Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 10 24

Ant langų kaupiasi kondensatas ir matyti pirmieji pelėsio požymiai? Sužinokite, kaip kovoti su pertekline drėgme namuose

Atvėsus orams vis daugiau laiko praleidžiama ten, kur šilta – namuose. Dažniau gaminamas maistas, maudomasi karštame duše, skalbiami ir džiovinami drabužiai. Tai sukuria papildomą drėgmę, kuriai, deja, kartais neužtenka net ir reguliaraus vėdinimo atveriant langus. Taip pat prie padidėjusios oro drėgmės ženkliai prisideda iš balkonų parnešti kambariniai augalai ir akvariumo laikymas. Kokią grėsmę namams ir sveikatai kelia perteklinė oro drėgmė bei kaip su ja kovoti pataria Oro1 ekspertai.
pelėsis
pelėsis / freepik.com

Pirmieji požymiai

„Įprastai apie per didelę drėgmę namuose išduoda vandens lašeliai, susikaupę ant langų. Taip pat apie tai gali signalizuoti ir juntamas šaltis, nors kambario termometras rodo komfortišką erdvių temperatūrą. Sunkiau pastebimi požymiai – ilgai džiūstantys drabužiai, tvyrantis nemalonus kvapas bei pelėsio atsiradimas.“ – kaip atpažinti pasikeitusį patalpų mikroklimatą pasakoja įmonės vadovas Povilas.

Grėsmė namams ir sveikatai

Itin drėgnas oras ardo paviršius, skatina dulkių erkučių atsiradimą, bakterijų veisimąsi, grybelio ir pelėsio plitimą. Drėgmė yra kenksminga tiek žmogaus sveikatai, tiek ir patalpų interjerui.

Būnant tokiuose namuose arba komercinėse patalpose paūmėja alergijos, yra didelė rizika susirgti kvėpavimo ligomis arba astma. Padidėjusiai oro drėgmei ypač jautrūs yra vaikai, nėščios moterys ir senjorai. Tad jei pajutote didesnę oro drėgmę nei anksčiau, laikas susirūpinti artimųjų gerove ir apsisaugoti nuo galimų sveikatos sutrikimų.

Dėl drėgmės patalpų interjeras ir baldai yra ne tik pažeidžiami, bet ir praranda savo funkcionalumą bei estetinę išvaizdą.

Dėl drėgmės patalpų interjeras ir baldai yra ne tik pažeidžiami, bet ir praranda savo funkcionalumą bei estetinę išvaizdą. Išbrinkusios langinės, spintų, spintelių ir kambarių durys gali pradėti sunkiai užsidarinėti, baldai – įgauti specifinį nemalonų aromatą, o ant jų sėdėti tiesiog nebemalonu. Esant didelei oro drėgmei pastatų sienos ir palangės pasidengia palėsiu, kuris yra sunkiai išnaikinamas. O buitiniai prietaisai ima sparčiau rūdyti ir gesti be jokios paaiškinamos priežasties.

Efektyviai kovai – drėgmės surinkėjas

Tam, kad komfortiškai jaustumėtės namuose ir darbe, patalpų oro drėgmė turi būti 50 – 60 %. Jei ji pakyla iki 70 % rekomenduojama pradėti ieškoti sprendimų iškilusiai problemai spręsti.

„Vienas iš efektyviausių būdų – drėgmės surinkėjas arba oro sausintuvas. Integravus į patalpą šį įrenginį laimėsite 2 kartus. Pirmiausia kontroliuodami patalpų oro drėgmę nerizikuosite į lauką išleisti šilumą ir iš jo įsileisti į vidų drėgną bei užterštą orą. Ypač tai aktualu lietingą rudenį ir žvarbią žiemą. Be to, įrenginys palaiko nustatytą stabilų mikroklimatą, todėl dingsta rizika būti per drėgnoje arba per sausoje patalpoje“ – oro sausintuvo privalumus akcentuoja Povilas.

Nereikia laukti, kol netinkamas mikroklimatas pradės kenkti jūsų sveikatai ir turtui.

Renkantis oro sausintuvą susidursite su labai didele skirtingi gamintojų pasiūla. Skirkite laiko konsultuojantis su specialistais tam, kad įsigytumėte tinkamą modelį. Šiuolaikiškus ir pažangius modelius siūlo profesionalių sausintuvų gamintojas Adolus. Asortimente rasite modelius tiek privatiems namams, tiek komercijai ir pramonei. Tiesa, modelių gausa gali sutrikdyti, todėl net ir pasirinkus patikimą gamintoją, reikia gerai suprasti kokių funkcijų ir techninių parametrų reikia, jog maksimaliai suvaldymėte drėgmės lygį patalpoje.

Geriausia apsauga – prevencija

Dauguma sunerimsta ir imasi veiksmų tik pastebėję pirmuosius per didelės drėgmės požymius. Tačiau Oro1 produktų kokybės vadovas Laurynas pabrėžia, kad geriausia apsauga yra prevencija: „Nereikia laukti, kol netinkamas mikroklimatas pradės kenkti jūsų sveikatai ir turtui.

Atsiradusios alergijos ir ligos bei į namų sienas įsismelkęs pelėsis pareikalauja žymiai daugiau energijos ir finansų. O ir grįžti į įprastą gyvenimą nėra taip paprasta“ – klientų patirtimi dalinasi vyras.

Laurynas pastebi, kad oro sausintuvas gali būti ne tik puikia apsauga nuo galimos drėgno mikroklimato žalos, bet ir tapti nepakeičiamu ekonominiu sprendimu norintiems sutaupyti. Jis atkreipia dėmesį, kad ypač drėgnuose namuose yra jaučiamas perdėtas šaltis, todėl imamasi visų įmanomų šildymo būdų. Jie ženkliai prisideda prie elektros sąskaitos. Be to, per kontrastinga patalpų ir lauko oro temperatūra gali sukurti puikias sąlygas susirgti peršalimo ligomis.

Ir namams, ir verslui

Su pertekline oro drėgme susiduriama ne tik rudenį ar žiemą. Nuo jos ištisus metus gali kentėti tie, kurie turi nesandarius sandėlius, garažus ar fabrikus. Pastatų konstrukcija gali iš aplinkos traukti drėgmę. Tokiose patalpose gali pradėti kauptis vanduo, o į sandėliuojamus daiktus ar prekes įsismelkti ir jas pažeisti pelėsis.

Oro sausintuvai yra neatsiejamas pagalbininkas ir statybų sektoriuje: tiek statant pastatus, tiek įsigijus naują būstą. Oro drėgmės surinkėjas padeda užtikrinti tinkamas sąlygas efektyviai ir kokybiškai statant namus, tiek atliekant vidinę apdailą. Taip pat šiuos įrenginius dažnai įsigyja ir tie, kurie jau yra pasistatę būstą. Po statybų sienose dar lieka drėgmės, todėl ją iš konstrukcijų ištraukti padeda drėgmės surinkėjas.

„Svarbiausia renkantis oro sausintuvą rekomenduoju atkreipti dėmesį į norimų sausinti patalpų dydį ir įrenginio našumą. Taip pat pravartu žinoti, kiek daug drėgmės kaupiasi patalpose. Tai padės lengviau apsispręsti, kokio galingumo ir vandens talpos dydžio reikia efektyviam patalpų oro sausinimui.“ – patarimais dalinasi produktų kokybės vadovas.

Laurynas primena, kad nesvarbu, pasirinksite buitinį ar pramoninį oro drėgmės surinkėją. Svarbu, kad jis atitiktų jūsų individualius poreikius. Tik tada galėsite džiaugtis nauju pirkiniu, kuris jums efektyviai tarnaus ne vienerius metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs