Nesvarbu, kur jums tektų susidurti su erzinančia asmenybe: darbe, viešajame transporte, vakarėlyje ar parduotuvėje. Jeigu įsiminsite šias taisykles, niekas neišves jūsų iš kantrybės, o jūs, jeigu to reikės, galėsite palaikyti visai gražų pokalbį.
1. Naudokite pauzę
Jeigu pokalbio metu jus kas nors sunervins, pirmiausia, giliai įkvėpkite ir išlaikykite trumpą pauzę. Nesvarbu, ką išgirsite: kvailą pokštą, įžeidimą ar negatyvią repliką. Jeigu sureaguosite neigiamai ir akiplėšai bandysite atsakyti tuo pačiu, galite sukelti skandalą. O jeigu tas akiplėša yra jūsų bendradarbis, su kuriuo reikia išspręsti darbo reikalus? Tad geriau giliai įkvėpkite, padarykite trumpą pauzę ir apsimeskite, kad nieko negirdėjote. Toks ignoravimas suteiks jums jėgų ir galimybę civilizuotai tęsti pokalbį.
2. Nebūkite šališki
Jeigu į erzinantį pašnekovą žiūrėsite šališkai, turėsite išankstinę nuomonę apie jį, specialiai ieškosite trūkumų jo elgesyje, nieko gero nebus.
Žmogus, kuris nepatinka jums, tikriausiai patinka daugeliui kitų žmonių. Visi mes esame skirtingi, visi mes turime privalumų ir trūkumų, todėl tą žmogų, kuris jus erzina, greičiausiai myli ir gerbia kiti žmonės, pavyzdžiui, jo vaikai, mylimas žmogus ar draugai. Jeigu į erzinantį pašnekovą žiūrėsite šališkai, turėsite išankstinę nuomonę apie jį, specialiai ieškosite trūkumų jo elgesyje, nieko gero nebus. Atminkite, mes matome tai, ką norime matyti. Išlikite ramūs ir objektyvus – galėsite sutarti su bet kuo.
Taip pat skaitykite: Sužinokite, ar esate charizmatiška asmenybė
3. Vartokite „O kas, jeigu...“
Kiekvieną klausimą pradėkite šia prielaida ir pastebėsite, kaip pasikeis aplinkinių reakcija į jūsų tariamus žodžius. Darydami prielaidas, o ne kategoriškai ką nors teigdami, mes galime viską paimti į savo rankas, galime aptarti rimtas problemas be rizikos eilinį kartą susipykti su erzinančiu žmogumi. Stebuklinga prielaida „O kas, jeigu...“ visada padės rasti kompromisą ir gražiai susitarti.
4. Susikurkite neliečiamą erdvę
Kai tik pastebėsite, kad žmogus peržengia leistinas ribas – atsiribokite nuo jo. Pokalbio metu nuo tokio žmogaus galima atsitraukti šiek tiek toliau arba tiesiog išeiti. Jeigu išeiti nepavyksta, įsivaizduokite šviesos lauką aplink save – tai bus jūsų apsauginis skydas, kuris padės jums išlaikyti pusiausvyrą net tada, kai žmogus bandys jėga įsibrauti į jūsų neliečiamą erdvę.
5. Kontroliuokite save
Jūs visada turite teisę nutraukti pašnekovą, kuris sau per daug leidžia.
Atminkite, jūs visada turite teisę nutraukti pašnekovą, kuris sau per daug leidžia. Tiesiai šviesiai pasakykite jam, kad nenorite bendrauti vienokia ar kitokia tema, kuri liečia tik jūsų asmeninius interesus. Kitas būdas – pabandykite viską paversti į juokingą, anekdotinę situaciją. Žinokite, gerą humoro jausmą retai nugali net pats didžiausias akiplėša.
Taip pat skaitykite: 5 faktai apie žmogaus psichologiją, kurie jus nustebins
6. Suteikite antrą galimybę
Jeigu žmogus jums uždavė ne itin malonų klausimą, paprašykite, kad jis pakartotų: „Atsiprašau, galite pakartoti? Kažką ne taip išgirdau.“ Tokiu būdu jūs suteiksite pašnekovui galimybę viską apgalvoti ir pasitaisyti. Kitas būdas: kokią nors neigiamą frazę „išverskite“ į sau naudingą, pozityvią pusę.
7. Tai, kas jums nepatinka kituose žmonėse, dažniausiai egzistuoja ir jumyse
Šį teiginį sunku priimti, bet tiesa ta, jog mus dažniausiai erzina tie žmonės, kurie kažkuom yra panašus į mus. Paklauskite savęs, kodėl kito žmogaus savybės jus taip erzina. Tai padės geriau pažinti save ir susidoroti su neigiamais jausmais kitam žmogui.