2016 01 20

Aš ir sportas: kad Naujųjų metų pažadai neliktų tik pažadais

Svarbi metų sandūros dalis – naujamečiai pažadai, kurių, kupini ryžto, esame nusiteikę žūtbūt laikytis. Bet įvykdome juos toli gražu ne visada ir ne visus...
Sportuojanti mergina.
Sportuojanti mergina. / Fotolia nuotr.

Pasižadėjote skaityti daugiau knygų? Sveikiau maitintis? Sportuoti? Ką daryti, kad pažadai nevirstų tuščiais, o pastangos neišgaruotų? Pastebėjimais dalijasi GET FIT sporto akademijos trenerė Justa Jurkoit.

– Sau duotas pažadas pradėti sportuoti nuo naujų metų pradžios, ko gero, metų sandūroje muša rekordus (vertinant apskritai sau duodamus pažadus). Kodėl šis pažadas girdimas taip dažnai, o vykdomas taip vangiai?

Ar tikrai yra svarbesnių dalykų nei fizinis aktyvumas, sveiki sąnariai, gera kraujotaka, stipri širdis ir kvėpavimo aparatas, stiprus imunitetas ir sveikas, gražus kūnas?

– Milžinišką įtaką mums daro reklama, straipsniai, žurnalų viršeliai, kino filmai, sporto klubai, mados ir įvaizdžio tendencijos... Visur kalbama, kad sportas – tai ir sveikata, ir grožis, ir puikus hobis, ir mada, o sportuoti gerame sporto klube – dar ir prestižas.

Bet mes vis labiau skubame, vis daugiau dirbame, turime vis mažiau laiko draugams, pomėgiams, dėl to norime įdėti kuo mažiau pastangų ir kuo greičiau sulaukti norimo rezultato, dėmesio bei įvertinimo. Visko reikia greitai, čia ir dabar.

Taip pat skaitykite: 4 pratimai, padėsiantys atsikratyti riebalų liemenėlės srityje

Dabar džiaugimosi savimi prieš kitus, savimylos kultas – itin didelis. Save fotografuojame, trokštame momentinio dėmesio ir pripažinimo socialiniuose tinkluose, „Facebook“ ir „Instagram“  – gerokai daugiau nei dienoraščiai: sulaukę kritikos puolame kaip žvėrys ir tarškiname klaviatūromis... Bet noriu tikėti, kad sportiški ir gražūs norime būti ir dėl kitos priežasties.

Pasaulyje vis labiau tolstame nuo sveiko gyvenimo įvaizdžio – valgome greitą ir nesveiką maistą, gyvename vis didesniuose miestuose, matome vis mažiau gamtos ir gryno oro, visur važiuojame automobiliu, daug dirbame ir sėdime, seniai pamiršę, kas yra raketės, kamuolys, dviratis, slidės, šokdynė, viską darome iš inercijos, greitai, kaip patogiau. Mano viltis – kad iš tiesų, nuoširdžiai norime būti geresni – sveikesni, judresni ir besirūpinantys savo kūnu.

– Bet kad ir kaip norėtume to siekti, vis atidėliojame terminus – atrodo, kad rasti laiko ir ateiti į sporto salę paplušėti kelioms valandoms tampa nelengva misija. Kaip tą laiką atrasti, susiplanuoti?

– Taip, tam vis neturime laiko: mūsų laukia vaikai, darbas, draugai, šuo, rūpesčiai ir begalė kitų priežasčių, kodėl nepradedame sportuoti. Iš tiesų para turi 24 valandas: 8 darbui, 8 miegui ir 8 – savirealizacijai. Apsibrėžkite tas savo aštuonias valandas ir pasakykite, ar tikrai jose nėra nei 50 minučių sportui artimiausiame sporto klube? Ar tikrai yra svarbesnių dalykų nei fizinis aktyvumas, sveiki sąnariai, gera kraujotaka, stipri širdis ir kvėpavimo aparatas, stiprus imunitetas ir sveikas, gražus kūnas? Galbūt ir yra svarbesnių dalykų. Bent jau iki tol, kol žmogus suserga, kol pradeda matytis antsvoris, dingsta energija ir nuotaika.

– Tad pradėti sportuoti nuo pirmadienio, kito mėnesio, kitų metų pradžios ir pan. – netinkamas metodas?

– Laukti kažkokios ypatingos datos, kad pradėtumei sportuoti, – saviapgaulė. Šiandien ir yra tas pirmadienis: tiesiog šiandien nueik į artimiausią sporto klubą ir pradėk. Taip jau yra, kad žmonės gauna nemokamai abonementus dovanų ir neprisiruošia, kol baigiasi jų galiojimas. Mano draugė net yra sakiusi: „Pradėsiu sportuoti, kai pirma metų diena bus pirmadienis“. Taip lauksime labai ilgai.

Taip pat skaitykite: Efektyvūs pratimai šlaunų apimčiai sumažinti

– Kodėl taip dažnai nepavyksta? Ir vėl laukiame kito pirmadienio, kitų Naujųjų metų ir pan.

– Kai susimauname – viską metame. Kodėl? Ogi todėl, kad vis dar gajus įsitikinimas, kad klysti yra blogai, nevalia. Jei jau neužteko valios, nepasisekė, esi nevykėlis. Reikia tai išmesti iš savo minčių. Juk iš savo klaidų turėtume mokytis, ir eiti tik pirmyn! Nepasisekė vakar? Bandyk šiandien ir vėl!

– Nuo ko ir kaip pradėti, kad ta pradžia būtų sėkmingesnė?

– Esu įsitikinusi, kad žmonės jaučiasi stipresni būdami grupėje. Mums lengviau, kai sportuojame ne vieni – galime dalintis mintimis, sunkumais, nuotraukomis, pasiekimais, pakalbėti apie tai, kas sunku, kas gerai, ko norisi ir ko ne. Mes, visi sportuojantieji, esame viena komanda, todėl ieškokite draugų, panašių į save, ir vienas kitą motyvuokite.

– Ar per šventes galima atleisti vadeles ir save palepinti, ar visgi būtina susiimti ir neiškristi iš įprasto režimo, kad vėliau netektų sielotis, kad ir vėl nepavyksta siekti užsibrėžto tikslo?

Mes, visi sportuojantieji, esame viena komanda, todėl ieškokite draugų, panašių į save, ir vienas kitą motyvuokite.

– Aš – prieš apsivalgymą per šventes. Ant mūsų švenčių stalo yra daug sveiko maisto, tik reikia įjungti sveiką protą matuojant porcijas.

Sofos-stalo režimui – ne. Judėkite. Eikite pasivaikščioti su draugais, giminėmis, šunimis, žaiskite su vaikais, padėkite ruošti maistą ir tvarkytis virtuvėje, leiskite laiką aktyviai. Šventės juk yra tam, kad susitiktume ir bendrautume, o ne prisikištume maisto.

– Išduokite paslaptį: kaip apskritai atsispirti toms visoms pagundoms?

– Mes galime būti tokie, kokie norime būti. Prisiderinkite sportą prie savo gyvenimo ritmo. Niekas nesako jums nieko nevalgyti – JUMS REIKIA VALGYTI. Sveiką, suderintą maistą, dažniau ir tinkamomis porcijomis. Sveiki sportininkai – nei paliegę, nei alkani. Mes stiprūs, gerai maitinamės, pasiilsime ir turime jėgų.

Nepamirškite, kad būdami linksmi, sveiki, aktyvūs ir spinduliuojantys gera energija, būsite pati geriausia dovana savo artimiesiems, vaikams, giminaičiams. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai