Šiųmečiam Helovinui G.Klevinskytė jau padirbėjo iš peties. Daug valandų ji praleido skutinėdama du moliūgus. Vienas jų atiteks skrabalais grojančiam Karoliui Šileikai, kuris pernai per karantiną gargždiškius nustebino savo pasirodymais tiesiog daugiabučių namų kieme. Skrabalų garsais muzikantas pasitinka ir kruiziniais laivais į Klaipėdą atplaukiančius turistus.
Išvydęs pernykštį G.Klevinskytės darbą, K.Šileika meistrei mestelėjo idėją išskaptuoti jo atvaizdą. Tai gargždiškė jau padarė. Moliūgas dar lūkuriuoja jos namuose ir netrukus bus perduotas šeimininkui. Tiesa, moteris sako, jog sumanymo nepavyko įgyvendinti šimtu procentų, kaip norėjo, nes 3D atvaizdo išgavimas nemenkas iššūkis.
„Pernai mokiausi tatuiruotes daryti ir neturėjau laiko, bet pasižadėjau Karoliui, kad padarysiu. Atėjo šie metai, galvoju, reikia pabandyt. Laikau nepasisekusiu darbu... Norėjau identiškai, bet nėra paprasta, reikia įgūdžių ir įrankių, kad būtų galima idealiai atkartoti veidą, bet pačiai įdomu, kas išeis. Toks savotiškas iššūkis kasmet, nustebinu ir kitus“, – šypsosi G.Klevinskytė.
Trečiadienio vakarą moteris sulaukė užsakymo išskaptuoti ant moliūgo kavinės, kurioje dirba jos sesuo, logotipą. Moliūgas iškeliavo prie kavinės durų. Išraižyti jį moteris užtruko apie tris su puse valandos.
„Vyras statybininkas, todėl turi visokių įrankių. Taigi ir peiliuku bandau, realiai tuo, ką randu, ką turiu. Viską rankom pjaustau ir krapštinėju“, – pasakojo gargždiškė.
V.Putino atspindys
Pernai moteris pirmą kartą ėmėsi 3D atvaizdo ant moliūgo kūrimo. Suradusi idėjų interneto platybėse, ji ant daržovės išraižė rūstų veidą. Ant moliūgo matyti iškilusios akys, lūpos, nosis, net ir raukšlės tarp antakių. Prie šio darbo moteris dirbo ir vakarą, ir rytą, iš viso apie penketą valandų.
„Sako, kad į Putiną panašus, nors neturėjau siekiamybės jį išskaptuoti. Labai daug dėmesio sulaukė, dalyvavo trijuose konkursuose ir visuose pelnė apdovanojimus. Niekad tokio dalyko kaip 3D nebuvau dariusi, bet, pamaniau, išbandysiu ir išėjo šis veidelis, kurį daugelis ėmė lyginti su Putinu“, – džiaugėsi moteris.
Antrąją vietą šis moliūgas užėmė pernai surengtoje Moliūgų šviesos šventėje Klaipėdoje, tiesa, ji dėl pandemijos vyko tik nuotoliu. Smalsuoliai už kūrinius balsavo socialiniuose tinkluose.
„Buvo didžiulis susidomėjimas, rašė man žmonės. Aišku, komentarų buvo visokių: „Reikėjo Gražulį skaptuot“ ir panašiai. Vyras juokavo, kad jei būčiau Gražulį išskaptavusi, ne tokio dėmesio būčiau sulaukusi, nes jis Gargždulis, kilęs iš Gargždų, bet aš už jį nebalsavau. O šiemet vyras juokėsi, kad I.Šimonytę išskaptuot reikėjo, bet nedrįstu, tikiu, atogarsis būtų nemažas“, – šypsojosi G.Klevinskytė, taip pat pridūrė, kad pagalvos apie ją pasiekusias idėjas. Taigi, kas žino, galbūt ant moliūgo pavyks atvaizduoti kokio politiko veidą.
Ant šių rudeninių gražuolių anksčiau G.Klevinskytė yra raižiusi Harį Poterį, taip pat Džokerio personažą, kurie buvo šviečiantys.
Mėgsta kūrybinį darbą
Šiuo metu gargždiškė dirba tatuiruočių meistre, labai mėgsta tapyti ir piešti.
„Šiaip esu virėja ir barmenė. Anksčiau dirbau ir virėja, ir barmene, bet po antrojo vaiko atostogų galvojau, kad noriu veikti tai, ką mėgstu. Piešiu nuo mažų dienų, galvojau tapyt paveikslus, nes labai patinka, bet paskui atėjo mintis piešti ant žmonių.
Labai patinka tai, ką darau. Ir moliūgus galiu skaptuot, ir ant žmonių piešti, patinka viskas, kur reikia krapštinėtis. Tatuiruotes galiu daryt valandų valandas, nevalgius, negėrus, įkrentu į darbą, man tai tarsi meditacija“, – pasakojo G.Klevinskytė.
Pataria skaptuoti pilnavidurį
Nors išgauti 3D vaizdą ant moliūgo nėra paprasta, moteris norintiems išbandyti pataria moliūgą raižyti pilnavidurį.
„Aš tokį moliūgą skaptuoju ne tuščiavidurį, nes kai tuščias viduj, vysta greičiau. Pilnaviduris gana gerai laiko. Išskaptavus vidų, lieka ribojimas, nes gali ir kiaurai praskaptuoti. Vienas pjūvis ne ten ir galima sugadinti. Tai toks juvelyrinis darbas. Reikia atsargiai, po truputį, svarbu kruopštumas ir kantrybė“, – sakė moteris.
Norint išgauti geresnį vaizdą, rekomenduojama pasirinkti didesnį moliūgą, kad būtų patogiau pjaustyti. Mažesniam prireiks atitinkamų įrankių, be to, paviršiaus plotas bus siauresnis.
„Imu didelius, storos žievės. Pradžioj nulupu paviršių, tuomet po truputį gilinu akių zoną, nosį, kad būtų iškilu, bet reikia įgusti ir suprasti, kaip gylis išgaunamas“, – sakė G.Klevinskytė.