Agronomas dalijasi ir patarimais, kaip prižiūrėti veją atėjus karščiams: „Kaitros metu žolę reikėtų palikti aukštesnę ir pjauti ją 4–5 cm aukštyje. Taip pat patariu pjauti kuo dažniau, kadangi taip veja bus kur kas gražesnė ir vešlesnė. Tad šį darbą atlikite bent kartą per savaitę“, – sako specialistas.
Tręšti veją jis pataria kartą per mėnesį su azoto turinčiomis trąšomis, o turintiems laistymo sistemą sako sureguliuoti ją taip, kad ji veją palietų gausiai du kartus per savaitę labai anksti – 2–3 val. ryto.
Visi šie patarimai padės vejai giliau įleisti šaknis, ji geriau peržiemos, tad pavasarį atrodys kur kas geriau. „Jeigu jūsų vejoje atsirado daug piktžolių, pabandykite pjauti žolę žemiau ir dažniau – tai gali padėti. Tačiau iš kitos pusės – piktžolės tai ir blogos priežiūros indikatorius: laiku nenupjovėte, nepatręšėte ir pan.“, – sako T.Gurskas ir priduria, kad vejos grožis priklauso ir nuo pasirinktos žoliapjovės.
Nuo ko pradėti rinktis?
Agronomas sako, kad renkantis vejapjovę, reikia įvertinti savo sklypą, jo plotą, įvairius nelygumus. Akumuliatorinės gali įveikti ir labai didelius sklypus - net iki 30 arų, įvairius šlaitus, griovius, todėl jums neprireiks nešiojamosios žoliapjovės (trimerio). „Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į tai, kiek turite siaurų ruožų – galbūt jums reikės pravažiuoti tarp lysvių, tarp medžių ir krūmų, tad žoliapjovė turės būti siauresnė“, – sako agronomas.
Jis prideda, kad šiuolaikinės akumuliatorinės žoliapjovės yra galingos ir tylios, neskleidžia jokio kvapo, nereikia galvoti apie tepalų keitimą, yra lengvos ir paprastai valdomos. „Atkreipkite dėmesį, kad būtų lengva prižiūrėti įrenginį – iškratyti vejos prisikaupusią dėžę, sulankstyti, kad neužimtų daug vietos ir būtų kompaktišką, tilptų, kur jums reikia“, – pataria T.Gurskas.