2016 02 20

Ar gerai pažįstate savo katę? Populiariausi mitai ir tikrovė

Jeigu turite namie katę, greičiausiai vis dar tikite kai kuriais, tikrovės neatitinkančiais mitais apie šių gyvūnų elgseną ir priežiūrą. Susipažinę su žemiau pateiktais mitais, geriau pažinsite savo murklę ir apsaugosite ją nuo tykančių pavojų.
Katė
Katė / Fotolia nuotr.

1 mitas: katės mėgsta pieną

Iš tiesų daugumos kačių organizmas netoleruoja pieno laktozės. Pienas jūsų augintinei gali sukelti ne tik pilvo skausmus, bet ir viduriavimą. Nors maži kačiukai geria mamos pieną, suaugusiai katei geriau duoti atsigerti paprasto vandens.

2 mitas: krisdamos katės visada nusileidžia ant kojų

Iš aukštai krisdamos katės bando taip apsukti kūną, kad nusileistų ant žemės kojomis ir išgyventų. Tačiau taip sėkmingai nusileisti joms pavyksta ne visada. Jeigu katei kas nors trukdo, pavyzdžiui, medžio šakos, arba ji krinta iš nedidelio aukščio, pavyzdžiui, spintos, ji nespėja tinkamai apsukti kūno ir gali stipriai susižaloti.

3 mitas: katės lytį išduoda kailio spalva

Manoma, kad trispalvės katės – tai visada patelės. Taip, tai tiesa, išskyrus vieną išimtį: pasitaiko ir trispalvių patinų, tačiau pastebėta, kad tokiu atveju jie būna nevaisingi.

4 mitas: benames katės būtina šerti

Jeigu katė pradėjo daryti „reikalą“ ne į tam skirtą vietą, nuveskite ją pas veterinarą, nes greičiausiai ji serga inkstų liga.

Geriau to nedarykite. Lauke ar rūsyje paliktą maistą katėms su mielu noru griaužia žiurkės ir pelės.

Jeigu norite padėti benamei katei, efektyvesnė pagalba bus tuo atveju, jeigu išmaudysite ją, išnaikinsite kirminus bei pasiimsite namo arba rasite kitą šeimininką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kačių kūno kalba: ar žinote, ko jos nori?

5 mitas: murkimas rodo, kad kad katė yra laiminga

Nepaisant daugybės tyrimų, mokslininkai iki šiol nežino tikslios murkimo priežasties. Pastebėta, kad katės murkia ne tik tada, kai yra laimingos ir patenkintos, bet ir tada, kai patiria stresą, maitina kačiukus ar netgi miršta. Kačių murkimas – tai tokia jų bendravimo forma, kuri ne visada reiškia, kad katė yra patenkinta.

6 mitas: katės nemėgsta šunų

Filmuose ir literatūroje katės ir šunys dažniausiai rodomi kaip didžiausi priešai. Tačiau buvo pastebėta, jog nuo mažumės viename būste apgyvendintas šuo ir katė tampa gerais draugais. Tiesa, šunys kartais mėgsta „pamedžioti“ kates, bet dažniausiai tai daro tikrai ne dėl blogų kėslų, o norėdami pažaisti.

7 mitas: Siamo veislė yra agresyvi

Šios veislės katės ir katinai ne ką daugiau agresyvesnės negu kitos veislės. Tik netinkamas, žiaurus žmogaus elgesys gali padaryti gyvūną agresyvų. Siamo katės yra tiesiog temperamentingesnės, aktyvesnės bei ryškiau reiškia savo emocijas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kačių elgesio gidas: kodėl jos daro būtent taip?

8 mitas: katės yra kerštingos

Jeigu katė pradėjo daryti „reikalą“ ne į tam skirtą vietą, nuveskite ją pas veterinarą, nes greičiausiai ji serga inkstų liga. Gyvūno elgesio problemas taip pat gali sukelti nuolat patiriamas stresas, šeimininkų kivirčai, gyvenimo pokyčiai (pavyzdžiui, namuose daromas remontas, aplinkos pakeitimas ir pan.).

9 mitas: laižydamos žaizdas katės pačios save gydo

Taip, mažas žaidas ir įdrėskimus galima leisti nulaižyti pačiai katei. Tai dezinfekuoja ir skatina žaizdų gijimą. Tačiau jeigu žaizda labai didelė, o katė ją laižo jau ilgą laiką, verčiau veskite ją pas veterinarą. Priešingu atveju žaizda gali tik padidėti ir dar labiau pabloginti padėtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis