„Prieš įsigydami gyvūną, žmonės turėtų įvertinti ir tai, kad augintinis gali šertis, – sako parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė. – Kailiuką gali keisti tiek ilgaplaukiai, tiek ir trumpaplaukiai gyvūnai, pastarųjų šeriai dar tvirčiau įsikimba į drabužio audinį, tad pūkų rinkiklis taps kasdieniu jūsų palydovu. Vis dėlto galima padėti augintiniui ir sau šiuo šėrimosi laikotarpiu, vadovaukitės dviem pagrindinėmis taisyklėmis – stiprinkite gyvūno organizmą ir prižiūrėkite jo kailį.“
Penki K.Ausmanės patarimai, galintys padėti sumažinti augintinio šėrimąsi ar išvengti jo plaukų:
1. Šukuokite. Gyvūnų šukos skirtos ne vien susivėlusiam kailiui sutvarkyti – šukuodami ilgaplaukį augintinį jo šėrimąsi galite sumažinti net 90 proc. Be to, taip pašalinamas negyvas kailis ir pavilnė, apsisaugoma nuo plaukų gumulėlių susidarymo. Veterinarai pataria augintinį šukuoti iš karto po maudynių, išdžiovinus jo kailį. Pernelyg tankiam kailiui specialiai pritaikytos pešiojamosios šukos, skirtos išpurenti kailį ir sudaryti sąlygas ataugti naujam. Priemonė taip pat stimuliuoja riebalines liaukas, todėl kailis tampa sveikesnis ir blizgesnis. Šukuodami kates joms specialiai pritaikytomis šukomis, sumažinsite plaukų gumulėlių susidarymo skrandyje tikimybę. Pačios išsilaižydamos kailį, katės net du trečdalius plaukų praryja, o tai gali sukelti rimtų skrandžio problemų.
2. Stiprinkite kailį. Gyvūnas meta kailį ne tik natūralaus šėrimosi metu, bet ir dėl nevisavertiško maisto. Pirmiausia pasitarkite su veterinaru ar gyvūnų priežiūros specialistu dėl tinkamesnės augintinio mitybos ir labiau keturkojui pritaikyto pašaro. Tačiau taip pat yra ir įvairių priemonių, kurios, papildydamos kasdienį mitybos racioną, padeda puoselėti plaukus ir odą. Itin vertingas grynas lašišų aliejus, kuriame gausu omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, skirtų sveikai odai ir žvilgančiam kailiui puoselėti. Papildai padeda išlaikyti blizgų kailį ir optimalią pigmentaciją. Sveikesnis kailis ne tik atrodo dailiau, bet ir kur kas rečiau slenka.
3. Maudykite augintinį. Ne visi gyvūnai, ypač katės, mėgsta maudynes – daugelis šeimininkų mano, kad kačių maudyti nė nereikia. Iš tiesų prausiant keturkojus specialiu šampūnu galima išvengti gausaus kailio slinkimo, tad dušas neturėtų būti vengiamas. Jei gyvūnas pratinamas prie vandens nuo mažens, maudynės neturėtų jam kelti didelio streso. Specialūs šampūnai taip pat padeda stiprinti kailį, stimuliuoti jo augimą.
4. Naudokite eterinį aliejų. Eteriniai aliejai ne tik garinami – maudynių metu įlašinus pasirinkto eterinio aliejaus į natūralų šampūną ir jį paskleidus ant gyvūno kailio, mišinys veikia kaip papildoma plaukų slinkimą mažinanti priemonė. Kvapųjį eterinį aliejų sumaišius su baziniu, gaunamas mišinys, kuriuo taip pat galima įtrinti augintinio kailį ar net patepti praplikusias vietas, skatinant spartesnį plaukų augimą ir nuraminti sudirgusią odą. Šunims ir katėms rekomenduojami natūralūs rozmarinų, levandų, kedrų eteriniai aliejai.
5. Uždenkite automobilio sėdynes. Atminkite, net ir ženkliai sumažinus augintinio šėrimąsi, jo negalima visiškai išvengti. Ypač – važiuojant automobiliu. Kelionė augintiniui kelia teigiamas arba neigiamas emocijas: šuo dažniausiai džiaugiasi, katės gali jausti stresą – šios emocijos taip pat pagausina šėrimąsi. Apsaugoti automobilio sėdynes nuo nuslinkusių gyvūno plaukų galima jas apdengus specialiu uždangalu. Gyvūnų prekių parduotuvėje rinkdamiesi uždangalą, įsitikinkite, kad jis būtų skalbiamas, turėtų specialias išpjovas saugos diržui ir būtų neperšlampamas – taip jis tiks ne tik vengiant kibių plaukų, bet ir sėdynių apsaugai nuo neseniai išsimaudžiusio augintinio.