2019 10 22

Dirbtinės gėlės – vis populiaresnės: kokios tinka namams, o kokios kapams?

Artėjant Vėlinėms daugelis lietuvių stengiasi šiai dienai pasiruošti iš anksto. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pranešime žiniasklaidai pastebi, kad pastaruoju metu sparčiai populiarėja dirbtinės gėlės, o tokį papuošimą gyventojai vis dažniau renkasi ir namams. Nors dirbtinėms gėlėms paprastai reikia gerokai mažiau priežiūros nei gyvoms, kai kuriuos dalykus apie dirbtinių gėlių pasirinkimą ir laikymą vis dėlto pravartu žinoti.
Dirbtinės tulpės
Dirbtinės tulpės / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Gėlės Kapas

Dirbtinėmis gėlėmis puošia ir namus

Dirbtinės gėlės pradėtos gaminti dar senovės Egipte, o vėliau šį amatą perėmė romėnai, kurie gėles darydavo iš vaško. Vėliau dirbtinių gėlių gamybos tradicijas tęsė italai, anglai, prancūzai ir amerikiečiai. Savas dirbtinių gėlių madas turėjo ir kinai bei japonai, o Pietų Amerikoje tokioms dekoracijoms naudotos plunksnos. Šiandien dirbtinės gėlės dažniausiai gaminamos iš įvairių rūšių tekstilės, plastiko, poliesterio ar popieriaus. Pasitaiko ir itin prabangių iš šilko ir kitų vertingų medžiagų gaminamų dirbtinių gėlių.

Prekybos tinklo komercijos vadovė Vilma Drulienė sako, kad pastaraisiais metais dirbtinių gėlių populiarumas stipriai išaugo, o kai kurių jų pardavimai per metus šoktelėjo net keletą kartų. V.Drulienės teigimu, populiariausios iš dirbtinių gėlių yra rožės, lelijos ir chrizantemos.

Lietuviai dirbtines gėles vis dažniau perka ne tik prieš lapkričio 1-ąją, bet ir visus metus renkasi kaip dekoraciją namams.

„Lietuviai dirbtines gėles vis dažniau perka ne tik prieš lapkričio 1-ąją, bet ir visus metus renkasi kaip dekoraciją namams. Be abejo, spalio mėnuo visuomet išsiskiria dirbtinių gėlių pardavimais – ne išimtis ir šie metai. Per pirmas dvi spalio savaites dirbtinių gėlių šiemet nupirkta 38 proc. daugiau. Vis dėlto dirbtinių gėlių įvairovė, jų suteikiami privalumai lemia bendrą tokių dekoracijų pardavimų augimą visus metus“, – sako V.Drulienė.

Kapams tinka ne visos

Ekspertai sako, kad dirbtinės gėlės kaip papuošimas namuose labiausiai tinka tose vietose, kur dėl saulės šviesos stygiaus įprastos gėlės paprasčiausiai neauga. Tai gali būti vonios kambariai, koridoriai, laiptinės ir kitos vietos, kuriose nėra langų arba pro juos į patalpą nepatenka pakankamai šviesos. Namams patariama rinktis baltos ir žalios spalvos derinius, taip pat gelsvos, violetinės, burgundiškos spalvos ir jų atspalvių gėles.

Renkantis dirbtines gėles kapams rekomenduojama vengti itin ryškių spalvų ir blizgesio – tai nedera su kapams įprasta rimties atmosfera. Derėtų rinktis kuo natūraliau atrodančias, nedideles ir pernelyg neiššaukiančias dirbtines gėles, derančias prie aplinkos.

Labiausiai kapams iš dirbtinių gėlių tinka lelijos, rožės, chrizantemos, gvazdikai ar kardeliai. Be to, svarbu pasidomėti, ar konkrečiose kapinėse apskritai leidžiama kapus dekoruoti dirbtinėmis gėlėmis, o jei taip – kuriais mėnesiais.

Svarbu nepamiršti priežiūros

Dirbtines gėles gyventojai dažnai renkasi dėl jų ilgaamžiškumo ir paprastesnės priežiūros, tačiau ji vis tiek yra reikalinga. Namuose laikomus dirbtinius augalus reikėtų valyti bent kartą per savaitę. Tai galima daryti dulkių valymo šluoste. Plastikines gėles galima plauti ir vandeniu. Gėles paprasčiausiai reikėtų pamerkti į dubenėlį su vandeniu bei plovikliu ir kurį laiką palaikyti. Paskui tereikia jas nusausinti ant rankšluosčio. Papildomai gėles dar galima pavalyti drėgna servetėle ar šepetėliu.

Namuose laikomus dirbtinius augalus reikėtų valyti bent kartą per savaitę.

Daugeliui dirbtinių gėlių neigiamą poveikį turi didelė drėgmė, tiesioginiai saulės spinduliai, lietus. Dėl to laikant dirbtines gėles lauke, jei įmanoma, reikėtų dėti tokiose vietose, kur nuo gamtos jėgų poveikio jos būtų kuo labiau apsaugotos. Tokiu būdu jos ilgiau išlaikys savo estetinį vaizdą.

Kaip pabrėžia komercijos vadovė, labai svarbu nepamiršti ir tinkamo dirbtinių gėlių bei kitų dekoracijų utilizavimo: „Dirbtinių gėlių nereikėtų mesti į bendrą buitinių atliekų konteinerį, o stengtis rūšiuoti. Jei įmanoma, reikėtų atskirti plastikines, popierines ar metalines tokių gėlių dalis ir mesti jas į atitinkamus rūšiavimo konteinerius.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų