Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 07 01

Iškyla gamtoje: 4 pramogų idėjos

Vasara – puikus laikas iškyloms ir piknikams gamtoje. Linksma kompanija, geras oras ir grilyje pagamintas maistas – bene svarbiausi kiekvienos iškylos elementai. Tačiau pikniką paįvairinus pramogomis, galima jį paversti ne tik maisto, bet ir aktyvaus laisvalaikio švente. Specialistai siūlo rinktis tokias pramogas, kurioms nereikėtų specialių įgūdžių ir pasiruošimo.
Irklentės
Irklentės / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

1. Lėkščiasvydis

Iškyla dviese, su visa šeima ar dideliu draugų būriu – tai proga ne tik pabūti su artimaisiais, bet ir pasportuoti. Tam labiausiai tinka tokios sporto rūšys, kurioms nereikia ypatingo fizinio pasirengimo ar specialios įrangos.

Ideali tokio tipo pramoga yra lėkščiasvydis. Tai greitas, techniškas, taktinių įgūdžių reikalaujantis žaidimas, kuriam užtenka patogios avalynės ir drabužių.

Vienas didžiausių šio žaidimo privalumų yra tas, kad jį gali žaisti kiekvienas. Bet to, lėkščiasvydžio kamandos narių skaičius neturi limito. Šį dinamišką žaidimą labai greitai perpras tiek vaikai, tiek suaugusieji. Svarbiausia tiesiog įsisavinti tinkamą lėkštės skraidinimo techniką.

2. Įdomūs stalo žaidimai

Iškylą paįvairinti gali ir stalo žaidimai. Tam idealiai tinka vienas seniausių pasaulyje tokio pobūdžio žaidimų – domino. Kadangi vienas didžiausių iškylų privalumų yra tai, kad jų metu neriboja erdvė, šį žaidimą galima žaisti ir su didelėmis domino detalėmis. Žaidžiant didįjį domino reikia tik šiek tiek vietos ant žolės.

Vienas didžiausių šio žaidimo pliusų yra tai, kad žaidžiant didįjį domino kauliukų pamesti tiesiog neįmanoma, todėl galėsite pamiršti nerimą dėl pamestų detalių. Jų aukštis – apie pusė metro. Todėl didysis domino tinka šeimos iškylai su bet kokio amžiaus vaikais, net ir pačiais mažiausiais.

Šis paprastas, bet akimirksniu įtraukiantis žaidimas nuobodžiauti neleis nei vienam, o sužaidus partiją, iš detalių galima pasistatyti net namelį.

KKKC nuotr./Stalo žaidimas
KKKC nuotr./Stalo žaidimas

3. Netradicinė transporto priemonė

Iškyla tikrai taps nepamirštama, jeigu į ją vyksite ne įprasta transporto priemone. Autentiškomis ir turistų mažai lankomomis vietomis norintys pasimėgauti miestiečiai vis dažniau išbando tokias priemones kaip riedžiai ar elektriniai paspirtukai.

Elektrinis paspirtukas išvysto apie 20 km/val. greitį, kurio tikrai pakanka smagiam, bet saugiam pasivažinėjimui mieste ar parkuose. Pats važiavimo mechanizmas veikia panašiai kaip ir paprastame paspirtuke. Skirtumas tik tas, kad greitis vystomas ne atsispiriant kojomis, o spaudžiant mygtuką.

Paspirtuku nuvažiuojamas atstumas priklauso nuo greičio ir sąlygų, bet įprastai visiškai įkrautas elektrinis paspirtukas įveikia iki 20 km, tad problemos pasiekiant savo iškylos vietą ir grįžtant iš jos tikrai nebus.

4. Irklentė

Jeigu iškylaujate prie vandens telkinio, nepraleiskite progos išbandyti išpopuliarėjusią vandens pramogą – irklentes.

Kaip sako šią pramogą prie Alaušo ežero organizuojantis Nerijus Driskius, net pirmą kartą stojantis ant irklentės prireiks visiškai minimalaus pasiruošimo.

„Plaukimo technika labai paprasta, tereikia irklentės, irklo ir vandens telkinio. Daug kas šį sportą prilygina vaikščiojimui ant vandens, kadangi ant irklentės stovėti nėra sunku, reikia tik laikyti pusiausvyrą. Nukristi nuo irklentės pakankamai sudėtinga, todėl ant jos galima drąsiai stotis“, – aiškina N.Driskius.

Ieškantiems ekstremalesnių pojūčių jau siūlomi ir naktiniai pasiplaukiojimai, tad iškylą galima surengti net ir šiltą vasaros naktį.

Idėjos – piknikas.borjomi.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų