Kaip sako agronomas T.Gurskas, dar yra pakankamai šilta, todėl drąsiai imkitės darbo: „Tvenkinys yra pilnas gyvybės. Vanduo traukia įvairius vabzdžius, paukščius, o augalai saulėtą vasarą itin gerai žydi, auga, išskiria deguonį, ir vanduo atrodo skaidrus ir švarus.“
Ką daryti, kad jis ir toliau būtų toks? Pasak agronomo, vasarą tvenkinys gausiai užsipildo augalais, kurie vešliai auga, dauginasi, todėl pagrindinis darbas – juos išretinti, pašalinti negražius, nudžiūvusius, kad tvenkinyje būtų daugiau vietos.
„Jeigu per žiemą paliksite daug augalų tvenkinyje, o jie užšals ir užsnigs, tuomet pradės imti deguonį iš vandens, išskirs anglies dioksidą ir tokiu būdu išnuodys viską aplink save – varles, žuvis, tritonus ir kt. augalus. Būtent dėl šios priežasties pavasarį tikrai nesidžiaugsime gražiu tvenkiniu“, – sako T.Gurskas, patardamas būtent dabar užsiimti šiuo darbu.
Nes jeigu paliksite darbus pavasariui, turėsite įdėti žymiai daugiau pastangų, kad prikeltumėte tvenkinį ir jo augaliją naujam gyvenimui.