Mintis, vienišus žmones supažindinti su beglobiais gyvūnais, kilo komunikacijos specialistui Tomui Petrylai.
Šia akcija neskatiname žmonių vietoj pažinties su kitu žmogumi rinktis gyvūną, manome, kad šios pažintys viena kitai netrukdo.
„Tiek studijuojant sociologiją, tiek dabar dirbant komunikacijos srityje, visada būdavo įdomu domėtis visuomenėje vykstančiais procesais. Visame pasaulyje populiaria pažinčių programėle „Tinder“ pradėjau domėtis, nes tai puikus šio amžiaus atspindys, kaip šiuolaikinės technologijos keičia žmonių bendravimą. Domintis šiais pokyčiais ir kilo idėja, kaip beglobių gyvūnų problemą būtų galima spręsti suvedant šiuos gyvūnus su vienišais žmonėmis būtent šioje neįprastoje, bet plačiai naudojamoje platformoje. Žinoma, šia akcija neskatiname žmonių vietoj pažinties su kitu žmogumi rinktis gyvūną, manome, kad šios pažintys viena kitai netrukdo“, – tikina T.Petryla.
Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ vadovė Vesta Auškalnienė teigia besitikinti šia iniciatyva atkreipsianti visuomenės dėmesį į beglobių gyvūnų problemą ir taip prisidėsianti prie sąmoningesnės visuomenės kūrimo.
„Pavasario kiekviena prieglauda laukia su siaubu, nes „pabyra“ mažų kačiukų bei šuniukų derlius, kuris kartais nesibaigia iki vėlyvo rudens. Tai metas, kuomet sulaukiama itin daug skambučių su pagalbos prašymu, bet dažniausiai rankos būna surištos, nes prieglaudos perpildytos. Daugelį metų beveik visoje Lietuvoje vykdomos sterilizacijos programos, norit sumažinti beglobių gyvūnų skaičių, tačiau dideli darbai ir norai nepasidaro per dieną. Tad kantriai tikimės, kad ateis toks pavasaris, kurio lauksime su džiaugsmu“, – viliasi ji.
Susipažinti su šeimininkų ieškančiais beglobiais gyvūnais galima ne tik „Tinder“ programėlėje, bet ir apsilankius gyvūnų globos organizacijos padaliniuose Vilniuje, Kaune ir Jonavoje. Daugiau informacijos – čia.