Įgimta savybė
Prieš beveik tris dešimtmečius Stanfordo (JAV) bioelektronikos ir bioinžinerijos laboratorijoje buvo atliktas neįprastas eksperimentas. Du laboratorijos darbuotojai buvo išsiųsti į Rytų Europą. Jie keliavo kaip paprasti turistai: mėgavosi puikiais peizažais ir architektūros paminklais. Tačiau kasdien 15 valandą Niujorko laiku mintimis perduodavo savo įspūdžius specialiam žmogui, likusiam Amerikoje. Šis eksperimentas patvirtino, kad minčių skaitymas iš tikrųjų egzistuoja. Tik neatsakyta į svarbiausią klausimą: kas tai – fenomenali Dievo dovana ar įgimtas gebėjimas, kurį kiekvienas galime išsiugdyti?
Bioenergetikai šiuo klausimu turi savo nuomonę. Jų įsitikinimu, labai seniai, dar tik formuojantis žmonijai, telepatijos savybių turėjo visi. Tai buvo įgimta savybė, kaip ir gebėjimas mąstyti. Tačiau pamažėl žmogus tolo nuo gamtos ir šį gebėjimą prarado. Šiais laikais tai pajėgia tik vienas kitas dvasiškai pažengęs žmogus. Ir tas pats dažniausiai garsiai apie tai nekalba, nes šiuolaikinėje visuomenėje tai atrodo nenormalu arba antžmogiška. Tiesa, ezoterikų teigimu, gebėjimu skaityti svetimas mintis gamta apdovanoja ir šiuolaikinius žmones, deja, šis gebėjimas išlieka tik iki trejų metų (todėl iki šio amžiaus vaikai, nežinodami daugelio žodžių, puikiai supranta savo tėvus). Vėliau tokio bendravimo kanalas daugeliui esą užsidaro. Kodėl? Dėl to kaltas sociumas, kuriame gyvename, auklėjimo klišės, įgijami įvairūs stereotipai ir pan.
Didelė dovanos kaina
Kartais unikalus gebėjimas skaityti kito žmogaus mintis atsiranda patyrus stiprų sukrėtimą: avariją, traumą, persirgus sunkia liga. Tada telepatijos gabumai išplaukia iš pasąmonės gelmių. Paprastai po sukrėtimo žmogus nelabai suvokia, kas vyksta. Svetimas mintis jis vertina kaip balsus iš Anapus. Kartais jam pačiam ima atrodyti, kad kraustosi iš proto.
Esama ir tokių žmonių, kurie patys savo noru ugdo šį gebėjimą. Egzistuoja įvairiausių dvasinių praktikų, padedančių tai padaryti. Šį meną puikiai yra įvaldę ir kai kurie jogai bei Meksikos indėnai.
Beje, tokie dalykai domina ne tik ezoterikus. Galimybės skaityti kitų mintis neatmeta ir oficialusis mokslas. Šioje srityje jau daugybę metų atliekami įvairūs eksperimentai. Štai prieš pora metų Londono University college tyrėjų grupė paskelbė išradusi smegenų skenavimo būdą, kuriuo remiantis galima sužinoti, apie ką galvoja tiriamasis. Dešimčiai tyrime dalyvavusių savanorių parodė tris trumpus filmukus, kuriuose aktorės atliko tris paprastus veiksmus. Vėliau jų paprašė atsiminti kiekvieną filmuką, o jų smegenis tuo metu tyrė magnetinio rezonanso tomografu. Remiantis duomenų analize, tyrėjams pavyko nustatyti, apie kokį filmuką tuo metu galvojo eksperimento dalyviai.