„Pats bonso formavimo procesas man yra tarsi miniatiūrinės skulptūros kūrimas, reikalaujantis specifinių žinių, laiko ir proporcijų bei kompozicijos pajautimo.
Taip pat nykštukinių medelių formavimas padeda nuraminti sielą ir protą, o kai dirbi su gyvu daiktu, jis atsidėkoja dešimteriopai. Man jie padėjo užsigydyti žaizdas“, – tikino parodos organizatorius K.Ptakauskas.
Parodos globėjas – prezidentas Gitanas Nausėda, beje, parodos metu lankytojai gali išvysti ir G.Nausėdos medelius iš asmeninės kolekcijos.
Iškilmingo atidarymo metu svečius ir dalyvius sekmadienį sveikino ir parodos globėjas Lietuvos prezidentas, ir Japonijos ambasadoriaus Ozaki Tetsu.
Į tarptautinę bonsų parodą šiemet atvyko dalyviai iš Italijos, Lenkijos, Čekijos. Renginyje dalyvauja ir bonsų meistrai iš Lietuvos, pristatoma per 80 bonsų medelių.
Jie suformuoti ne tik iš pušų, bet ir iš klevų, maumedžių, obelų ir pan. Kai kurie jų žydi, kiti gi stebina uogomis ir vaisais.
Pirmadienį Prezidentūroje dar bus galima pasimokyti, kaip auginti ir formuoti bonsų medelius, praktinius mokymus ves meistrai Salvatore Liporace (Italija), Wlodzimierz Pietraszko (Lenkija), Niwaki demonstraciją rengs Vaclavas Novakas (Čekija).
Tarptautinėje parodoje vyksta ir sodo bonsų „Niwaki“ demontracija.
Parodos organizatoriaus Kęstučio Ptakausko teigimu, bonsų menas apjungia gamtos pažinimą bei estetikos ir grožio pajautimą.
Anot K.Ptakausko, ši paroda yra puiki proga lankytojams bei landšafto specialistams susipažinti su medžių formavimo technika, kurią vėliau jie galės pritaikyti savo praktikoje.
Bonsus į Lietuvą atvedęs jų meistras pasidžiaugė, kad ši meno šaka įgauna vis didesnį pagreitį ir Lietuvoje.
Prezidentūroje susirinkusiems šio meno mylėtojams Kęstutis pasakojo, kada palankiausia šiuos medelius sodinti, kaip prižiūrėti ir atpažinti, kurie medeliai tinkami šiam menui, o taip pat žadėjo jau liepos pabaigoje visus norinčius pakviesti ir į asmeninius bonsų formavimo mokymus.