„Verta žinoti, kad su aštriais, gerai pagaląstais įrankiais jūs padarysite ne tokią agresyvią žaizdą savo augalams. Ypač pjūklai, sekatoriai turi būti kuo aštresni, kad pjūvis būtų kuo lygesnis, kadangi jeigu pjūvyje liks medžio gabalėlių, tai trukdys žaizdai užgyti ir užsitraukti, gali įsimesti net grybinė liga, kaupsis drėgmė, tad galite prarasti visą medį“, – pastebi agronomas.
Genėjimui, pasak specialisto, būtinas geras sekatorius, taip pat, genėjimo pjūklas, kuris pjauna viena kryptimi taip išvalydamas pjūvį. Toks pjūklas nėra galandamas, todėl susidėvėjus teks keisti geležtę. Kitas svarbus ir naudingas įrankis – aukštuminis genėtuvas. Jie padeda pasiekti aukštai esančias šakas, kad nereikėtų lipti ant kopėčių – galima kirpti šakas net 4,5 m aukštyje. O štai stambesnėms šakoms mums reikalingas grandininis pjūklas, kuris lengvai nupjautų storas šakas.
„Patarimas – prieš eidami į sodą, būtinai pagaląskite įrankius, išvalykite vidines jų dalis, sutepkite, ypač – spyruoklę, tinkamai juos prižiūrėkite, dezinfekuokite, ir jie tarnaus tikrai ilgai“, – pataria T.Gurskas.
Išsamus procesas – vaizdo įraše: