Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 04 29

Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai

Prieš daugiau nei dešimtmetį Kinijoje įkurta „Xiaomi“ kompanija šiandien siūlo platų spektrą buitį palengvinančių įrenginių, kurie žavi savo funkcionalumu ir dizainu. Įmonės produktai taip pat pasižymi puikiu kainos bei kokybės santykiu.
Siurblys robotas
Siurblys robotas / Partnerio nuotr.

„Senukų“ ekspertai atskleidžia, kaip iš gausaus „Xiaomi“ asortimento išsirinkti namų ruošą palengvinančią techniką, kad ji labiausiai atitiktų kiekvieno individualius poreikius ir norus.

Kaip išsirinkti robotą siurblį?

Robotas siurblys – puikus sprendimas užimtiems žmonėms, taip pat tiems, kurie nemėgsta namų ruošos darbų. Todėl renkantis robotą siurblį svarbu atsižvelgti į:

  1. Baterija. Renkantis valymo robotą, verta atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus talpą, tačiau, be šios informacijos, būtina patikrinti veikimo laiką vienu įkrovimu. Patariama ieškoti produktų, kurių darbo laikas vienu įkrovimu yra didesnis nei 60 minučių.
  2. Įkrovimo laikas. Kai kurie modeliai įkraunami tik per dvi, kiti užtrunka net 6-7 valandas. Jei valymo zona didelė, tai yra labai svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti.
  3. Dulkių konteinerio talpa. Reguliariai dirbantis robotas greitai užpildys savo konteinerį, todėl optimali talpa – apie 0,75 l.
  4. Variklio galia. Verta pasirinkti variklio galią pagal savo poreikius. Jei turime naminių gyvūnėlių arba storų kilimų, būtinai pasirinkti produktą, kuris leidžia padidinti siurbimo galią.
  5. Judesio jutikliai. Jutiklių dėka robotas dulkių siurblys neatsitrenkia į sienas, nenukrenta nuo laiptų ir efektyviai išvengia kliūčių savo kelyje. Todėl verta ieškoti dulkių siurblių su kuo daugiau jutiklių.
  6. Naudojimas ir sąlygos namuose. Taip pat labai svarbu, ar namuose yra vaikų, alergiškų asmenų, naminių gyvūnų, kilimų, o gal dulkių siurblys važiuos tik plokščiu paviršiumi ar ant plytelių. Pagal visa tai galėsite nuspręsti, kokios siurblio funkcijos jums aktualiausios. Pavyzdžiui, naudojant kilimus, itin svarbi siurbimo galia, o sergantiems alergija – tinkami HEPA filtrai.
  7. Kontrolė ir planavimas. Renkantis robotą dulkių siurblį, svarbu atkreipti dėmesį į prietaiso valdymą mobiliąja programa – ar tai intuityvu, ar įmanoma valdyti robotą nuotoliniu būdu.
Partnerio nuotr./Siurblys robotas
Partnerio nuotr./Siurblys robotas

Kodėl verta turėti langų valymo robotą?

Dar neseniai langų valymas buvo tikras iššūkis, įdėtos pastangos ne visada garantavo puikius rezultatus, o lipimas kopėčiomis į sunkiai pasiekiamas vietas buvo tiesiog pavojingas. Langų valymo robotas visa tai išsprendė. Be to, šis robotas valo ne tik langus ir veidrodžius – stikliniai stalai, veidrodiniai paviršiai, plytelės jam taip pat nėra iššūkis.

„Senukų“ ekspertai vardija pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis tokio tipo įrangą.

  1. Baterijos darbo laikas / akumuliatoriaus talpa. Kalbant apie bevielį langų valymo robotą, svarbiausias kriterijus – kiek laiko prietaisas gali veikti visiškai įkrautas. Taip pat svarbus įkrovimo greitis.
  2. Kabelio ilgis. Renkantis laidinį modelį, būtina atsižvelgti į kabelio ilgį, nes artimiausias elektros lizdas ne visada yra arti valymo paviršiaus.
  3. Variklio galia. Kuo ji didesnė, tuo geriau robotas prisitvirtins prie valomų paviršių ir geriau išvalys nešvarumus.
  4. Kontrolė ir valdymas. Daugumą modelių rankiniu būdu galima valdyti mygtukais ant jų korpuso, o moderniausi modeliai leidžia valdyti nuotolinio valdymo pultu arba mobiliąja programa telefone. Tai labai naudinga valant stoglangius.
  5. Saugos virvė. Žinoma, galime pasitikėti mechanizmu, kuris robotą prisiurbia prie stiklo, tačiau, kita vertus, tokio tipo įrenginiai nėra pigūs ir būtų gaila rizikuoti, kad dėl kokios nors priežasties jis atšoks nuo stiklo ir nukris ant žemės. Todėl verta atkreipti dėmesį, ar įrenginys papildomai pririšamas saugos virve.
  6. Triukšmo lygis. Taip pat verta atkreipti dėmesį į roboto keliamą triukšmo lygį. Visų namų langų valymas užtruks šiek tiek laiko, todėl svarbu, kad robotas kuo mažiau trukdytų.
Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai
Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai

Kaip išsirinkti rankinį siurblį-šluotą?

Vienas didžiausių vertikalaus (rankinio) dulkių siurblio privalumų – kompaktiški matmenys, todėl lengvai rasite jam vietos net mažame bute ar biure. Naudojant šį dulkių siurblį, nereikia pasilenkti, todėl taip tausojama nugara. Taip pat jie yra lengvi, dažniausiai belaidžiai, tad nereikia nuolat keisti kištuką tarp lizdų, o laidas nevaržo judesių.

Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai
Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai

„Senukų“ specialistai išskiria svarbiausius parametrus, pagal kuriuos bus lengviau išsirinkti rankinį siurblį-šluotą:

  1. Variklio galia. Nors svarbus ir dulkių siurblio korpuso sandarumas, jo šepetėlio konstrukcija ar dulkių talpykla, galima sakyti, kad kuo didesnė variklio galia, tuo didesnė bus siurbimo galia.
  2. Darbo trukmė naudojant akumuliatoriaus energiją. Paprastai vertikalūs dulkių siurbliai gali veikti kelias dešimtis minučių, kai baterija yra visiškai įkrauta.
  3. Dulkių konteinerio talpa. Vieno ar dviejų kambarių bute pakanka 1,5–2,5 litro talpos. Didesnio buto ar namo atveju verta rinktis indą, kuriame telpa mažiausiai 3 litrai purvo.
  4. Svoris. Vertikalūs siurbliai paprastai yra daug lengvesni už tradicinius. Visgi verta patikrinti, kiek sveria jus dominantis įrenginys: kuo jis lengvesnis, tuo lengviau bus dirbti.
  5. Filtro tipas. Tai ypač svarbu alergiškiems žmonėms – jiems rekomenduojama rinktis HEPA klasės filtrus. Rinkdamiesi dulkių siurblį taip pat pasidomėkite, ar jo filtrą galima plauti.
  6. Papildomos funkcijos. Populiariausios funkcijos: nuimamas rankinis dulkių siurblys, drėgno valymo funkcija, priedų laikymo skyrelis.

Kas svarbiausia renkantis oro drėkintuvą ir aušintuvą?

Renkantis oro drėkintuvą, „Senukų“ ekspertai siūlo atkreipti dėmesį į jo aptarnaujamą plotą, išdrėkinamo vandens našumą, ar jis turi automatinę drėgmės lygio kontrolę bei kokį triukšmo lygį įrenginys sukuria.

Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai
Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai

Šiuo metu rinkoje yra trijų rūšių oro drėkintuvai:

  1. Karštų garų oro drėkintuvas. Jis užvirina vandenį ir taip į aplinką patenka karšti garai. Tai tyliai veikiantis ir pigus prietaisas. Didžiausias jo minusas – šildymo procesas sunaudoja daug elektros energijos.
  2. Šaltų garų oro drėkintuvas. Jis drėkina natūraliu šalto garo (evaporatoriaus) principu. Šio veikimo principo oro drėkintuvai nepalieka aplinkoje ant paviršių kalkių nuosėdų ar kondensato bei nesukuria miglos. Šis prietaisas yra pigus ir naudoja mažiau elektros energijos nei karštų garų oro drėkintuvas.
  3. Ultragarsinis drėkintuvas. Jis garus gamina vibracijos dėka. Vibracija vandenį suskaido į mikrodaleles ir jas paskleidžia į aplinką šalto arba karšto rūko pavidalu. Įrenginyje esanti mineralinių nuosėdų surinkimo kasetė negali pašalinti druskoje esančio natrio. O tai reiškia, kad naudojant „kietą“ vandenį, drėkinamoje patalpoje gali atsirasti baltų nuosėdų. Siekiant to išvengti, šiam oro drėkintuvui rekomenduojama naudoti filtruotą arba distiliuotą vandenį.

Anot specialistų, mobilus mini oro aušintuvas yra nepakeičiamas karštomis vasaros dienomis. Jis yra mažas, kompaktiškas ir lengvas, todėl jį galima panaudoti daugelyje vietų, pavyzdžiui, pasistatyti ant darbo stalo. Aušinimo plotas dažniausiai 4-8 m2, o vėsinimas vyksta specialaus aušinimo bloko pagalba naudojant natūralų išgarinimą.

Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai
Partnerio nuotr./Išmanieji namai su „Xiaomi“: buities iššūkiais pasirūpina inovatyvūs pagalbininkai

Lietuviai vis labiau domisi inovacijomis

„Xiaomi“ atstovai džiaugiasi, kad lietuviai vis labiau domisi inovacijomis, vis drąsiau patiki savo namų buitį išmaniesiems pagalbininkais. Tai patvirtina ir prekybos tinklo „Senukai“ pardavimai.

„Pastebime, kad gyventojai noriai renkasi buitį palengvinančią ir brangų laiką taupančią išmaniąją buitinę techniką. Tiek elektroninėje, tiek fizinėse parduotuvėse tarp populiariausių prekių šioje kategorijoje rikiuojasi robotai siurbliai, rankiniai siurbliai-šluotos, langų valymo robotai, oro drėkintuvai. Nuolat skubantiems žmonėms tai stipriai palengvina buitį, o likusį laiką jie gali skirti malonioms laisvalaikio veikloms“, – pristato „Senukų“ atstovė Elona Uckutė.

„Xiaomi“ išmanieji prietaisai nuolat stebina savo technologijomis, dizainu, daugiafunkciškumu. Praėjusiais metais „Xiaomi“ pristatė išmaniąją lovą „8H Milan Smart Electric Bed Pro“. Ji yra valdoma balsu, turi 5 komforto režimus, vienas iš jų – tai apsauga nuo knarkimo.

Šių metų balandį 8H „Xiaomi“ seriją papildė šildoma ir sterilizuojanti išmanioji batų spintelė „8H Smart Shoe Cabinet“, kurią galima prijungti prie „Mijia“ programos ir valdyti nuotoliniu būdu išmaniuoju telefonu. O žaidimų fanus sužavėjo „KFC“ pristatyta žaidimų konsolė „KFConsole“ su įmontuota maisto šildymo kamera.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų