Mergaitės nuo pat vaikystės mato dirbančios mamos pavyzdį ir pagal jį projektuoja savo ateitį bei savo gyvenimo modelio.
Buvo apklausti 25 šalių gyventojai ir paaiškėjo, kad dirbančių mamų dukros uždirba daugiau už namų šeimininkių dukras, be to, jos užima aukštesnes pareigas ir kur kas mažiau laiko skiria namų ruošai. Tyrimo vadovė profesorė Kathleen McGinn tai aiškina tuo, kad mergaitės nuo pat vaikystės mato dirbančios mamos pavyzdį ir pagal jį projektuoja savo ateitį bei savo gyvenimo modelio.
O kaipgi berniukai? Ar mama dirbo, ar ne, sūnų karjerai tai jokios įtakos neturėjo, tačiau įdomu tai, kad dirbančių mamų sūnūs buvo jautresni ir paslaugesni aplinkiniams, jie buvo pasiruošę namų ruošos darbams skirti daugiau laiko už nedirbančių mamų sūnus.
Kaip rasti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo?
Apklausiamųjų įvairiose šalyse buvo teiraujamasi, ar jų mama dirbo, kai vaikams dar nebuvo 14-os. Atsakymai priklausė ir nuo visuomenės nuostatų moters vaidmens atžvilgiu, tarkime, Meksikoje dar vyrauja konservatyvi nuomonė, kad mažus vaikus auginančiai mama geriau nedirbti, o JAV ar Izraelyje visuomenė pasidalinusi į dvi stovyklas, kurios laikosi priešingų nuomonių. Šalyse, kur plačiai pripažįstamos lygios moterų teisės, tarkime, Skandinavijoje, įprasta, jog pačios moterys nutaria, kaip joms geriausia elgtis.
„Daugelis dirbančių mamų save kaltina, manydamos, jog jų vaikams bus geriau, jei jos bus su jais namuose, bet mūsų tyrimo rezultatai parodė, kad vaikams naudingiau, jei mama bent kiek laiko praleidžia darbe“ – susumuoja išvadas profesorė Kathleen McGinn.