus sveiki, rudenį ar žiemą, sutrumpėjus dienoms ir nukritus temperatūrai, žydės patys. Tačiau jei norite, kad jie žydėtų tam tikru laiku, turite sukurti rutiną nuo lapkričio pradžios“, – aiškina S.McCabe.