2016 03 24

9 finansinės klaidos, kurias daro dažna moteris

Susitvarkyti su finansiniais reikalais sugebame tikrai ne visi. Kas lemia mūsų finansinius įpročius? Aplinka, kurioje išaugome, spontaniškos reakcijos bei daugybė kitų psichologinių veiksnių. Tad šiandien ir padiskutuokime, kokias dažniausias klaidas pinigų srityje daro moterys.
Moteris ir finansai
Moteris ir finansai / Fotolia nuotr.

Finansinius klausimus klausimus patikite vyrui

Anksčiau lyg ir įprasta buvo manyti, jog vyras tas, kuris išlaiko šeimą, o štai moteris – tai švelni ir trapi būtybė, besirūpinanti namais, vaikais ir kūrenanti šeimos židinį. Suprask, kam jai tie pinigai? Tipiškas pavyzdys – moteris pagimdo vaikelį, kelis metus nedirba, vėliau gimsta antras ir „atostogos“ (iš tikrųjų tai sunkus darbas) užsitęsia iki 4–6 metų. Dažniausiai po ilgesnio nedarbo laikotarpio, darbdaviui darbuotoja su dviem mažais vaikais neatrodo patraukliausias pasirinkimas, kad ir kaip būtų skaudu.

Finansinis stabilumas – tai dviejų žmonių reikalas, o visus stambesnius pirkinius vyras ir žmona turi aptarti kartu. Jeigu jūs leidžiate tik vyrui spręsti, kokį automobilį pirkti, kokia spalva dažysite sienas ar kad naujas baldų komplektas, kurio jūs negalite sau leisti, jums tikrai būtinas, tuomet metas pakeisti nuomonę. Kad nebūtų taip – paskolos, kreditai, vyras atleistas, jūsų niekas nepriima į darbą, o ir santaupų neturite.

Neturite tikslo

Norite būti turtinga, ar tiesiog mėgautis tuo, ką turite? Atsakiusios į šį klausimą, kur kas paprasčiau susidėliosite prioritetus savo tikslams siekti. Tada pradėsite ieškoti išeičių, kelių, aplinkybių, kurios turėtų padėti jums atrasti tai, ko trokštate. Laikykitės savo susikurtų taisyklių ir pasistenkite nesiblaškyti. Menki nukrypimai gali tik sužadinti žaismingumą, tačiau nuolatinis švaistymasis į kairę ir į dešinę dažniausiai tampa tendencija, o jūsų tikslas nueina šuniui ant uodegos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Milijonierės Ivankos Trump taisyklės, kurios leis pasiekti tai, ko norite

Netikite savo intuicija

Finansinė sėkmė kartais priklauso ir nuo intuicijos, todėl kartais verta jos pasiklausyti ar bent įsiklausyti ir pasitarti. Nebijokite pasakyti „Ne“, jeigu jaučiate, kad kažkas ne taip. Pavyzdžiui, amžinai besiskolinanti draugė eilinį kartą prašo ir vėl paskolinti, o atiduoti pamiršta...

Pamirštate apie save ir savo sveikatą

Viskas mūsų gyvenime priklauso nuo sveikatos, todėl būtina reguliariai lankytis pas gydytojus. Viskas labai paprasta – esame sveiki, turime daugiau jėgų ir energijos dirbti, būti su šeima, keliauti ir užsiimti kitais maloniais dalykais.

Nuo to priklauso ir finansinis stabilumas bei sėkmė, pavyzdžiui, jeigu nuolatos atidedate vizitus pas gydytoją, gali būti, kad vėliau teks už tai paaukoti kur kas daugiau laiko, nes nespėsite užbėgti ligai už akių. Juolab, kad kai kurios „senelių“ ligos vis jaunėja ir smogia sėkmingiems 30-čiams. Tuomet laukia ir ilgas reabilitacijos laikotarpis, o finansiniai reikalai pasitraukia į antrą planą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 ryto ritualai: atsikratysite nerimo ir pajusite pasitenkinimą gyvenimu

Neturite papildomų santaupų

Štai aukščiau aprašyta situacija taip pat reikalauja papildomų išlaidų, todėl reikėtų visada turėti santaupų juodai dienai. Kiekvieną mėnesį atsidėdamos tam tikrą pinigų sumą jausitės kur kas tvirčiau, jeigu ištiks kokia nors neprognozuota situacija, pavyzdžiui, neteksite darbo, suges automobilis ir pan. Nė vienas mūsų nėra užtikrintas dėl savo ateities, todėl galite apsidrausti nuo tokių netikėtumų būdamos tam pasiruošusios finansine prasme.

Pasiduodate impulsyviems pirkiniams

Nauja suknelė, raudoni bateliai, papuošalai jus taip užburia, kad negalite išeiti iš parduotuvės neišleidusios paskutinių centų piniginėje. Patarimas – žinokite, ko jums reikia, ir ieškokite būtent to pirkinio tiek maisto prekių parduotuvėje, tiek rinkdamosi batus ar aprangą. Taip pat patartina nusistatyti limitą, kad jo neviršytumėte. Ir svarbiausia – jokios skubos. Visada paklauskite, ar jums tikrai to daikto reikia? Ar turėsite prie ko jį derinti? Leiskite pinigus apgalvotai.

TAIP PAT SKAITYKITE: 9 dalykai, kuriuos reikėtų daryti 20-ties, kad 30-ties taptum milijonieriumi

Leidžiate pinigus, kad sutaupytumėte, bet rezultatas priešingas

Ši taisyklė dažnai galioja, kai perkame maistą. Atrodo, štai, akcija, sutaupysime. O kai vėliau tenka pusę maisto išmesti, nes jis sugedo, tuomet suprantame, kad rezultatas labai abejotinas. Todėl vėlgi, susidarykite sąrašą ir kruopščiai jo laikykitės. Daugiau pirkti produktų verta tik tada, kai jie negenda, tarkime, kruopos, jų galiojimo laikas išties ilgas (tarkime, kelios savaitės), maistą galite užšaldyti ir pan. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko nedaro sėkmingi žmonės, peržengę 20-ties metų amžiaus ribą

Pradėkite taupyti jau dabar

Nesvarbu, kiek jums metų ir kokį darbą dirbate – pradėkite taupyti jau dabar. Tegu iš pradžių tai būna 10 proc. nuo jūsų atlyginimo, o vėliau ir daugiau (atsižvelgiant į situaciją). Pagalvokite, kiek jau turėsite po metų, o po penkerių? Anksčiau pradėjusios taupyti, jausitės kur kas tvirčiau ir saugiau.

Dėl finansinių patarimų kreipiatės į draugę

Verčiau jau finansus aptarti su specialistais, kurie duos tikrai vertingų patarimų. Kiekvieno mūsų situacija labai skirtinga ir daryti taip, kaip daro kaimynė, draugė ar sesė, nėra tikslo. Jeigu plaukų namuose nekerpate pačios, o keliaujate pas kirpėją, kodėl manote, kad piniginius reikalus logiška patikėti bet kam?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis