Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 12 17

Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė: galvojantys, kad ekologija – mada, vaikosi stereotipų

Vieniems aplinkai draugiškas gyvenimo būdas – mados vaikymasis, tačiau daugeliui tai yra sąmoningas sprendimas, siekiant išsaugoti gamtą bei parodyti pavyzdį kitiems.
Indrė Trakimaitė
Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės šeima tokį gyvenimo būdą propaguoja jau 6-erius metus: renkasi elektros energiją taupančius prietaisus, rūšiuoja atliekas, nepalieka be reikalo įjungtų elektros prietaisų ir pan. Moteris įsitikinusi, kad ekologijos populiarėjimas įkvepia visuomenę keistis, didina mūsų atsakingumą bei gražina aplinką.

„Visiškai sutinku su nuomone, kad ekologija nėra tik mada, iš kurios bandoma užsidirbti. Tai yra labai stereotipinis požiūris, kurio kviesčiau atsisakyti. Didėjančioje ekologinių prekių pasiūloje įžvelgiu daug pozityvumo ir naudos. Manau, tai mus skatina labiau atsižvelgti į gamtą, prisidėti prie jos išsaugojimo, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė. – Jeigu kiekvienas nors truputį prisidėtų prie bendros aplinkos švarinimo ir tausojimo, manau, rezultatas būtų daug geresnis. Ir patikėkite, būti draugišku aplinkai neužima tiek daug laiko kaip daugeliui atrodo“.

Moteris įsitikinusi, kad vaikai yra daug lankstesni ir jiems suformuoti teisingus įpročius yra daug paprasčiau, o tai, ką vaikai išmoks vaikystėje, jiems taps normaliu elgesiu ateityje.

Šeškų šeima aplinkai draugišku gyvenimu susidomėjo gyvendami Jungtinėje Karalystėje: „Anglai daug dėmesio skiria aplinkosaugai, mieste pilna parkų, viskas aplink gražu ir švaru.

Gyvenant ten, pati aplinka diktavo gamtai draugiško gyvenimo sąlygas, todėl ėmiau labiau tuo domėtis, rinkti informaciją. Ir štai, net ir grįžę į Lietuvą, esame ekologijos mylėtojai. Panašu, kad tokie ir liksime. Ir kuo toliau, tuo labiau“, – pastebi I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Šioje šeimoje daug dėmesio skiriama vaikų švietimui apie aplinkosaugą: aiškinama, kodėl reikia rūšiuoti atliekas, kokioms atliekoms skirtas kuris konteineris, kaip saugoti ir mylėti gamtą. Moteris įsitikinusi, kad vaikai yra daug lankstesni ir jiems suformuoti teisingus įpročius yra daug paprasčiau, o tai, ką vaikai išmoks vaikystėje, jiems taps normaliu elgesiu ateityje. Būtent todėl vaikų auklėjime labai svarbų vaidmenį atlieka tėvai – I. Trakimaitės-Šeškuvienės nuomone, visi tėvai turėtų nuo mažens savo vaikus mokyti ekologiško gyvenimo principų.  

Viganto Ovadnevo nuotr./Laurynas Šeškus ir Indrė Trakimaitė
Viganto Ovadnevo nuotr./Laurynas Šeškus ir Indrė Trakimaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Indrė Trakimaitė su dukra
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Indrė Trakimaitė su dukra

Pasak žinomos moters, jų šeima laikosi elementarių draugiško aplinkai gyvenimo principų, kurių turėtų laikytis kiekvienas. Puikus pavyzdys galėtų būti elektros energiją taupančios lemputės: jų namų apšvietimui naudojamos būtent tokios lemputės, o joms perdegus, moteris jų nemeta kartu su kitomis buitinėmis atliekomis, bet atiduoda perdirbimui.

Elektros energiją taupančios lemputės dėl jose esančių gyvsidabrio garų priskiriamos prie pavojingų atliekų. Panaudotas lemputes galima išmesti tik tam skirtose vietose, kad vėliau jos būtų saugiai perdirbtos.

Šiuo metu 46 šalies miestuose veikia 86 punktai, kuriuose yra priimamos perdegusios energiją taupančios lemputės.  Visą perdegusių lempučių surinkimo punktų sąrašą galima rasti interneto svetainėje eko-sviesa.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?