2015 07 10

Ar jūsų šuo laka pakankamai vandens?

Per dieną neišgeriant pakankamai vandens, gali įvykti dehidratacija – vandens trūkumas organizme, galintis sukelti įvairius negalavimus. Vanduo yra gyvybiškai svarbus tiek žmogui, tiek gyvūnams.
Biglio šuniukas
Biglio šuniukas / „Fotolia“ nuotr.

80 procentų šuns organizmo sudaro vanduo, tirpdantis įvairias medžiagas ir padedantis vykti biologiniams organizmo procesams, tokiems kaip virškinimas, atliekų šalinimas ir kraujo cirkuliacija.

Kas sukelia dehidrataciją?

Dehidratacija pasireiškia tada, kai skysčių lygis organizme nukrinta žemiau normos. Taip gali atsitikti, kai šuo nelaka pakankamai vandens ar dėl tam tikrų priežasčių netenka skysčių. Netekti skysčių augintinis gali perkaitęs saulėje, vemdamas, viduriuodamas.

Dažnai dehidratacija pasireiškia mažiems šuniukams. Dehidratacijos simptomai: sunkios pavandenijusios akys, letargas, apetito stoka, išdžiūvusi burna, depresija.

Kaip elgtis pastebėjus, kad augintiniui pasireiškė dehidratacijos požymiai?

Dehidratacija gali padėti atskleisti kur kas giliau slypinčią sveikatos problemą. Visų pirma, šunį vežkite pas veterinarą. Tiesa, galima atlikti dehidratacijos testą ir namuose: švelniai pakelkite šuns nugaros odą ten, kur ji pasikelia lengviau.

Taip pat skaitykite: Turtingiausi pasaulio gyvūnai: kiek pinigų slypi jų banko sąskaitose?

Jei oda lengvai grįžta į padėtį, vadinasi, šuo tikriausiai nekenčia nuo dehidratacijos, tačiau, jei oda kurį laiką būna pakilusi, tai aiškus skysčių trūkumo organizme požymis. Deja, dažnai dehidratacijos požymius sunku pastebėti, ir tai gali išsiaiškinti tik veterinaras.

Ar kai kurie šunys labiau linkę į dehidrataciją?

Dehidratuoti labiau linkę tie šunys, kurie serga įvairiomis ligomis, pavyzdžiui, inkstų veiklos sutrikimais, vėžiu, diabetu ir infekcinėmis ligomis. Vyresni šunys ir besilaukiančios ar neseniai šuniukų atsivedusios kalytės taip pat turi didesnę riziką, kad atsiras skysčių trūkumas organizme.

Taip pat skaitykite: Kaip šerti mažus šuniukus?

Kaip dehidrataciją gydyti?

Būtina vykti į veterinarijos kliniką. Veterinaras sulašins skysčių ir atliks keletą papildomų tyrimų, kad išsiaiškintų, ar dehidratacijos nesukėlė kokia nors liga.

Kaip išvengti dehidratacijos?

  • Kas dieną plaukite šuns vandens dubenėlį ir keiskite vandenį.
  • Sekite, kiek vandens suvartoja šuo. Įprastai šuns organizmui per dieną reikia 28 g vandens kiekvienam jo kūno svorio kilogramui. Jei vandens šuo suvartoja nepakankamai, kreipkitės į veterinarą. Labai svarbu stebėti, ar šuo gauna pakankamai vandens ir tada, kai jis viduriuoja, vemia ar serga kokiomis nors ligomis.
  • Vandens dubuo turi būti sunkiu dugnu, kad šuo jo neapverstų.
  • Kai atostogaujate ar sportuojate drauge su augintiniu, paimkite papildomą vandens buteliuką, kad šuo nekentėtų troškulio.
  • Jei pastebite, kad šuo laka mažiau nei įprastai, patikrinkite augintinio burnos ertmę, ar nėra opų arba svetimkūnių. Gal tai trukdo lakti?
  • Jei šunį laikote prie būdos, rinkitės kuo ilgesnę grandinę arba, esant galimybei visai neriškite, nes susipainiojęs šuo gali nepasiekti dubens su vandeniu.
  • Neleiskite šuniui lakti iš klozeto. Tai gali būti bakterijų arba cheminių medžiagų šaltinis.

Šaltinis – sveikas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis