Marinuokite mėsą
Šis patarimas itin aktualus vasaros metu – kad mėsa būtų minkšta, sultinga ir skani, galima išmėginti garstyčių miltelius. Sumaišykite juos su vandeniu iki kreminės konsistencijos ir apvoliokite gautame padaže mėsą, tada palikite pusvalandžiui ir kepkite.
Kaukė nuo plaukų slinkimo
Jums reikės 2 arbat. š. garstyčių miltelių, 2 valg. š. alyvuogių aliejaus, vandens. Sumaišykite ingredientus iki grietinės konsistencijos ir užtepkite ant drėgnų plaukų prieš galvos trinkimą. Palikite 15 minučių ir praėjus nurodytam laikui, nuplaukite. Sakoma, kad tokia kaukė puikiai padeda nuo plaukų slinkimo, skatina jų augimą, sustiprina, todėl jie tampa švelnūs ir žvilgantys.
Galite išmėginti ir garstyčių aliejaus kaukę. Garstyčių aliejus labai vertinga priemonė plaukams. Jeigu reguliariai darysite garstyčių aliejaus kaukę, jūsų plaukai taps stipresni, puresni ir sveikesni. Aliejumi ištepkite galvos odą ir plaukus per visą ilgį, užsidėkite ant galvos dušo kepuraitę ir su tokia kauke eikite miegoti. Ryte galvą išsitrinkite.
Plaukite indus
Tikinama, kad natūralūs garstyčių milteliai puikiai tinka indams šveisti – pašalina įvairiausius nešvarumus, riebalus. Galite indus, keptuves ir puodus plauti tiek milteliais, tiek iš jų ir vandens pasigaminti pastą.
Pašalinkite nemalonius kvapus
Garstyčių milteliai užmuša visus kvapus, kurie gali likti ant lėkščių, puodų ir kitų virtuvės indų. Jie idealiai tinka plastikiniams indeliams, kurie dažnai prisigeria nemalonaus kvapo, kurį sunku pašalinti.
Skalbkite šilkinius ir vilnonius drabužius
Garstyčių milteliai labai gerai pašalina riebalų dėmes iš šilkinių ir vilnonių drabužių. 1 stiklinę garstyčių miltelių ištirpinkite 10 l vandens ir užmerkite skalbinius gautame tirpale. Palikite 3–4 valandoms. Vėliau drabužius išskalbkite. Šitas būdas tinka tamsiems rūbams ir jį galite naudoti ne vieną kartą, jeigu iš pirmo karto rezultatai nenudžiugino.
Nuo žagsulio
Sumaišykite garstyčias ir actą iki kreminės konsistencijos. Gautą masę užtepkite ant liežuvio ir palaikykite, o vėliau nuplaukite ir gerai burną išskalaukite šiltu vandeniu. Žagsulys turėtų praeiti. Tiesa, šis būdas tinka tik suaugusiems.
Garstyčios sode ir darže
Sakoma, kad sode ir darže garstyčioms nėra lygių. Garstyčios – tai sideratai (žaliosios trąšos), kadangi turtina dirvą reikalingomis medžiagomis, padeda kovoti su kenkėjais. Garstyčias galima sėti tiek pavasarį, tiek prieš žiemą. Be to, šio augalo šaknys ir lapai praturtina dirvą, kovoja su sprakšiais, lapsukiais, šliužais.
Taip pat galite krūmus, augalus, daržoves apipurkšti tirpalu nuo kenkėjų, tokių kaip amarai, voratinklinės erkės. Jums reikės kibiro karšto vandens, 50 g garstyčių miltelių, 40 g sutarkuoto skalbiamojo muilo. Viską ištirpinkite ir tuomet palikite kelioms paroms. Gautą skystį perpilkite į indą su purkštuvu ir tada naudokite pagal paskirtį.