Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2016 03 24

Akrilinės vonios valymas: svarbiausios priežiūros taisyklės

Vonios būna gaminamos iš metalo, ketaus, akrilo ir, pačios brangiausios – akmens masės. Šiuo metu vonia ar dušo kabina iš akrilo – vienas populiariausių pasirinkimų. Populiarumą lėmė maža šių vonių kaina ir nedidelis svoris.
Vonia.
Vonia. / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Vonia Diena

Pagrindinis šių vonių privalumas – neribota formų įvairovė, jos pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, yra lengvos bei ilgai išlaiko pastovią vandens temperatūrą, o blizgus baltas paviršius suteikia švaros pojūtį. Akrilinės vonios yra padengtos purvą atstumiančią danga, nesugeria purvo, ant jų nesidaugina mikroorganizmai.

Svarbu pažymėti, kad akrilinės vonios reikalauja kiek kitokios priežiūros, negu ketaus ar metalinės vonios. Laikydamiesi pagrindinių šių vonių priežiūros taisyklių – pratęsite jų tarnavimo laiką bei ilgiau džiaugsitės nepriekaištinga išvaizda.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokį jūsų charakterį atskleidžia miegamasis?

Pirmoji ir svarbiausia šių vonių priežiūros taisyklė: nešveiskite akrilinių vonių skalbimo milteliais bei kitomis priemonėmis, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių. Priešingu atveju subraižysite paviršių, o vonia praras savo spindesį. Taip pat nerekomenduojama naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra chloro, rūgščių, šarmo, acetono ir amoniako, jos gali nepataisomai pažeisti vonios paviršių. Todėl prieš pradedami plauti akrilinę vonią, atidžiai perskaitykite valymo priemonės instrukciją.

Antra taisyklė: nenaudokite metalinių ir šiurkščių šepečių, o maudydami joje savo augintinį, patieskite guminį kilimėlį, kad apsaugotumėte vonios paviršių nuo aštrių gyvūno nagų.

Trečia taisyklė: nestatykite į vonią kibirų, dubenų ir kitų metalinių indų ir pamirškite mirkymą tiesiog vonioje. Milteliai ir balinančios priemonės gali pakenkti akrilui. Jeigu reikia užmirkyti drabužius – darykite tai plastikiniame dubenyje.

Taigi, kuo ir kaip plauti akrilinę vonią?

  • Tinka visos švelnios ir skystos valymo priemonės: indų ploviklis, skystas muilas, dušo želė, dantų pasta be abrazyvinių dalelių bei minkštas audinys.
  • Pirmiausia praskalaukite vonią šiltu vandeniu, tada įpilkite skysčio ir pavalykite minkštu skudurėliu, o po to vėl nuplaukite šiltu vandeniu.
  • Jeigu ant vonios atsirado akmens nuosėdų, pakanka suvilgyti minkštą skudurėlį citrinų sulčių tirpalu arba actu, patrinti susipurvinusį paviršių ir nuskalauti vandeniu.

Jeigu ant vonios atsirado smulkių įbrėžimų (iki 0,5 mm gylio), ją galima restauruoti nušveičiant smulkiu švitriniu popieriumi ir nupoliravus specialia poliravimo pasta. Jeigu vonios įbrėžimai gilesni – remontas taps daug sudėtingesnis ir brangesnis.

Fotolia nuotr./Vonios interjeras
Fotolia nuotr./Vonios interjeras

TAIP PAT SKAITYKITE: Jei dirbate ir miegate viename kambaryje

  • Akrilui labai kenkia rūdys. Kad taip neatsitiktų, stebėkite, kad vandens čiaupuose nebūtų lašėjimo ir pratekėjimų. Jeigu taip nutiktų, kad vonią jau „papuošė“ rūdys, teks įsigyti specialią priemonę, skirtą valyti rūdims nuo akrilinių paviršių. Kai išvalysite rudis, nepamirškite ta pačia priemone kartą per mėnesį profilaktiškai išvalyti vonią.
  • Beje, specialistai rekomenduoja valyti akrilinę vonią kartą per 3–4 dienas. Net tada, kai ji atrodo visai švari. Tiesiog dažniau valydami, neleisite kauptis nešvarumams, o vėliau nereikės smarkaus šveitimo, kuris gali nepataisomai sugadinti akrilinės vonios paviršių.  

TAIP PAT SKAITYKITE: Odą valanti ir jauninanti detoksikacinė vonios terapija: 4 naudingi receptai 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos