Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 16

8 patarimai, kaip vizualiai padidinti mažą erdvę

Tai, kad gyvenate nedidelėje erdvėje, visai nereiškia, kad turite taikytis su nepatogumais. Mažiau daiktų, daugiau šviesių spalvų, dar viena kita nedidelė gudrybė ir jūsų gyvenama erdvė vizualiai išsiplės. O jei gyvenate dideliuose namuose, gal šiuos patarimus pritaikysite sodyboje ar vasarnamyje.
Vonios kambarys
Vonios kambarys / Vida Press nuotr.

1. Proporcijos. Vienas svarbiausių momentų, į kurį verta atkreipti dėmesį įrengiant nedidelį kambarį –  baldų proporcijos. Venkite didelių, gremėzdiškų krėslų, sofų, masyvių stalų – jie tik užgriozdins erdvę. Siaura sofa ar nedidelė kėdė mažoje patalpoje ne tik atrodys gražiau, bet ir bus patogesnė, leis sutaupyti vietos. Vienintelė išimtis – lova. Lova-karalienė pastatyta tarp dviejų sienų sukurs jaukią erdvę miegui, taigi, mažame miegamajame gali karaliauti tik ji.  

Vida Press nuotr./Miegamasis
Vida Press nuotr./Vienintelė išimtis dideliam baldui mažoje erdvėje – karališka lova miegamajame

2. Mažai erdvei – žemesni baldai. Kambarys, kuriame stovi žema sofa ar lova su priderintu nedideliu staliuku, neaukštai išdėlioti aksesuarai sukuria iliuziją, kad kambario lubos yra aukštesnės. Svetainės sienas gali puošti kiek žemiau pakabinti veidrodžiai, miegamojo – paveikslai. 

3. Veidrodis (ar veidrodžiai) ant sienos. Pakabinkite ant sienos veidrodį ir erdvė vizualiai padidės – tai viena žinomiausių gudrybių. Veidrodžiai atspindi ne tik vaizdą, esantį priešais, bet ir šviesą, krentančią pro langą.

Užuolaidos užstoja vaizdą už lango, todėl namų erdvė optiškai sumažėja. 

4. Apsieikite be užuolaidų ir kilimų. Užuolaidos užstoja vaizdą už lango, todėl namų erdvė optiškai sumažėja. Jei norite daugiau privatumo, verčiau pagalvokite apie žaliuzes ar lengvas romanetes. Geriau vengti ir sunkių kilimų, o jei jau labai jų norisi, rinkitės mažus ir paprastus, neperkrautus spalvomis ir raštais. 

Vida Press nuotr./Šviesus interjeras
Vida Press nuotr./Mažoje erdvėje tinkamiausi – minimalistinio dizaino kilimai ir lengvos užuolaidos

TAIP PAT SKAITYKITE: Dizaino ikonos: kinai plagijuoja, britai kopijuoja

Jei baiminatės, kad daug baltos spalvos sukurs 
šaltumo efektą, rinkitės medinius baldus, aksesuarus iš vilnos. 

5. Daugiau baltos. Balta spalva puikiai atspindi šviesą, todėl padeda kurti šviesią, erdvią patalpą. Šis efektas bus dar ryškesnis, jei baltos bus ir sienos, ir lubos. Na, o jei baiminatės, kad per daug baltos spalvos gali sukurti šaltumo efektą, kaip atsvarą jai rinkitės medinius baldus, tekstūriškus aksesuarus iš vilnos. 

6. Venkite storų medžiagų, užtiesalų. Kai vietos nedaug, atsisakykite storų apklotų, staltiesių, niūrių spalvų patalynės. Lengvumo ir erdvės įspūdį kurkite šviesių spalvų, lengvais audiniais.  

Vida Press nuotr./Moteris kloja lovą
Vida Press nuotr./Šviesi patalynė miegamajame padės sukurti lengvumo ir erdvės įspūdį

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 daiktai, kurių jūsų namuose visai nereikia

7. Neužstatykite praėjimų. Pasistenkite neužstatyti praėjimų, skiriančių vieną kambarį nuo kito. Pavyzdžiui, virtuvės stalą statykite kuo toliau nuo tos pusės, kur yra durys. Laisva erdvė koridoriuje ar prie durų kuria iliuziją, kad namuose yra erdviau, negu yra iš tiesų. 

Kuo didesnė spalvų, raštų ir tekstūrų įvairovė – tuo labiau apkrautas atrodo kambarys. 

8. Svarbiausia – paprastumas. Mažose patalpose itin sveikintinas minimalizmas. Venkite tarpusavyje nederančių spalvų, raštų. Kuo didesnė spalvų, raštų ir tekstūrų įvairovė – tuo labiau apkrautas atrodo kambarys. Atsikratykite ir dulkes kaupiančių dekoro elementų – kriauklių, skulptūrėlių ir žvakidžių kolekcijų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai