Ne tik suteikia komforto, bet ir taupo energiją
Išmanūs namai – tai vieninga sistema, centralizuotai valdanti daugelį skirtingas funkcijas atliekančių įrenginių, bei paverčianti gyvenimą paprastesniu ir lengviau kontroliuojamu. Ji aprėpia tokius kasdienio naudojimo prietaisus kaip, šildymo/kondicionavimo įrenginiai, viryklės, šaldytuvai, siurbliai, skalbimo mašinos ir kt., bei suteikianti galimybę juos valdyti būnant bet kurioje pasaulio vietoje – tam tereikia išmaniojo telefono, mobiliosios programėlės ir interneto ryšio.
Pašnekovas išskiria keturias pagrindines priežastis, kodėl išmanūs namai yra patrauklūs daugeliui – tai komfortas, patogumas, saugumas ir energinis efektyvumas. „Išmanieji namai atsakingi už tai, kad namuose esantys įrenginiai veiktų pagal jūsų poreikius – individualiai parinkdami nustatymus galite valdyti praktiškai visus elektrinius namų prietaisus, taigi, pasirūpinti tuo, jog apšvietimas automatiškai reaguotų į paros metą, šildymas į orų prognozę, o kur dar galimybė visas šias sritis valdyti naudojant nuotolinius pultelius arba išmaniuosius telefonus, pamirštant vaikščiojimą prie kiekvieno prietaiso atskirai, – pasakoja specialistas ir priduria, jog išmaniosios technologijos namuose gelbsti ir nuo kiekvienam pažįstamų situacijų, kai tik išvykę prisimename, kad pamiršome išjungti lygintuvą ar viryklę. „Tokia problema nors kartą gyvenime tikriausiai yra ištikusi mus visus. Tačiau namuose įdiegus išmaniąsias sistemas jos nebelieka – prisiminę, kad palikote įjungtus tam tikrus buitinius prietaisus, keliais mygtuko paspaudimais galite atjungti elektros srovę lizduose“, – tikina A.Kuzmickas.
Anot jo, ne mažiau svarbūs yra ir saugumo bei energinio efektyvumo aspektai. Namų automatizavimas leidžia sumažinti išlaidas išjungiant nenaudojamus elektros prietaisus, adaptuojant apšvietimo intensyvumą arba išjungiant apšvietimą tuo metu, kai patalpoje nieko nėra. „Bene didžiausias energinių kaštų taupymo efektyvumas pasiekiamas tuomet, kai komfortiška temperatūra valdoma kiekvienoje patalpoje individualiai, atsižvelgiant į gyventojų įpročius, individualius poreikius bei kitus faktorius, tokius kaip paros laikas, lauko oro sąlygos ir t.t. Tokiu būdu išmaniosios namų sistemos tampa gera investicija, pakeliančia gyvenimo kokybę į naują lygį“, – pasakoja A.Kuzmickas.
Jau turimų įrenginių įdarbinimas
Specialistas pažymi, jog tam, kad galėtumėte pajusti išmaniųjų namų teikiamus privalumus, visai nebūtų skubėti įsigyti naujų prietaisų. Pakanka apsižvalgyti aplink ir pastebėti, ką jau naudojate, nes „Athom Homey“ sistemos dėka daugumą prietaisų galite apjungti ir valdyti vienu metu iš savo išmaniojo įrenginio. „Athom Homey“ – tai išmaniųjų namų stotelė, gebanti į vieningą sistemą sujungti virš 50000 įvairių gamintojų įrenginių bei priversti juos „susikalbėti“ tarpusavyje. Pasak A.Kuzmicko, šios stotelės palaikoma įranga gali būti netgi paprastesnė nei jums atrodo, tad kiekvieną modelį visuomet reikėtų tikrinti oficialiame gamintojo tinklapyje. „Į tą didžiulį sąrašą patenka įvairūs namų apyvokos įrenginiai, išmanios kolonėlės, televizoriai, robotukai, apšvietimo, šildymo sistemos, garažo vartai, kondicionieriai ir netgi šilumos siurbliai. Pasitikrinti įrangos suderinamumą bei kuriuo metu galima čia: https://apps.athom.com/“, – pasakoja ekspertas.
Šios stotelės naudojimas be papildomų stambių investicijų leis jums ne tik pasijusti savo namuose komfortabiliau, tačiau ir sutaupyti laiko visus įrenginius valdant vienu metu, vienos programėlės pagalba.
Specifinių žinių ir didelių investicijų nereikalaujantis sprendimas
Besibaiminantiems dėl itin didelių investicijų ir skausmo, teksiančio piniginei, derėtų atsipalaiduoti. „Athom Homey“ stotelė „Lemona electronics“ parduotuvėse kainuoja vos 299 eurus, o ja naudodamiesi ne tik nešvaistysite pinigų naujiems išmaniesiems prietaisams, tačiau ir įdarbinsite senuosius, suteikdami naują funkcionalumą. Šis sprendimas leis jums mėgautis išmanių namų teikiamais malonumais ir patogumu iš esmės nieko nekeičiant.
A.Kuzmickas pažymi, jog „Athom Homey“ stotelės įdiegimas ir sujungimas su namie jau esančiais įrenginiais nereikalauja jokių specifinių žinių ir kompetencijų, tad bene kiekvienas ją įsigijęs tai galės atlikti savarankiškai, be specialistų pagalbos. „Daugeliu atveju, jei vartotojas yra įvaldęs Android ar iOS įrenginius ir sėkmingai geba diegti programas, jokios pagalbos jam neprireiks. Tačiau kitais atvejais „Lemona“ kolektyvas visuomet pasirengęs padėti ir atsakyti į visus iškilusius klausimus. Specialistai mielai pakonsultuos, o kad šis procesas taptų paprastesnis, galima naudotis ir užklausos forma, kurią rasite mūsų internetiniame puslapyje“, – teigia specialistas.