2017 09 14

Efektyvūs taupymo būdai, kuriuos galite taikyti kasdien

Jeigu gyvenate nuo algos iki algos, pirmiausia susidarykite sąrašą ir fiksuokite visas įmanomas savo išlaidas. Tai padės jums išsiaiškinti, kur nukeliauja didelė dalis jūsų pinigų.
Pinigai
Pinigai / 123rf.com

Na, o vėliau galėsite atlikti tam tikrus pokyčius savo kasdieniame finansiniame gyvenime ir sutaupyti. Nuo ko pradėti? Nuo elementariausių dalykų, kurie kasdien „pavagia“ mūsų pinigus. Kadangi tai vyksta palaipsniui, mums atrodo, kad tie keli eurai nieko tokio, tačiau per mėnesį susidaro ne tokia jau maža suma.

Kava. Jeigu kiekvieną dieną po kelis kartus einate kavos į artimiausią kavinukę, greičiausiai neturėtumėte nustebti, kad tam išleidžiate nemažai pinigų. Juk puodelis kavos kainuoja apie porą eurų, o jeigu dar skanaujate deserto, kaina išauga mažiausiai dvigubai. Padauginkite visa tai iš mėnesio dienų ir pamatysite, kiek išleidote.

Patarimas: jeigu kava jums didelis malonumas, neturite jo atsisakyti, tačiau, norėdami sutaupyti, pabandykite apriboti kavos vartojimą kavinėse ir pamėginkite ją ruošti patys namuose. Pagalvokite, kiek sutaupysite vos per kelis mėnesius.

Maistas. Dienos pietūs būtini, tačiau nebūtina juos kasdien valgyti restoranuose. Apskritai, kokybiškam maistui nereikia gailėti pinigų – tai jūsų sveikatos ir savijautos rezultatas. Sveikos mitybos specialistai pataria daugiau gaminti namuose, tad kodėl gi neišbandžius jų patarimo? Juolab kad pasiruošti sveiko maisto nėra taip sunku, pavyzdžiui, galite atrasti daug puikių sveikų salotų receptų stiklainiuose, kuriuos patogu transportuoti ir skanu ragauti.

Patarimas: tiesiog atlikite eksperimentą ir kelias dienas per savaitę neškitės pietus į darbą, o nepanaudotus pinigus už dienos pietus meskite į taupyklę. Pravartu ir susidaryti bent kelių dienų, o geriausia – savaitės mitybos planą.

Vanduo. Kasdien pirkdami vandenį išlaidaujate – visų pirma, vandenį mūsų šalyje galime gerti iš čiaupo, kadangi jo kokybė gera, na, o antra – saugokime gamtą ir rinkimės ilgaamžes gertuves.

Elektra. Visada išjunkite šviesas ir kitus elektrą naudojančius prietaisus, kadangi įjungti jie vis tiek naudoja elektros energiją.

Pirkinių sąrašas ir nuolaidos. Paprasta – susidarykite sąrašą, ko jums reikia, ir jo laikykitės. Stenkitės neužkliūti už viliojančių produktų, kurie dažniausiai nebūna nei naudingi, nei sveiki. Tarkime, jeigu matote, kad majonezas kainuoja perpus pigiau, tačiau jo beveik nevartojate, nesigundykite pirkti.

Taip pat dažniau atkreipkite dėmesį į nuolaidas, kurios labai pravarčios perkant didesnius kiekius ilgai galiojančių maisto ir ne maisto produktų – nuo kruopų iki skalbimo miltelių.

Transporto dilema. Važinėjate viešuoju transportu ar turite nuosavą automobilį? O gal derinate abu šiuos variantus? Tuomet gerai apgalvokite, kiek išleidžiate pinigų degalams, draudimui, stovėjimui, kaip dažnai važinėjate, kiek kainuoja viešasis transportas, kiek praleidžiate laiko važiuodami. Tai jums padės atrasti geriausią būdą sutaupyti. Jeigu darbe nėra kur pasistatyti automobilio arba stovėjimas kainuoja labai brangiai, gal verta jį išmainyti į iki pat durų atvežantį viešąjį transportą?

Žalingi įpročiai. Alkoholis ir cigaretės kainuoja brangiai, tačiau jeigu kaina jūsų neatbaido, tuomet pamąstykite apie poveikį sveikatai. Gal tai bus pokyčių pradžia?

Sustokite ir pagalvokite prieš impulsyvius pirkinius. Įkvėpkite, iškvėpkite ir pagalvokite iki kitos dienos ryto. Kartais tai tikrai padeda. Arba ne – tuomet tai reiškia, kad tas daiktas – tai jūsų svajonės išsipildymas ir be jo negalite gyventi.

Rinkitės kokybę vietoj kiekybės. Kartais geriau išleisti kiek daugiau, tačiau daiktais naudotis gerokai ilgiau – juk šykštus moka du kartus. Arba dar daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis