Į aktualius klausimus atsako agronomas Tautvydas Gurskas.
„Pirmiausia rudenį reikėtų prisiminti genėjimą. Riešutmedžiai, vynmedžiai, lianiniai augalai, beržai, klevai, skroblai turėtų būti genimi rudenį – tada, kai meta lapus. O štai visus kitus, kurie neleidžia sulos, genime pavasarį: kriaušes, vyšnias, slyvas, obelis ir pan.“, – sako agronomas Tautvydas Gurskas.
Jis pabrėžia, kad labai svarbu ant vaismedžių nepalikti vaisių, pavyzdžiui, obuolių. „Jeigu ant vaismedžio lieka kaboti obuoliai, tuomet juose peržiemoja ir kenkėjai, ir ligos, galinčios labai paplisti kitais metais. Todėl rekomenduoju vaisius visiškai nurinkti. Tas pats galioja ir lapams – jeigu jie pažeisti ligų, nupurtykite. Visus lapus reikia sugrėbti ar kitaip surinkti ir kompostuoti.“
TAIP PAT SKAITYKITE: Agronomas Tautvydas Gurskas pataria, kaip teisingai genėti medžius
Jeigu pomedžius mulčiavote pjauta žole, žieve ar šiaudais, agronomas rekomenduoja perteklių nuimti, kadangi žiemos metu ten sulenda pelės, o joms artimiausias maistas – mūsų vaismedžiai. „Pelės gali nugraužti šaknis, todėl galite netekti viso sodo“, – sako specialistas.
Būtina sutikrinti vaismedžių kuolus, jeigu jie supuvo, nuvirto, o jūsų poskiepis vegetatyvinis, žemaūgis, tuomet didelė tikimybė, kad išvirs ir jūsų medelis.
Dar daugiau naudingų patarimų, kaip pasirūpinti medžiais šaltuoju sezonu ir kaip vaismedžiams gali padėti paprasčiausios pėdkelnės, rasite vaizdo medžiagoje.