Svetur – jau dešimt metų
Kaip 15min GYVENIMAS sakė Rasa, vis daugiau emigrantų apsisprendžia ne nuomotis, o pirkti nuosavą būstą. „Aš auginu dukrą. Kai atvykau čia, jai buvo dveji. Tikrai nemaniau, kad šioje šalyje liksim ilgam.
Bet metai bėgo, dukra augo, pradėjo lankyti mokyklą ir nepastebėjau, kaip prabėgo 10 metų. Dabar jai – jau 12, Anglija yra jos namai, čia – jos draugai, o į Lietuvą ji nenori važiuoti net atostogoms.
Todėl ir nutariau ieškoti nuosavo būsto. Įsigyti namus čia nėra pigu, tačiau ir nuoma – brangi. Pavyzdžiui, aš už du kambarius mokėdavau 700 svarų per mėnesį, papildomai dar ir mokesčius.
O dabar bankui moku 200 svarų mažiau. Maždaug pusė mano draugų čia jau yra įsigiję nuosavus namus“, – sakė Rasa.
Namas buvo netvarkingas
Kalbant apie patį būstą, jis – kotedžo tipo. Trijų kambarių namas taip pat turi jam priklausantį kiemą, garažą, oranžeriją.
Prieš dvidešimt metų pastatytas namas anksčiau buvo nuomojamas. Rasa juokauja, kad jis atrodė kaip po karo, be to, kambariuose stigo šviesos ir erdvės.
Kaip sakė lietuvė, visų pirma teko visus daiktus išmesti lauk. Reikėjo daryti ir kapitalinį remontą – nuo virtuvės iki vonios kambario.
„Anglijoje namai nėra itin dideli. Įsigijusi namą visų pirma iš trijų kambarių padariau du didesnius. Išgriovėme sieną, į kitą vietą perkėlėme duris. Darbo tikrai buvo daug“, – kalbėjo Rasa.
Svajojo apie šviesią virtuvę
Interjero specialisto pagalbos Rasa neieškojo – ji pasikliovė savo skoniu, be to, aiškiai žinojo ir įsivaizdavo, kokių namų nori.
„Visada žinojau, kad dominuos šviesios spalvos, o balta virtuvė buvo mano svajonė. Todėl, kalbant apie virtuvę, net nekilo kitokių minčių dėl to, kaip ji turi atrodyti.
Prie baltos virtuves derinau šviesiai pilkšvą sienų spalvą, tamsesnes pilkas grindis. Norėjau ir akcento – kokios nors detalės. Kadangi garstyčių spalva dabar madinga, todėl įsigijau tokios spalvos kėdes, gelsvai margintą kilimą, pagalvėles ant sofos“, – pasakojo Rasa.
Šviesios spalvos dominuoja ir vonios kambaryje. Lietuvė sako mėgstanti minimalistinį stilių, todėl neapkrovė kambario nereikalingomis spintelėmis, daiktais: „Man gražu, kai visko mažiau.“
Kainavo daugiau, nei tikėjosi
Visus darbus atlikti padėjo Rasos draugas. Moteris baldus pirko ir internetu, ir pati lankėsi parduotuvėse.
„Visas remontas kainavo 20 tūkst. svarų. Galvojau, kad tikrai atsieis mažiau.
Tačiau rezultatas, manau, neblogas. Ypač, kai tuo pirmą kartą užsiėmė nieko apie remonto darbus nenusimananti moteris“, – juokėsi Rasa.