Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 09 17

Eksperimentas „Savaitė socialiniame būste“. Trečioji diena: užmiršus durų kodą

Ar kada nors esate užmiršę daugiabučio durų kodą? Tikriausiai žinote, ką reiškia trypčioti prie laiptinės laukiant, kol kas nors jus išgelbės – primins tuos kelis, iš galvos iškritusius skaičius. Būtent taip prasidėjo dar viena eksperimento „Savaitė socialiniame būste“ diena. Su „sese“ nusprendėme, kad (ne)tyčia užmirštas kodas – proga susipažinti su kaimynais. Spėkite, ar greitai patekome į namus?
Daugiabutis Kretingoje
Daugiabutis Kretingoje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kasdieniai rūpesčiai – laiptinės tvarkymas, perdegusi lemputė, gėlių priežiūra ar renovacijos bėdos – puikus būdas susipažinti su kaimynais. Atsikrausčius į naują būstą, kol dar nieko nepažįsti, apima keistas jausmas. Reikia laiko, kad apsiprastum, pasijaustum savas. Kartais malonus pokalbis su draugišku kaimynu pralaužia ledus.

„Arba atvirkščiai“, – ruošiantis šiam socialiniam eksperimentui burbtelėjo vidinis skeptikas.

Žinojau, kad toli gražu ne visi kaimynai skuba vieni kitiems padėti, o dar tie stereotipai apie socialinių būstų gyventojus... Kaip aplinkiniai reaguos į mus, dvi žurnalistes, apsimetančias socialiniame būste apsigyvenusiomis seserimis? Ar nesulauksime neigiamų komentarų, žvilgsnių, pastabų? Ar į daugiabučio bendruomenę būsime priimtos draugiškai? Klausimų ir abejonių, prisipažinsiu, buvo daug.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Daugiabutis namas Neries krantinėje
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Daugiabutis namas Neries krantinėje

Su „sese“ pagalvojome, kad vienas iš būdų užkalbinti ir susipažinti su kaimynais – pakliūti į nedidelę bėdą ir paprašyti pagalbos. Anąsyk kaimynų jau prašėme padėti užsinešti fotelį, o dabar „netyčia“ užmiršome durų kodą. Ar ilgai teko laukti pagalbos, paklausite?

Prie namo pasirodėme iš pat ryto, kai daugelis jau išvykę į darbus, tad teko kantriai palaukti. Praeivių nedaug, o ir tie keli sutikti žmonės – ne iš „mūsų“ laiptinės, todėl niekuo negalėjo padėti. Gerai, kad buvome dviese, šnekučiuojantis laikas prabėgo gana greitai. Galiausiai durys atsivėrė ir pasirodė moteris. Mums paprašius priminti kodą ji, žinoma, paklausė, kur gyvensime. Pradžiugino tai, kaip atsakingai žmogus vertina saugią kaimynystę – bet kas neturėtų patekti į daugiabutį, juk užraktai sugalvoti ne šiaip sau.

Sužinojusi, kad mes, dvi „seserys“, atsikraustėme į socialinį būstą, malonioji kaimynė mus ne tik įleido vidun, bet ir priminė kodą, o nueidama dar nusišypsojo ir tarė: „Buvo malonu, pasimatysime.“

Tikrai, buvo malonu susipažinti su žmogumi, kuris nerūšiuoja kaimynų, o yra vienodai draugiškas kiekvienam, visai nesvarbu, mes gyvensime socialiniame, nuosavame ar nuomojame būste.

Daugiau apie mūsų gyvenimą socialiniame būste – šiame videoįraše:

VIDEO: Eksperimentas „Savaitė socialiniame būste“. Trečioji diena: užmiršus durų kodą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų