Universalumas, kuris įtiks visiems
Įprasti elektros instaliacijos elementai – kištukiniai lizdai, jungikliai, termostatai – ilgą laiką buvo neatsiejami nuo namų interjero. Tačiau daugėjant išmanių sprendimų, keičiasi ir ši sritis – JUNG HOME išmanesnių namų sistema siūlo modernesnį ir patrauklesnį analogą. Visi šios sistemos elementai atrodo panašiai, kaip ir tradicinėje elektros instaliacijose, tačiau veikia ne pavieniui, o sąveikaudami tarpusavyje. Be to, JUNG HOME sistemos pagalba minėtus elektros instaliacijos elementus galima valdyti tiek nuotoliniu būdu per programėlę, tiek fiziškai, kaip jau esame įpratę.
Nors dažnai manoma, kad išmanesni sprendimai tinka ne visiems namams ir juos renkasi tik tie žmonės, kurie itin domisi tokiomis naujovėmis, JUNG HOME sistemos paprastumas leidžia ją pritaikyti visur ir visiems.
Nesvarbu, ar daugiau laiko leidžiate namuose, ar daug keliaujate – JUNG HOME sistemą galima pritaikyti prie individualių poreikių. Ją galima montuoti tiek naujuose, dar statomuose namuose, tiek renovuojamuose. Pastaruoju atveju atsiskleidžia vienas iš esminių šios sistemos privalumų – jai nereikalinga speciali elektros instaliacija. Vadinasi, nebūtina ardyti sienų ir iš naujo tiesti specialių laidų, namus galima „išmanizuoti“ palaipsniui. Tiesiog užtenka įprastus jungiklius ir kištukinius lizdus pakeisti į išmanesnius JUNG HOME.
Veikimo scenarijai – pagal gyventojų poreikius
Vienas iš dažnų klausimų, kurių sulaukia JUNG HOME sistemos atstovai, ar diegiant ją užtenka klasikinės, 230 voltų klasikinės elektros instaliacijos. Į šį klausimą atsakymas paprastas – taip.
Ypatingų dalykų neprireikia ir įdiegiant sistemą. Kai visi numatyti elementai sumontuojami, tada jie tarpusavyje susiejami šifruotu „Bluetooth® Mesh“ ryšiu. Taip atsiveria naujos namų valdymo galimybės – nuotolinis valdymas ir scenarijų kūrimas. Pavyzdžiui, bet kurį namų jungiklį galima įjungti ir išjungti nuotoliniu būdu per JUNG HOME programėlę.
Pasak ekspertų, JUNG HOME scenarijai, ko gero, geriausiai iliustruoja tokios išmanesnių namų sistemos galimybes. Juos galima sukurti ir koreguoti patiems toje pačioje JUNG HOME programėlėje ir viską sudėlioti taip, kaip nori patys namų šeimininkai. Tarkime, grįžus namo, spustelite tik vieną jungiklį ir taip inicijuojate visą automatinę veiksmų seką: salone įjungiama šviesa, termostatas pašildo kambarį iki optimalios temperatūros, o žaliuzės arba užuolaidos automatiškai užtraukiamos. Visas šis scenarijus buvo aktyvuotas vos vieno mygtuko paspaudimu.
Kaip jau minėta, sistemos veikimo scenarijai gali būti labai įvairūs, o bazines funkcijas sistema gali atlikti ir pagal šeimininko balso komandas per įvairius virtualius asistentus, pvz., „Google Assistant“, „Amazon Alexa“. JUNG HOME sistemos valdymas suderinamas ir su „Samsung SmartThings“. Ši programėlė, leidžia valdyti išmaniojo namo elementus (išmaniąsias lempas, termostatus, kištukinius laidus) mobiliuoju telefonu, išmaniuoju laikrodžiu ar balsu.
Padeda sutaupyti
JUNG HOME sistemą išbandę klientai pabrėžia besidžiaugiantys išmanesniais namais ir jų teikiamais privalumais. Vieni dažniausiai minimų – galimybė scenarijų pagalba pritaikyti išmanesnius namus pagal savo gyvenimo būdą ir poreikius. Taip pat JUNG HOME padeda gerokai sumažinti energijos sąnaudas.
Tai padaryti lengva, nes sistema suteikia galimybę sukurti įvairius scenarijus, kai įrenginiai ir klimato sistemos (termostatai, vėdinimas, užuolaidų bei žaliuzių valdymas ir pan.) būtų aktyvuojami tik tada, kai to tikrai reikia. Pavyzdžiui, išvykus iš namų, termostatas gali palaikyti mažesnę patalpų temperatūrą ir ją pakelti tik tada, kai kažkas yra namuose. Taip sumažinamos ne tik sąskaitos, bet ir namų ūkio anglies pėdsakas.
Įdiegti galima ir senuose namuose
Išmanesni namai stereotipiškai įsivaizduojami kaip naujai statyti būstai. Tačiau JUNG HOME ekspertai pabrėžia, kad ši sistema dėl savo paprasto diegimo, lengvai pritaikoma ne tik naujos statybos, bet ir senuose, atnaujintuose namuose.
Tarkime, remontuojate seną būstą – tiesiog užteks įprastus jungiklius ir kištukinius lizdus pakeisti JUNG HOME alternatyvomis. Tikrai nereikia ardyti sienų. Be to, viską galima daryti palaipsniui.
Pavyzdžiui, norite tik nuotoliniu būdu valdomo termostato – tai galite padaryti su JUNG HOME. Vėliau, vieną po kito, galėsite pakeisti visus lizdus ir jungiklius į JUNG HOME. Žinoma, jei sistemą įrenginėjate statomame ar įrenginėjamame būste – turite didesnę laisvę pasirinkti, kur norėsite montuoti konkrečius sistemos elementus.
Šiais laikais išmanesnių sprendimų namams netrūksta, tačiau JUNG HOME turi savų privalumų, kuriuos jau įvertino sistemą išbandę klientai.
Kaip didžiausius privalumus galima išskirti diegimo ir valdymo paprastumą bei išskirtinį dizainą. JUNG HOME labai lengva pritaikyti prie praktiškai bet kokio namų interjero. Pavyzdžiui, LS 990 serijos jungiklių, kištukinių lizdų ir kitų elementų spalvą galima rinktis net iš 63 „Les Couleurs® Le Corbusier“ spalvų paletės. Taip JUNG HOME gali harmoningai įsilieti į kiekvieną interjerą ir jį papildyti estetiškai patraukliais akcentais.
Patrauklus paprastumas – 100 proc. saugumas
Dalis žmonių iki šiol baiminasi inovatyvių sprendimų namuose. Yra galvojančių, kad tokia sistema „turės“ jų privačius duomenis, todėl tai nėra saugu. Kalbėdami apie JUNG HOME sistemos atstovai Lietuvoje pabrėžia – klientui skirta programėlė atitinka visus Europos sąjungos duomenų apsaugos reglamento (GDPR) reikalavimus, tad tikrai neverta nerimauti.
Kalbant apie pačios JUNG HOME sistemos saugumą, verta paminėti, kad jos elementai sujungiami į vientisą ekosistemą naudojant „Bluetooth® Mesh“ technologiją. Tai – pasaulinio standarto belaidis duomenų perdavimas, kuris yra visiškai užšifruotas.
Nors kaip vienas iš sistemos privalumų minima galimybė ją valdyti nuotoliniu būdu, jei tokio poreikio nėra, JUNG HOME sistemai visiškai nereikalingas nei serveris, nei internetas – taip kliento namų duomenys bus dar saugesni.
Bet kokiu atveju svarbiausia žinoti – prieigą prie savo namų JUNG HOME sistemos turi tik jų šeimininkas. Tad ši sistema, tiek ją valdanti programėlė, yra ypač saugūs ir patikimi.