1. „Grožio šaltinis“
Šalia Druskininkų gydyklos įkurtas gydyklų parkas – vieta ne tik pasivaikščiojimams. Nusileidus prie Nemuno galima (ir rekomenduojama!) pasilepinti gamtos siūlomomis grožio procedūromis. Čia veidą nusiprauskite „Grožio šaltinio“ vandeniu – tai sūriausias ir giliausias Druskininkų šaltinis, turintis odą valančių ir jauninančių savybių.
Iš akmeninio bareljefo ištekančio „Grožio šaltinio“ vanduo nėra skirtas gėrimui. Jis naudojamas vonioms – vienas arba su kitais komponentais. Šiuo vandeniu galima praustis, skalauti skaudamą gerklę, jis veikia kaip efektyvi priešuždegiminė priemonė. „Grožio šaltinio“ vanduo naudojamas ir Druskininkų gydykloje.
2. Meilės sala
Viena Druskininkus juosiančio Nemuno atkarpa itin traukia romantikus. Tai – upės viduryje esanti Meilės sala.
Istorija pasakoja, jog Druskininkų jaunimas čia rinkdavosi pasilinksminti dar XXa. pradžioje – kurdavo laužus, šokdavo, dainuodavo. Dvyliktą valandą nakties merginos eidavo į kairįjį salos krantą, vaikinai – į dešinįjį, ir iš ten kiekvienas į upę leisdavo savo vainiką su degančia žvakute ir vardu. Salos gale, kur suteka upės srovės, valtyse jų laukdavo budintieji – stebėdavo susiporavusius vainikus ir garsiai skelbdavo laimingųjų vardus.
Meilės salą vasarą iš arti galima apžiūrėti Nemunu keliaujant laivu – tai vienas iš populiarių pasirinkimų, norint susipažinti su negirdėtomis Druskininkų legendomis.
3. Senosios Druskininkų kapinės
Norintiems pajusti prie kiek mistiškesnę kurorto dvasią, siūlome aplankyti Senąsias Druskininkų kapines, esančias visai netoli miestelio centro – jos įkurtos šalia Druskonio ežero.
Pirmasis miestelio gyventojas čia buvo palaidotas dar 1858 metais – tai buvo iš Lenkijos karalystės kilęs Druskininkų bažnyčios elgeta. Kapinėse vienoje pusėje buvo laidojami katalikai, kitoje - miestelio stačiatikiai.
Senųjų kapų antkapiniai paminklai stebina savo didingumu ir originaliais, graudžiais įrašais. Seniausieji – šalia koplyčios. Kapinėse galėsite pamatyti jau nebeveikiančią vietinių turtuolių Kiersnovskių statytą neogotikinio stiliaus koplytėlę, rasite kurorto populiarintojo daktaro Jono Pileckio kapą, taip pat – M.K. Čiurlionio tėvų Konstantino ir Adelės Čiurlionių kapus.
4. Balio oazė jaunavedžiams
Indonezijos saloje Balyje yra tradicija, jog pirmąją naktį jaunavedžiai praleidžia apvalioje lovoje. Tokią tradiciją puoselėja ir jaunavedžius į apvalią lovą kviečia prieš porą metų duris atvėręs, tikrą Balio salos oazę sukūręs viešbutis „Flores“.
Kiekviena kruopščiai atrinkta „Flores“ viešbučio interjero detalė atkeliavo tiesiai iš šios lietuvių pamiltos salos. Čia gausu Balyje vyraujančių spalvų bei tekstūrų – galima rasti iš Indonezijos atvežtą laimę nešančią lavą, šimtmečius po žeme išgulėjusį medį, smiltainį, jūros bangų nuglūdintus akmenukus, tikmedį, mango medį, bambukus, bananų lapus, įvairiausius drožinius, mozaikas, skulptūras ir dar daugybę kitų Balyje randamų interjero detalių.
5. Žilvino takas
Pamiškėje, visai šalia Druskininkų „Eglės“ sanatorijos, stovi garbaus amžiaus informacinė lenta su Žilvino tako schema.
Apie Žilvino taką daug informacijos nerasite – jis neveda nei pro lankytinas vietas, nei pro įdomius objektus, tačiau pasivaikščiojimas šiuo taku bus tarsi nemokama inhaliacinė procedūra jūsų plaučiams.
Pušyne nutiestame take gausu kadagių, kurie valo orą net keliasdešimt kartų geriau už pušis, todėl čia jis – vienas gryniausių Druskininkuose. Vietiniai juokiasi, kad svečiams nuo gryno oro net gi galvą gali pradėti skaudėti.
Žilvino take įrengtos kelios pasivaikščiojimo trasos mėgstantiems ir ilgesnius, ir trumpesnius pasivaikščiojimus. Mėgstantys vaikščioti ilgesniais atstumais gali nueiti ir iki Grūto parko.
6. Druskos studija
Atokiau nuo Druskininkų centro, ant Ratnyčėlės upės kranto savo sodyboje originalius ir netikėtus darbus kuria menininkai Aušra ir Tauras. Darbus jie kuria iš gana netikėtos, bet Druskininkams artimos medžiagos – druskos.
„Druskos studijoje“ galėsite apžiūrėti įspūdingas druskos skulptūras, o organizuojamuose užsiėmimuose turėsite galimybę nulipdyti ir savo sūrius meno kūrinius.
7. „Širdelė“
Kviečiame į laiko mašiną – tiesiai į 1988-uosius. Druskininkų kavinė-restoranas „Širdelė“ yra bohema alsuojanti poetų, dailininkų, kompozitorių, intelektualų, meno gerbėjų ir jaunimo susibūrimo vieta.
„Širdelė“ savo grindų tvirtumą išbando kiekvieną rudenį. Būtent čia po oficialiųjų dalių susirenka kelis dešimtmečius kasmet vykstančio „Poetinio Druskininkų rudens“ dalyviai.
Autentišką ir išskirtinį interjerą išlaikiusi kavinė savo sienas puošia net 242-omis čia apsilankiusių poetų bei žymių žmonių nuotraukomis.
8. Kalėdinių eglučių parkas
Artėjančių žiemos švenčių proga Druskininkų gydyklų parkas vėl puošiasi kalėdinėmis eglutėmis. Net kelios dešimtys įvairiausių formų ir spalvų eglučių jau šeštus metus išsirikiuoja šalia žiemai nutylančio Muzikinio fontano.
Vienas iš išskirtiniausių šių metų sprendimų – Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „AQUA“ kalėdinis Šuo. Atsižvelgdami į tai, jog 2018-ieji – šuns metai, „AQUA“ nusprendė atsisakyti tradicinių dovanų savo partneriams, o joms skirtas lėšas žada paaukoti Druskininkų beglobiais gyvūnais besirūpinančiai prieglaudai. Beje, spygliuotojo Šuns būda po švenčių taip pat iškeliaus prieglaudos bičiuliams.
9. Druskininkų turgus
Visos Dzūkijos miškų ir sodų gėrybės gula ant Druskininkų turgaus prekystalių.
Turguje apsipirkinėti yra daug smagiau nei parduotuvėje. Ne tik todėl, kad galima pasiderėti. Didžiausia turgaus vertybė – betarpiškas bendravimas. Prekeiviai ne tik patars, kurie obuoliai ar pomidorai skanesni, tačiau ir pasiūlys gardžiausių morkų pyragų receptų, pamokys rauginti agurkus ir kopūstus, primins grybų ABC ar papasakos, kaip natūraliomis priemonėmis išsigydyti netikėtai užklupusius negalavimus.