Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 10

Aštuoni sėkmės lydimų žmonių patarimai

Verslininkas ir lektorius Richardas Saint-Johnas daugiau kaip dešimt metų ėmė interviu iš pasaulyje žinomų žmonių – jis teigia, kad surinko patarimus net iš 500 mokslo, meno ir verslo garsenybių. Kai kuriuos jų sudėjo į knygą „8 to be Great“. Taigi, kas bendro tarp sėkmės sulaukusių žmonių? Kokia jų sėkmės formulė?
Vyras-supermenas
Vyras-supermenas / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Motyvacija Laimė

1. Darykite tai, kas jums teikia didžiausią malonumą

Visi sėkmės ir turtų sulaukę žmonės nedirbo nekenčiamų darbų. Pavyzdžiui, Joanne Rowling, knygų apie Harį Poterį autorė, teigia: „Dievinu rašyti knygas. Nemanau, kad kas nors patiria tokį malonumą jas skaitydamas, kaip aš – jas rašydama.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rašytoja  J. K. Rowling
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rašytoja J.K.Rowling

Billas Gatesas tikina, kad programinės įrangos verslu  susidomėjo todėl, kad jam pačiam tai buvo velniškai įdomu. „Niekada nemaniau, kad iš to užsidirbsiu krūvą pinigų. Man tiesiog patiko valandų valandas gilintis į programavimą.“ Krepšinio superžvaigždė Michaelis Jordanas taip pat sakė, kad labiau už viską jam patinka žaisti krepšinį – tiesiog neįtikėtina, kad už tai jam dar ir mokami pinigai. 

2. Išmokite nugalėti savo abejones

Nėra nė vieno, kuris pradėdamas kokį nors darbą, nejustų nepasitikėjimo savimi. Tik vienus žmones abejonės priverčia viską mesti, o kiti pasistengia nuo jų atsiriboti. Aktorė Nicole Kidman pasakojo, kad ją nuola kankina abejonės: „Filmavimo aikštelėje mane nuolat užpuola nepasitikėjimo savimi priepuoliai, tada pradedu režisieriui sakyti, kad visa krūva aktorių su tuo vaidmeniu susitvarkytų daug geriau negu aš. Tačiau paskui suimu save į rankas, nusiraminu ir tęsiu darbą.“

Golfo žvaigdė Tigeris Woodsas prisipažino: „Jaudinuosi prieš kiekvienas varžybas. Bet kiekvieną kartą susivaldau, susikaupiu ir pasakau sau: juk dariau tai tūkstantį kartų, taigi pasiseks ir dabar.“ 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tigeris Woodsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tigeris Woodsas

3. Koncentruokitės į tai, kas sekasi geriausiai

Viskas mums negali sektis vienodai. Todėl sėkmės lydimi žmonės nebando daryti to, kas jiems nesiseka. Jie išsirenka sritį, kuriai yra gabiausi, ir sutelkia visas jėgas tobulėti būtent joje, o ne lakstyti į visokiausius tobulinimosi kurus ir seminarus, nes visi taip daro.

Jeanas Monty, kompanijos „Bell Canada Enterprises“ prezidentas, pataria: „Jei esate geras IT specialistas, bet ne futbolininkas, tai ir nesistenkite žaisti futbolo. Ir niekada nesidrovėkite prisipažinti, kad ko nors nemokate. Kitaip atsidursite aklavietėje, desperatiškai bandydami daryti tai, kas jums neišeina.“ 

Vida Press nuotr./Dizainerė
Vida Press nuotr.

4. Stenkitės ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų

Vienas iš svarbiausių sėkmės lydimų žmonių bruožų – troškimas pasitarnauti.

Dauguma garsių žmonių, paklausti apie laimę, prisipažino, kad laimingi jaučiasi tada, kai padeda kitiems. Vienas iš svarbiausių tokių žmonių bruožų – troškimas pasitarnauti. Tai troškimas rūpintis kitais – kad tavo kuriamas produktas ar paslauga jiems teiktų džiaugsmą. Lindsay Sharp, kelių Londono muziejų direktorė, sakė: „Laimingesni už kitus tie žmonės, kurie mano, kad ką nors daro dėl kitų. Tai padeda jiems gyventi.“ 

5. Būkite atkaklūs

Tai reiškia, braukitės į savo tikslą, nepaisydami nesėkmių, dvasinių išgyvenimų, kritikos, negatyvaus požiūrio, atkalbinėjimų. Vienas iš studijos „Universal Studios“ vadovų, Richardas Wardas, sako: „Visada reikia būti pasiruošusiam pademonstruoti atkaklumą. Niekas nepavyksta lengvai, mūsų visur tyko nesėkmės. Svarbiausia – susikaupti, neišklysti iš numatyto kurso ir nesidairant keliauti savo keliu.“

Vienas iš „Greenpeace“ įkūrėjų, žurnalistas Robertas Hunteris teigia supratęs, kaip svarbu būti atkakliam dar tada, kai pragyvenimui užsidirbdavo pardavinėdamas enciklopedijas: „Reikėjo būti labai atkakliam, nes 50 namų durys užsitrenkdavo prieš nosį, bet 51-ojo – atsiverdavo. Galiu pasakyti, kad tokia patirtis man, kaip žurnalistui, davė daug daugiau nei visos mokymo įstaigos ir kursai, kur paskui mokiausi.“ 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Seo Jeong-Mi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Seo Jeong-Mi

6. Nesitikėkite staigios sėkmės

Mes įpratome viską gauti greitai, tačiau tai galioja tik mūsų reikmėms. Sėkmę reikia jaukintis ilgiau. Daugelis garsenybių prsisipažino, kad sėkmės siekė mažiausiai 10 metų. Skamba nelabai optimistiškai? Bet tokia realybė. Sportininkai geriausių rezultatų pasiekia maždaug po dešimtmečio intensyvaus treniravimosi metų, dar daugiau jų prireikia baleto šokėjams, muzikantams, dainininkams.

„Microsoft“ generalinis direktorius Steve‘as Ballmeris teigė, kad tiek metų reikėjo jo bendrovei sukurti sėkmingą „Windows“ versiją. Režisierius Stevenas Spielbergas 10 metų, tol, kol pasijuto subrendęs tam darbui, ruošėsi filmuoti „Šindlerio sąrašą“, už kurį vėliau gavo „Oskarą“. Taigi, reikės pakentėti, bet atkaklus darbas tikrai duos vaisių!

AFP/„Scanpix“ nuotr./Stevenas Spielbergas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Stevenas Spielbergas

7. Išmokite susitaikyti su staigiais posūkiais

Būtų gerai, jei mūsų gyvenimo kelyje, kaip kokiame greitkelyje, egzistuotų įspėjamieji ženklai. Pavyzdžiui: „Atsargiai, aklavietė!“ Niekas nenori, kad šviesios jo viltys žlugtų, bet niekas nuo to neapsaugotas. Okeanologas Josephas McKinney mano: „Nesėkmės – tai tik taškeliai žemėlapyje. Visi, kurie stengiasi pagauti sėkmę, būtinai juos palieka sau už nugaros. Toks likimas.“

Visa žmonijos istorija pilna pavyzdžių, kaip genialieji planetos protai nenuleido rankų tada, kai kiti jau būtų viską metę

Visi sėkmės sulaukę žmonės prisipažįsta, kad prieš tai patyrė daug nesėkmių. Visa žmonijos istorija pilna pavyzdžių, kaip genialieji planetos protai nenuleido rankų tada, kai kiti jau būtų viską metę – jie tiesiog suprato, kad nesėkmė – tik laikinas barjeras, kurį reikia peršokti, o ne sustoti ir pasukti atgal. Winstonas Churchillis yra pasakęs: „Sėkmė – tai sugebėjimas judėti nuo nesėkmės prie nesėkmės neprarandant entuziazmo.“ 

8. Dažniau pasijuskite kito kailyje

Žmonės, kurie sukūrė sėkmingus verslus, paklausti, kaip jiems pavyko, jog jų produtai tapo geidžiami pirkėjų, dažnai atsako, kad visada stengėsi įsigyventi į tai, ką jaučia jų klientai, ko jie nori, kas jiems rūpi. Tokią pačią mintį kažkada išsakė ir legendinis Henris Fordas: „Jeigu versle ir yra paslaptis, tai ji tokia: sugebėjimas išklausyti kitų nuomones ir žvelgti į pasaulį jų akimis taip, kaip savomis.“ 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?