Sukulentai
Šie vašką primenantys geometriniai gražuoliai yra tikrai madingi, bet ne tik dėl savo įdomių formų bei spalvų (nuo mėtų žalios iki tamsiai violetinės). Jų stori lapai kaupia vandenį, todėl įprastai juos laistyti reikia tik kartą per savaitę (prieš vėl laistydamos, palaukite, kol išdžius žemė).
Yra daugybė sukulentų rūšių (tokių kaip grakštieji kaktusai, spygliuotasis šilokas, glotnioji kalvorė arba žydinti kalankė), tačiau beveik visi mėgsta saulę ir sausą orą.
Zamiokulkas
Šie tamsiai žalios spalvos gražuoliai mėgsta būti palikti ramybėje. Nors jiems patinka saikingai gauti saulės šviesos, zamiokulkai toleruoja ir mažą saulės šviesos kiekį, todėl jie yra dažna biurų interjero dalis. „Šiems augalams patinka sausra, ir apleisti jie labiau klesti“, – sako Kathie Hayden, Čikagos botanikos sodo augalų informacinės tarnybos vadybininkė.
Skindapas
Šis lapuotasis vijoklis mokykloje būtų išrinktas „populiariausiu“. Kadangi šis augalas yra pakankamai atsparus (ir visai gražus), žmonės dažnai jį renkasi. Jam netrukdo mažas saulės šviesos kiekis ir visai nerūpi išdžiūvusi žemė.
Lenktašakė nolina
Ši iš Meksikos kilusi gražuolė tokį pavadinimą gavo dėl savo formos – jos ploni lapai auga iš storo stiebo, kuriame ji kaupia vandenį.
Trijuostė sansevjera
Amerikoje taip pat žinomas „uošvienės liežuvio“ pavadinimu (galbūt dėl to, kad lapų galiukai suaštrėja), šis lengvai prižiūrimas augalas yra dažnas pasirinkimas. „Galite manyti, kad jie „atgyvenę“ , – sako Tovah Martin, sodininkė ekspertė ir knygos „The Indestructible Houseplant“ autorė. – Tačiau neseniai vykusioje gėlių parodoje pamačiau daugybę naujų rūšių, pavyzdžiui, sidabrinę.“
Tilandsija
Šiems augalams vešėti net nereikia žemės; galite tiesiogine to žodžio prasme pakabinti juos ore, patalpinti į dekoratyvinę vazą ar užmesti ant spintos, ar ant lentynos. Apie laistymą galite išvis pamiršti: „Tiesiog kas 10 dienų 2–3 valandoms įmerkite jas į vandenį“, – teigia T.Martin.
Begonija
Šio visiems įtinkančio, pavasarį ir vasarą žydinčio augalo žemė turi visiškai išdžiūti, prieš jį palaistant, o žiemą vandens jam reikia dar mažiau. „Be to, šio augalo lapai būna įvairiausių spalvų ir raštų“, – sako K.Hayden.
Aglaonema
„Tai yra vienas ištvermingiausių augalų, – teigia T.Martin. – Žinoma, nemanau, kad derėtų kankinti kokį nors augalą, tačiau aglaonema gali daug ištverti. Be to, yra daugybė rūšių, pavyzdžiui su taškuotais ar dryžuotais lapais.“ Aglaonema toleruoja mažą ir vidutinį saulės spindulių kiekį, o laistyti ją galite, kai pastebėsite, jog žemė jau sausa.
Aspidistra
Šis žemaūgis augalas, turintis plačius plokščius lapus, nepasiduos šiurkščioms sąlygoms (pavyzdžiui, šeimininkui, pamirštančiam palaistyti augalus). Laistyti juos derėtų kai žemė yra išdžiūvusi, tačiau gyvuoti jie gali ir sausroje.