„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Interjero dizainerės pasistengė dėl nukentėjusių nuo smurto: net ir laikiniems namams reikia jaukumo

Daugelis mūsų namus įsivaizduoja kaip saugią užuovėją, kurioje jaučiamės laimingi ir atsipalaidavę. Deja, patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje šis namų apibūdinimas netinka. Tokiais atvejais svarbus vaidmuo tenka krizių centrams, kuriuose nukentėjusios šeimos randa ne tik laikiną prieglobstį, bet ir profesionalią pagalbą.
Vilniaus krizių centras - virtuvė po
Vilniaus krizių centras - virtuvė po / Organizatorių arch.nuotr.

Įvertinkite pokyčius Vilniaus miesto krizių centre – kartu su iniciatyva „Pastebėk smurtą“, čia atnaujintas visas trečiasis aukštas.

„Kalbėti apie smurtą artimoje aplinkoje Lietuvos visuomenei vis dar yra tabu. Daugelis tai laiko privačiu šeimos reikalu, kuriuo nesidalijama net su artimiausiais draugais.

Galimybių atsinaujinti krizių centro patalpose ieškome nuolat norėdami sukurti jaukią ir svetingą aplinką tiems, kurie ieško užuovėjos ar palaikymo priimant sprendimus dėl pokyčių savo gyvenime“, – pabrėžia Vilniaus miesto krizių centro vadovė Kristina Ankėnaitė-Balčiūnienė.

Organizatorių arch.nuotr./Vilniaus krizių centras
Organizatorių arch.nuotr./Vilniaus krizių centras

Pasak jos, kiekvienas iš mūsų atlieka svarbų vaidmenį kovojant su smurtu artimoje aplinkoje: „Stebėdami savo aplinką ir nepraleisdami smurto atvejų pro akis, mes, kaip visuomenė, galime prisidėti prie teigiamų pokyčių ir drauge kurti visiems saugią aplinką.“

Krizių centras yra vieta, kurioje šeimos gali laikinai apsistoti ir gauti socialinę pagalbą ištikus kritinėms situacijoms. Šiais metais atlikti pokyčiai apima visą trečiąjį pastato aukštą, kuriame įrengta laisvalaikio erdvė, virtuvė ir septyni gyvenamieji kambariai.

„Mūsų vizija – kurti gražesnį kasdienį gyvenimą namuose, net jei tie namai laikini. Planuodami interjero pokyčius krizių centre, siekėme, kad čia apsistojusios šeimos jaustųsi ramiai ir patogiai, lyg tikruose namuose.

Tikime, kad jauki aplinka nuo smurto nukentėjusiems žmonėms padeda greičiau atsigauti ir patikėti šviesesne ateitimi, o atsinaujinti krizių centrams padedame nuolat. Per keletą pastarųjų metų atnaujinome visą Kauno šeimos krizių centrą“, – pasakoja „IKEA Lietuva“ rinkos vadovė Jolita Juodzevičienė.

Pokyčių projektas skirtas ne tik gyvenimo sąlygoms krizių centruose gerinti – tai svarbi judėjimo prieš smurtą artimoje aplinkoje dalis ir būdas skatinti savanorystės kultūrą.

Daugiau nei 50 IKEA parduotuvės ir kitų IKEA bendrovių Lietuvoje darbuotojų savanoriškai prisidėjo prie pokyčių krizių centre: savo rankomis surinko šimtus baldų ir kitų prekių, įgavo gilesnį supratimą apie smurtą artimoje aplinkoje bei krizių centrų veiklą.

Praktiški sprendimai įvairiems gyventojų poreikiams

Projektą kartu su savanoriais įgyvendino interjero dizainerės Ūla Malinauskaitė-Žebrauskė ir Aistė Lėkytė.

Ū. Malinauskaitė-Žebrauskė pasakoja, kokie sprendimai ir kodėl buvo pritaikyti šiame projekte. „Norėjome sukurti jaukią ir patogią namų aplinką, todėl pasirinkome ramią spalvų paletę ir funkcionalumu paremtą skandinavišką dizainą“, – sako interjero dizainerė.

Planuodamos gyvenamuosius kambarius, interjero dizainerės daugiausia dėmesio skyrė jų funkcionalumui, ergonomikai ir patogumui. Ū. Malinauskaitė-Žebrauskė dalinasi: „Ieškojome praktiškų ir patvarių sprendimų, kuriuos lengva pritaikyti skirtingiems gyventojų poreikiams.

Atskiros spintos, vienvietės išlankstomos sofos-lovos ir kiti baldai parinkti taip, kad galėtų tinkamai tarnauti, nepriklausomai nuo to, kiek ir kokių žmonių apsistos krizių centre.“

Esant pagalbos poreikiui sunkiose situacijose, galima kreiptis į Specializuotą kompleksinės pagalbos centrą telefonu +370 700 55516 arba interneto svetainėse atpazinksmurta.lt ir www.specializuotospagalboscentras.lt

Norint skubiai pranešti apie smurtą artimoje aplinkoje, skambinti pagalbos numeriu 112.

Apie socialinės atsakomybės iniciatyvą „Pastebėk smurtą“

IKEA savo socialinės atsakomybės iniciatyva „Pastebėk smurtą“ siekia atkreipti dėmesį į smurtą ir įkvėpti kitus prisidėti prie kovos su šia problema Baltijos šalyse. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę apie smurtą artimoje aplinkoje ir prisidėti prie laikino apgyvendinimo sąlygų gerinimo šeimų krizių centruose. Ši programa vienu metu įgyvendinama visose Baltijos šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“