2020 04 15

Gargždiškis Karolis į kiemą išsinešė skrabalus: daugiabučių kaimynai išgirdo ir „On Fire“ versiją

Gargžduose gyvenantis muzikantas Karolis Šileika karantine nuobodžiaujantiems kaimynams surengė netikėtą koncertą. Skrabalais grojantis vyras trijų daugiabučių kieme tarsi arenoje išjudino kaimynus, kurie ėmė šokti ir ploti balkonuose. Pusvalandžio trukmės koncertas netruko pasklisti socialiniuose tinkluose, o jo sumanytojas ketina surengti ir daugiau pasirodymų.
collage
Gargždiškis Karolis į kiemą išsinešė skrabalus

Norėjo praskaidrinti kaimynams nuotaiką

Skrabalais grojantis K.Šileika į Dariaus ir Girėno gatvėje esančių daugiabučių kiemą išsinešė instrumentą, garso kolonėlę ir užkūrė siautulingą vakarėlį. Apie savo sumanymą jis kaimynus buvo informavęs pakabindamas prie laiptinių skelbimą, jog ketina surengti solo pasirodymą. Namo kiemas pasirodė itin tinkama vieta, mat trys daugiabučiai išsidėstę ratu sudaro tarsi uždarą areną, kurioje patogu stebėti renginį ir lietis muzikos garsams.

„Šiaip pačią idėją inspiravo italai, kurie išėjo į balkonus, grojo ir dainavo. Galutinį tašką apsisprendžiant padėjo, kai pamačiau, kaip kažkoks treneris tarp namų veda treniruotę, nusprendžiau, kad noriu tą patį padaryti su skrabalais ir surengti kaimynams tokį koncertėlį, nuskaidrinti karantino koronines nuotaikas.

Programą pasiruošiau, nusimačiau apie pusvalanduką. Tai buvo įvairiausia muzika – ir techno, ir popso, ir klasikos, ir roko, mūsų eurovizinė daina labai „paėjo“ (įraše – panašiai nuo 11 minutės – red.). Kūrinius jau anksčiau mokėjau groti, eurovizinė daina „šviežiausia“ buvo, pasirepetavau.

Buvo ir vienas klasikos kūrinys, kompozitoriaus E.Grigo „Kalnų karalius oloje“. Tūkstančiai peržiūrų šio koncertinio įrašo, net nesitikėjau. Jei ne karantinas, ne visos šios sąlygos, tai nebūtų įvykę. Dabar kviečia ir vienur, ir kitur, ir į kitus miestus, ir į kitus kiemus. Žinoma, man kaip menininkui norėtųsi šį tą ir šeimai uždirbti, audžiu mintį, kaip gražiai ir simboliškai tai padaryti, dalį skiriant ir medikams“, – kalbėjo K.Šileika.

Jo pasirodymą nufilmavo bičiulis, o balkone vyrą palaikė ir žmona su dviem dukrelėmis.

„Kaip kaimynai reagavo? Buvo ir plojimų, ir šūksnių, visokių reakcijų. Visi džiaugėsi ir šoko“, – pasakojo muzikantas.

Skrabalai sužavėjo viešint pas bičiulį

Muzikų šeimoje užaugęs K.Šileika skrabalais groja apie penkerius metus. Anksčiau jis aktyviai mušė būgnais, grojo klavišiniais, keletą metų muzikavo „Amberlife“ grupėje. Ieškodamas savęs jis skrabalus aptiko visai atsitiktinai, viešėdamas pas savo bičiulį, skrabalininką Regimantą Šilinską.

„Pas jį namie pamačiau skrabalus, pagrojo, paliko didelį įspūdį, nes gražiai, impozantiškai atrodė šis instrumentas. Skambesys labai patiko, susižavėjau, nusprendžiau, kad galiu išmokt grot. Ir bičiulis pamokė, ir pats daug laiko praleidau, mokiausi, mačiau prasmę, viziją, nes tai mūsų šalies unikalus liaudies instrumentas, jokioje kitoje šalyje neaptinkamas.

Gargžduose yra šokio ir dainų ansamblis „Minija“. Jo vadovas D.Merkelis man tuos skrabalus parūpino, parvežė iš Kretingos, jie ten buvo išvežti, nes čia niekas jais negrojo. Tai Gargždų kultūros centrui priklausantis instrumentas, dėl manęs jis sugrįžo, leidžiama man naudotis, taip pat ir kartu su kolektyvu koncertavau, rengiu ir solinius pasirodymus. Su šiuo instrumentu galima groti visokią muziką“, – pasakojo K.Šileika.

Praskaidrinančių nuotaiką pasirodymų gargždiškiams vyras žada ir daugiau. Balandžio pabaigoje turi mintį koncertuoti kitų daugiaaukščių apsuptyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai