Jų buvo galime išvysti ir dažname stende, pristatančiame naujoves šį savaitgalį Vilniuje vykstančioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“. Madingiausiųjų dešimtuką paprašėme sudaryti bendrovės „Žiežmarių gėlės“ atstovių Živilės Aliukevičienės ir Violetos Juknevičienės.
Pirma vieta
Kiškiapapartis. Šis papračių giminės augalas pastaruoju metu lyg magnetas traukia dėmesį. Pirmiausia užburia jo subtili pilkšvai melsva spalva ir nerūpestingas lapų lengvumas. Skandinaviško stiliaus interjeruose jis atrodo stilingai ir neįprastai. Iš Pietų Amerikos kilęs augalas nėra lepus, gerai auga vidutinio šviesumo erdvėse.
Antra vieta
Zamiokulkas, plačiai žinomas kaip pinigų medis. Šis augalas vertinamas ne tik dėl puikios išvaizdos ir nesudėtingos priežiūros, bet ir simbolinės prasmės. Dažnai zamiokulkus dovanojama įvairiomis progomis linkint, kad pritrauktų turtus.
Be to, kad puikiai atrodo tiek privačiose, tiek viešose erdvėse, zamiokulkai garsėja kaip puikiai išvalantys patalpų orą. Taip pagerėja patalpose būnančių žmonių protinė veikla bei miegas.Šiuo metu ypač paklausūs prabangaus juodai žalio atspalvio pinigų medžiai.
Trečia vieta
Lauramedis. Tai toli gražu ne vien prieskonis – dar XVII amžiuje anglų botanikas Džonas Parkinsonas siūlė namuose būtinai auginti laurų medelį, be naudos teikiantį ir džiaugsmą. Lauramedį graikai laiko nemirtingumo simboliu.
Tai labai dekoratyvus augalas aromatingais vaškiniais sodriai žaliais lapeliais. Jis namus pripildo malonaus kvapo, yra nereiklus ir ištvermingas, gali augti ant palangės, o šiltuoju metų laiku – sode ar darže.
Ketvirta vieta
Nolina. Tobulas augalas skubantiems, lekiantiems ir dažnai primirštantiems pasirūpinti namų augalais. Net ir tokius šeimininkus nolinos lepina puikia savo išvaizda.
Į palmes panašios nolinos dar vadinamos butelinėmis palmėmis, pilvūzėmis, dramblio kojomis ir net arklio uodegomis. Visgi, tai ne palmės, o sukulentai. Jie auga ten, kur po ilgų liūčių periodų tenka kęsti ilgas sausras. Nolinos vandenį kaupia sustorėjusiame butelio formos stiebe ir be vandens gali išgyventi net visus metus.
Penkta vieta
Sansevjera. Ji pritampa visur – ir svetainėje, ir miegamajame, ir netgi vonioje, naudojama namų, ofisų, kavinių, viešbučių dekorui.
Šis augalas mėgsta drėgmę, puikiai valo orą nuo toksinų. Sansevjera užburia kuklia savo išvaizda, nuteikia kūrybai, poilsiui, apmąstymams.
Šešta vieta
Bonsai. Pirmiausia dėmesį patraukia jų miniatiūriškumas. Vienodai dažnai bonsai perkami tiek sau, tiek kaip dovana.
Bonsai būna įvairių formų, dydžių bei spalvų, juos neretai renkasi kūrybiški šiuolaikiški žmonės. Sklando istorijos, kad ant darbo stalo auginamas bonsas padeda užgimti genialioms mintims.
Septinta vieta
Chrizantemos. Dar neseniai Lietuvoje jos buvo laikomos tik kapų gėlėmis. Dabar chrizantemoms skiriama garbinga vieta kiemuose, terasose, namuose, net nuotakų puokštėse. Japonai šias gėles laiko ilgo gyvenimo, sėkmės ir kilnumo simboliu, o iš žiedų gamina ypatingo skonio atsipalaiduoti bei nusiraminti padedančią arbatą.
Chrizantemos žavi atspalvių įvairove. Jų žiedai – tai visa rudens paletė: nuo skaisčiai baltų iki sodriai vyšninių.
Aštunta vieta
Prieskoninių žolelių deriniai. Mėtos, baziliko, rozmarino vazonėliai ant virtuvės palangės ar lentynos – naudinga mada. Jie ir puošia, ir suteikia malonaus aromato erdvei bei patiekalams.
Devinta vieta
Papartis. Šie gracingi ir erdvūs, nėrinius primenantys lapuočiai vėl sugrįžta į šiuolaikinius minimalistinius interjerus ir miesto žmogų akimirksniu mintimis nukelia į gamtą – magišką bei slėpiningą mišką.
Be to, kad dailiai atrodo, paparčiai suteikia energijos namų šeimininkams. Šiuos augalus patariama laikyti ten, kur dažniausiai žiūrimas televizorius, naudojamasi kompiuteriu bei išmaniais įrenginiais.
Dešimta vieta
Krotonas. Sunku rasti kitą kambarinį augalą su spalvingesniais lapais – plati žaliosios citrinos, oranžinės, tamsaus purpuro, raudonos atspalvių gama.
Sakoma, kad krotono poveikis žmogui prilygsta kofeino poveikiui. Augalas stimuliuoja smegenų ląstelių veiklą, todėl labai gerai jį auginti darbo kabinete ar įstaigose.